טים קוק מדבר על אפל

ע״י

מנכ״ל אפל, טים קוק, השתתף בכנס של הוול סטריט ג׳ורנל ונתן כמה פרטים מעניינים על המוצרים החדשים של אפל כולל השעון החדש.

 

tim-cook-wsj

אמש, ה-27 לאוקטובר, ערך מגזין הוול סטריט ג׳ורנל כנס טגנולוגיה בשם WSJDLive בלגונה ביץ׳ קליפורניה כאשר האורח החשוב שלהם היה המנכ״ל של חברת אפל טים קוק. בכנס עצמו דיבר קוק על כמה נושאים מרכזיים הקשורים לאפל, וכמובן גם על מוצריה החדשים של אפל הן בתחום התוכנה והן בתחום החומרה. בכנס עצמו סיפר קוק כי מוצריה של אפל (גם תוכנה וגם חומרה) מכניסים לאפל כ-18 מיליארד דולרים בהכנסותיה השנתיות. באופן בלתי מפתיע במיוחד, מכשירי האייפון הינם המוצר אשר מסב לאפל את הנתח הגדול ביותר בהכנסותיה, כאשר קוק ציין כי הוא מאמין כי בעתיד הקרוב מכשירים אלו יהוו כמחצית מכלל הכנוסתיה השנתיות של אפל. קוק טען כי מכשירי האייפון הולכים להשתפר עם הזמן על מנת שימשיכו למשוך את שוק הסלולר קדימה, וכאשר נשאל האם אפל ייפתחו מכשיר אייפון זול בעתיד ענה קוק כי אפל ינסו לרדת עד כמה שהם יכולים אך תוך שמירה על חוויית משתמש מצויינת כפי שהם עושים כיום.

קוק סיפר בכנס כי במהלך 72 שעות מרגע השקת שירות התשלומים החדש של אפל, Apple Pay, ראתה החברה מעל למיליון אקטיבציות של משתמשים שהצטרפו לשירות. מספר זה של משתמשים הינו גדול יותר מכל שירותי הארנק הסלולרי הקיימים ברחבי ארה״ב גם יחד. על פי קוק נהירה ראשונית זו הינה פנטסטית, וכמו כן התייחס לנטישתם של חברת CVS ו-Rite Aid משירות ה-Apple Pay לטובת פתיחת שירות מתחרה משלהם באומרו ״בסופו של יום אתה רלוונטי בתור סוחר רק אם הלקוחות שלך אוהבים אותך״.

שירות ה-Apple Pay החדש.

שירות ה-Apple Pay החדש.

נושא מעניין במיוחד עליו דיבר קוק הינו השעון החדש של אפל המכונה Apple Watch אשר אמור להגיע לשיווק רשמי ברבעון הראשון של 2015 (ככל הנראה בסביבות מרץ). טים טוען כי הציפיות שלו מהשעון גבוהות, ואמר כי השעון של אפל אינו יכול להיות גיקי אלא צריך להיראות מגניב במיוחד. ״השעון של אפל הוא רציני, ואפל מתרגשת מהמחוזות החדשים אליה היא נכנסת כגון בריאות ואופנה בעזרת השעון החדש שלה״. כאשר נשאל קוק אודות חיי הסוללה של השעון החדש, הוא אמר כי ״אנו מאמינים כי אנשים הולכים להשתמש בו כל כך הרבה כך שבסופו של דבר הם יצטרכו להטעין אותו על בסיס יומי״. על אף שלא ניתן להסיק באופן חד משמעי מדבריו של טים האם הסוללה תחזיק יותר מיום אחד במידה והשימוש בו יהיה מועט או אפילו מה אורך חייה באופן כללי, דברים אלו בהחלט מסתדרים עם כלל התחזיות אשר טענו כי השעון לא יחזיק יותר מיום עבודה אחד.

האם השעון יחזיק רק יום אחד או יותר?

האם השעון יחזיק רק יום אחד או יותר?

במהלך הכנס נשאל קוק לגביי חוויית הטלוויזיה הנוכחית. ״אנו חיים בשנות ה-70״ ענה קוק, ״אני מאמין כי משהו גדול יכול להיעשות. את מה שאנחנו נעשה, אני לא אפרט״. קוק שיבח את החלטתה של חברת HBO להציע מנויים אינטרנטיים בלבד, וציין כי נכון להיום ״זה קשה מידיי לרכוש תכנים״.

לאור פרשות הפרטיות האחרונות שהיו בעולם כאשר אפל היתה שותפה בעל כורחה לאחת מהן עת נפרצו כמה חשבונות iCloud של מפורסמות רבות תוך גניבת תמונות עירום שלהן, טים קוק החליט להקדיש חלק מדבריו לעניינים אלו. ״המידע שלכם הוא שלכם. אנו לא שומרים מידע משיחות iMessage, לא מודדים את טמפרטורת הבית שלכם או שומרים את הסטוריית החיפוש שלכם״, כמו כן הוא הוסיף כי אפל עובדת על תכנון מבצר וירטואלי סטייל פורט נוקס. ״אנו לא קוראים את ההודעות או האימיילים שלכם. אנו לא שומרים שום מידע מהם כך שגורמי אכיפה לא יוכלו להשיג אותו מאפל. אם גורם אכיפה רוצה מידע שכזה, הוא צריך להשיג אותו מהמשתמש ולא מאפל״.

מותו של נגן האייפוד קלאסיק.

מותו של נגן האייפוד קלאסיק.

נושא נוסף שעלה במהלך הכנס הוא הריגתו הסופית של נגן האייפוד קלאסיק אשר נעלם לאחרונה מהחנות המקוונת של אפל. הרבה מאוד טענו כי מדובר על צעד מתבקש לאור הירידה הדרסטית במכירות המוצר הנ״ל, אך לטענתו של טים קוק הסיבה נובעת דווקא בגלל שלא ניתן למצוא יותר את החלקים הדרושים לייצור המכשיר בשום מקום בעולם. עוד סיבה למותו של הנגן המפורסם של אפל הינה כאמור השוק ההולך וקטן כמו גם עלויות פיתוח גבוהות על מנת לנסות לעצבו מחדש. על אף הוצאתו של האייפוד קלאסיק לחלוטין משורות המוצרים של אפל, טים אומר כי מי שבכל זאת רוצה אייפוד עם כמות זיכרון גבוהה, ישנו האייפוד טאץ׳ אשר מגיע גם כן בגדלים קרובים מאוד לגדליו של האייפוד קלאסיק הישן.

מקורות: iDownloadBlog ו-  AppAdvice.
תרגום, עריכה ותוספות: ebest