המולטיפורט של Ugreen: אולר שוויצרי למק (סקירה)

ע״י

בואו נודה על האמת – בעשור האחרון אפל הקריבה המון מהפונקציונליות של מוצריה על מזבח הדקיקות והאסתטיקה. המקבוקים שלנו דקיקים ויפים, אך כמעט ונטולי חיבורים וכניסות, והאיימקים מרשימים ונקיים אך כדי להגיע לחיבורים בגב שלהם תצטרכו ברוב המקרים גמישות יוצאת דופן או חוש מישוש מפותח במיוחד.

חברות צד שלישי רבות מבינות את התורפה הזו ומנסות לגשר עליה באמצעות מגוון פתרונות יצירתיים. אחת מהחברות האלו היא Ugreen אשר מציגה מולטיפורט מרשים במיוחד.

מה כל-כך מרשים בו? קודם כל הוא קטן. ממש קטן. בסה״כ 10 ס״מ שבתוכם הצליחה יוגרין לדחוף איכשהו לא פחות משמונה חיבורים:

  • שקע HDMI
  • שלושה שקעי USB 3.0
  • שקע USB C
  • חריץ לכרטיס SD
  • חריץ לכרטיס TF
  • שקע לכבל רשת (RJ-45)

המולטיפורט מתחבר למחשב דרך כבל USB C מובנה באורך 20.5 ס״מ, שבמבט ראשון היה נראה לי קצר מדי עבור האיימק, אבל בפועל דווקא הספיק. מכל מקום הייתי מעדיף כבל מעט יותר ארוך, או לחלופין את היכולת להשתמש בכבל אחר. עם מקבוק כמובן שאין שום בעיה, ושם הכבל הקצר והקומפקטי הופך דווקא ליתרון. ההתקן עצמו זעיר מידות ומשקלו כמעט ואינו מורגש, ואפשר לדחוף אותו בקלילות לכל תיק או פאוץ׳. הוא מגיע בצבע כסוף זהה לזה של המקים הכסופים, ומעוצב בהשראת הקו העיצובי של מוצרי אפל ככה שהוא לא נראה נטע זר ומכוער על השולחן לצד המחשב.

מחלות שכיחות של מולטיפורטים למינהם הן בד״כ ניתוקים פתאומיים והתחממות, אך לשמחתי לא נתקלתי בתופעות מהסוג הזה.

לסיכום, מהמולטיפורטים הטובים שנתקלתי בהם, מומלץ מאוד למי שצריך תוספת כניסות וחיבורים עבור המחשב הנייד, או גישה נוחה יותר לחיבורים באיימק.

מחירו של המוצר ביבוא רשמי עומד על 179 ש״ח וניתן לרכוש אותו בהזמנה מאתר היבואן.

Ugreen משווקת בישראל ע״י חברת ״ל.א פתרונות מחשוב״ שתרמה לנו את המוצר עבור הסקירה.