מורה נבוכים: כך תסדרו את הכתוביות באייפון אחת ולתמיד

ע״י

כתוביות מופיעות אצלכם בצורה מעוותת? כל ההגדרות שעשיתם לא נשמרות? אתם לא לבד. הסיבה לכך היא שכל כתוביות ברירת המחדל של מערכת ה-iOS פועלות בתצורה שמאפשרת לאפליקציות וידאו חיצוניות כגון נטפליקס לבצע ״אופטימיזציה״ (במרכאות כפולות ומכופלות) ולהתאים את אופן הצגת הכתוביות עפ״י דרישות ספציפיות של כל קובץ וידאו תוך עקיפה של הגדרות המערכת. על פניו נשמע טוב, רק שבמרבית מהמקרים התוצאה שמתקבלת רחוקה שנות אור מלהיות אופטימלית ובד״כ אתם מוצאים את עצמכם נתקעים עם כתוביות בפונט ענק שמסתיר את כל הוידאו.

למרבה המזל יש פתרון פשוט מאוד לבעיה, ובמדריך הזה נלמד איך ליצור פרופיל כתוביות בהתאמה אישית ואיך נבטל לאפליקציות את היכולת לעקוף אותו.

בשלב הראשון נכנס להגדרות -> נגישות -> כתוביות , כאן נוודא שהאופציה להעדפת כתוביות מקודדות לכבדי שמיעה כבויה. לאחר מכן נכנס ל ״סגנון״.

כעת תופיע לנו רשימה של כל סגנונות ברירת המחדל של המערכת (אלו שמסומנים באיקס) – חשוב מאוד לא לבחור בהם, כיוון שהם מאפשרים כאמור לאפליקציות הוידאו לעקוף אותם ולהציג לנו כתוביות מעוותת בחלק מהמקרים. ניכנס ל״סגנון חדש …״ ע״מ ליצור פרופיל בהתאמה אישית.

בחלק הזה יש לנו מגוון אופציות להגדיר את הכתוביות לפי טעמנו האישי – לבחור פונט, גודל, צבע, רקע ועוד, כאשר בחלק העליון מוצג לנו תמיד חיווי שמראה לנו איך ייראו הכתוביות. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שתחת כל פרמטר האופציה שנקראת ״סגנון סרט מועדף״ כבויה בכדי שלאפליקציות לא תהיה יכולת לעקוף את ההגדרות שעשינו.

לאחר שסיימתם יש לחזור לרשימת הסגנונות ולוודא שהסגנון האישי שלכם מוגדר כברירת המחדל. תהנו.