רשמית: אפל תקיים את אירוע ההכרזה השנתי ב-10 לספטמבר – הנה כל מה שצפוי לנו

ע״י

עכשיו זה רשמי: אפל שלחה הזמנות לאירוע ההכרזה השנתי המרכזי שיתקיים ב-10 לספטמבר בשעה 20:00 שעון ישראל, במסגרתו תחשוף החברה את ליין המוצרים החדש שילווה אותנו לשנה הקרובה. כמדי שנה, מבול בלתי פוסק של הדלפות מביא אותנו לאירוע כאשר מרבית הפרטים כבר ידועים מראש, ועבור מי מכם שטרם נחשף או שכבר איבד ידיים ורגליים מרוב שמועות, בכתבה הבאה ננסה לעשות סדר בבלאגן.

חשוב לציין כי כל המידע המובא לפניכם אינו רשמי ומבוסס על הדלפות והערכות בלבד.

iPhone

גם השנה צפויים לצאת שלושה דגמי אייפון חדשים – שני דגמי פרימיום עם מסכי OLED בגדלי תצוגה של 5.8 ו-6.5 אינץ׳ שיחליפו את ה-Xs וה-Xs Max , ודגם ״מוזל״ בעל תצוגת LCD בגודל 6.1 אינץ׳ שיחליף את ה-XR. שלושת הדגמים צפויים להיות זהים חיצונית כמעט לחלוטין לדגמים של שנה שעברה מבחינת חזית המכשירים ומידותיהם, כאשר עיקר השינוי יהיה בחלק האחורי שם תתווסף לכל דגם עדשת מצלמה נוספת – מה שאומר שלוש מצלמות בדגמי הפרימיום למול שתיים בדגמי ה-Xs ,ושתי מצלמות בדגם ה-6.1 אינץ׳ למול מצלמה בודדת ב XR. מבחינת החומרה לא צפויים שינויים דרמטיים במיוחד, ועיקר השדרוג השנה ייתמקד ביכולות הצילום שעפ״י הדיווחים יציגו ״עליית מדרגה משמעותית״. בנוסף, מספר אינדיקציות מצביעות על כך שאפל תוותר השנה על פונקציית ה-3D Touch בדגמי הפרימיום לטובת מנגנון חלופי שיעשה שימוש בלחיצה ארוכה עם פידבק רטט בדומה למנגנון הקיים היום ב-XR. יש לציין שמדובר בהערכה שכבר הייתה קיימת לגבי דגמי ה-Xs ובסוף התבררה כשגויה, כך שיש לקחת אותה בערבון מוגבל. שדרוג נוסף צפוי למנגנון ה-Face ID שהשנה צפוי (תודה לאל) להגיע עם יכולת לסריקת הפנים גם במצב אופקי כפי שקיים באייפד פרו. לא ברור לגמרי מה יהיו השמות של הדגמים החדשים שייתכן וישמרו על המיתוג הקיים וייקראו XI, XI MAX ו XI-R, אך על פי מספר דיווחים ממקורות מהימנים למדי ייתכן שאפל תמתג מחדש את הדגמים ותהפוך את דגם ה-R לאייפון 11 ״הרגיל״, ואת דגמי הפרימיום לאייפון פרו. מהלך זה במידה ואכן יתממש, יאפשר לאפל לשדרג את תדמיתו ומעמדו של דגם ה-6.1, ובמקביל להצדיק במידת מה את מחירם היקר של דגמי ה-5.8 וה-6.5 כגרסאות פרו.

iPad

אין יותר מדי מידע לגבי דגמי אייפד חדשים, אך יש שמועות בדבר גרסת 10.2 אינץ׳ שתחליף את האייפד הסטנדרטי בגודל 9.7 אינץ׳. שמועות נוספות מדברות על שדרוגי מעבדים בדגמי האייפד פרו ללא שינוי חיצוני.

Apple Watch

מידע שדלף לאחרונה מדבר על דגמי אפל ווטש בגימורי קרמיקה וטיטניום, אך לא ברור אם מדובר בסדרה 5 חדשה או בתוספת לסדרה 4. בכל מקרה לא צפוי שינויי עיצובי ואין יותר מדי מידע נוסף לגבי סדרה 5.

Mac

ליין ה-Mac כבר קיבל עדכונים במהלך השנה, אך מספר שמועות טוענות כי אפל תציג דגם מקבוק פרו חדש בגודל 16 אינץ׳.

AirPods

אין מידע מבוסס, אך קיימות מספר שמועות כי אפל תציג עדכון לסדרה. הסבירות לא גבוהה לאור העובדה כי איירפודס 2 הושקו רק לפני מספר חודשים, וייתכן כי מדובר בתוספת צבעים לסדרה הקיימת, או חשיפה מוקדמת של דגם חדש שייצא במהלך 2020.