הדור החדש של ה-Airpods כבר זמין למכירה בישראל: מה המחירים ולמי זה כדאי

ע״י

לפני כחודש הכריזה אפל על הדור החדש של האיירפודס, והנה הן כבר (כמעט) כאן, כאשר המשווקות הרשמיות iStore ו- iDigital כבר פתחו במכירה מוקדמת, ולצידן רשת ״דינמיקה״ שהזדרזה להקדים אותן עם מלאי זמין באתר ובסניפים.

אז כמה עולה התענוג בעברית?

עבור איירפודס דור שני עם טעינה אלחוטית תפרדו מ-999 ש״ח באייסטור ואיידיגיטל ומ- 1099 ש״ח בדינמיקה. עבור איירפודס דור שני ללא טעינה אלחוטית תפרדו מ-799 ש״ח באייסטור ואיידיגיטל ו-899 ש״ח בדינמיקה. בעלי הדור הראשון של האיירפודס יוכלו לרכוש רק את הקייס עם הטעינה האלחוטית תמורת 399 ש״ח.

למי כדאי לקנות?

קודם כל אם אתם משתמשי אפל ואין לכם איירפודס בכלל אז חד משמעית כדאי – האיירפודס הן אוזניות נהדרות שמציעות איכות סאונד מצויינת והתממשקות קלה מהירה ונוחה עם כל אחד ממכשירי אפל שברשותכם. כן הן יקרות ויש לא פחות טובות בחצי מחיר ובלה בלה בלה. בדיוק כמו כל מוצר אחר של אפל שיש לכם, ואם אתם בפנים אתם כנראה כבר יודעים למה. מה שכן צריך לקחת בחשבון שני דברים: הדבר הראשון הוא שהן מגיעות בתצורה אוניברסלית שלא מתאימה לכל אחד ועל כן רצוי שתוודאו מבעוד מועד שהן מתאימות לאוזן שלכם (הדרך הכי פשוטה היא למדוד את ה Earpods – האוזניות החוטיות שמגיעות עם האייפון), והדבר השני הוא שאם אתם בונים עליהן לספורט אז הן לא אידיאליות: הן לא עמידות במים (גשם שתופס אתכם בריצה, זיעה מוגברת) והן גם עשויות מפלסטיק שנוטה להחליק מאוזן מיוזעת. אז נכון שיש אנשים שנחשפו איתן למים וגם רצים איתן ולא נתקלו אף פעם בבעיה, אבל יש גם אנשים שכן. רק חשוב להיות מודעים לעניין. מצד שני, בשביל הליכות והאזנה בתחבורה ציבורית או סתם בבית הן פגז.

אם כבר יש לכם את הדור הראשון הסיפור הופך להיות קצת יותר מורכב – בגדול אין סיבה אמיתית לשדרג אם קניתם דור ראשון לא מזמן ואם הכל תקין ועובד כמו שצריך. בסה״כ הן נראות אותו דבר ונשמעות אותו דבר וזה מה שחשוב באוזניות. אל תתרגשו מה-״חיבור מהיר ב-50%״ כי במציאות מדובר בסה״כ על כמה עשיריות שניה. וביננו, מי כבר אי פעם הרגיש שהאיירפודס שלו לא מהירות מספיק.. טעינה אלחוטית היא גימיק חביב, ואם זה כל-כך קריטי לכם פשוט תחסכו 600 ש״ח ותקנו רק את הקייס. מצד שני אם אתם עם הדור הראשון מאז ההשקה שלהן ומשתמשים בהן באינטנסיביות קחו בחשבון שאולי כן שווה לשקול שדרוג – בשלב הזה הסוללה כבר בדעיכה די מתקדמת שרק תלך ותחמיר ככל שיעבור הזמן, וסביר להניח שאתם כבר חווים חיי סוללה קצרים משמעותית, ירידה באיכות השמע ועוד כל מני גליצ׳ים שונים ומשונים. אם זה המצב הנה לכם אחלה תירוץ לשדרג בלי להרגיש רע עם עצמכם 😉