המקבוקים החדשים מתקרבים

ע״י

כמה חודשים אחרי הכרזתה של חברת אינטל על ליין המעבדים החדש שלה מסידרת Broadwell, הפצתם של מעבדיה החדשים מסידרה M מעלה שמועות על מקבוקים דקים במיוחד.

 

IntelBroadwell-600

לפני כמה חודשים דיווחנו באתר על קו מעבדים חדש של חברת אינטל אשר זכה לכינוי – Intel Broadwell, מעבדים בעלי מבנה קטן במיוחד וצריכת חשמל מזערית, אך עם זאת בעלי כוח עיבוד מרשים מאוד אשר מתעלה על מעבדיה הקיימים של החברה. על פי הדיווחים הללו, אינטל מתכננת להשיק את המעבדים מהסדרה החדשה של בתחילת שנת 2015, כאשר אלו יגיעו גם כן אל מחשבי המקבוק אייר והמקבוק פרו החדשים של חברת אפל, ובכך לרענן עוד קצת את ליין המחשבים המשגשג של החברה.

על פי דיווח חדש עולה כי אינטל כבר החלה להפיץ את המעבדים החדשים שלה מסידרה M לפני מספר חודשים. השבבים הללו צורכים כמות חשמל מזערית במיוחד, כ-4.5 וואט בלבד, בעוד המעבדים הקיימים צורכים כ-15 וואט! שימוש במעבדים החדשים מוביל לירידה חדה בטמפרטורת העבודה של המחשב, ובכך יגרום להסרת המאווררים הקיימים כיום במארזי המחשבים, ובסופו של דבר יוביל לעידן מחשבים אולטרה ניידים וקלים במיוחד.

מעבדי ה-Broadwell סידרה M המדוברים מיועדים, על פי השמועות, לשמש את אפל בייצור מחשבי מקבוק אייר דקים במיוחד ובעלי מסך רטינה בגודל 12 אינץ׳. שיווקם של המעבדים הנ״ל החל כבר בתחילת חודש ספטמבר האחרון, בו אינטל שיחררה את מעבדיה מהדגמים 5Y10/5Y10a אשר מהירות השעון שלהם עומדת על 800 מגה הרץ עם אפשרות טורבו של עד 2 ג׳יגה הרץ. יחד עם מעבדים אלו הושקו גם המעבדים מדגם 5Y70 החזק יותר אשר מהירות השעון שלהם עומד על 1.1 ג׳יגה הרץ עם יכולת טורבו של עד 2.6 ג׳יגה הרץ. על פי האתר CPU World, אינטל שיחררה בשקט עוד סידרה של אפשרויות לסידרת ה-M החדשה. על פי טבלת העבודה של חברת אינטל צויין כי שבבים אלו אמורים להגיע רק בתחילת שנת 2015, אך על פי מאגר השבבים של אינטל, שבבים אלו שוחררו כבר ברבעון האחרון.

השבבים החדשים אשר מיועדים למשב המקבוק אייר השמועתי, אשר אפל כבר ערכה עליהם ניסוים ככל הנראה, יהיו מדגם 5Y71 המתקדם יותר בסידרת ה-M החדשה וירוצו במהירות שעון של 1.2 ג׳יגה הרץ ועם יכולת טורבו של עד 2.9 ג׳יגה הרץ. כמו כן יגיעו עוד שני שבבים מגרסאות הביניים, 5Y51 ו-5Y31 אליהם יצטרף גם שבב נוסף מהרמה הנמוכה 5Y10c. כפי שצויין באתר CPU World, כלל השבבים הללו מכילים מעבד גרפי מהיר יותר משאר סידרת M החדשה, כאשר מהירות השעון של המעבדים המדוברים עומדת בין 100 מגה הרץ ל-300 מגה הרץ עם יכולות טורבו של עד 900 מגה הרץ.

לנובו זכתה להיות חברת המחשבים הראשונה להשתמש בשבבי ה-Core M החדשים של אינטל במחשב ה-Yoga 3 Pro שלה, אך מחשבים אלו נחלו מפלה במבחני הביצועים וזכו לדירוג נמוך במיוחד. עדיין לא ברור האם דירוג זה נובע מהגבלות של מעבדי ה-M של אינטל על מנת להשיג צריכת חשמל נמוכה במיוחד, או שמא מדובר על בעיות תכנון של חברת לנובו. על אף האמור לעיל, הגל השני של מעבדי ה-M של אינטל מצליח להציג התקדמות מרשימה במיוחד לעומת הגירסאות הקודמות, תוך שמירה על צריכת חשמל נמוכה במיוחד כמו הדגמים הקודמים.

המחשב של חברת לנובו – Yoga 3 Pro.

נכון לרגע זה מחשב המקבוק אייר השמועתי בעל מסך הרטינה בגודל 12 אינץ׳ עדיין נמצא בגדר תעלומה כאשר רק שמועה אחת מדברת כרגע על תאריך השקה העומד על אמצע שנת 2015, אך לאור ההתקדמות המהירה של חברת אינטל בייצור שבבי ה-Core M החדשים שלה והאצת קצב הפיתוח שלהם, יהיה מעניין לראות האם אפל ינצלו זאת על מנת להשיק דגמי מחשבים חדשים מוקדם יותר השנה כאשר אלה יזכו לקבל את המעבדים הללו.

מקור: MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: ebest