אפל משחררת כלי שמאפשר להתנתק מ- iMessage

ע״י

אחרי הרבה מאוד תלונות ואפילו תביעה משפטית בנושא, אפל משחררת כלי שמאפשר להתנתק בקלות משירות iMessage.

 

 

Deregister iMessage

כל מי שעבר ממכשיר אייפון למכשיר סמארפון של פלטפורמה אחרת, בין אם מדובר באנדרואיד או WP מכיר את הבעיה שמצריכה את המשתמש להתנתק משירות iMessage על מכשיר האייפון כדי שיהיה ניתן לקבל הודעות SMS ממכשירי אייפון אחרים. נושא זה הוא בהחלט לא חדש, כשמדובר בבעיה שקיימת עם השימוש בשירות iMessage מאז שהוא הושק, בסתיו 2011 ביחד עם גרסה 5 של iOS. אולם בחודשים האחרונים הנושא עלה לתודעה בצורה חריפה יותר, כאשר אפל נתבעה על ידי משתמשת שטענה שמעצם העובדה שאפל לא פותרת את הבעיה הזו, היא למעשה כובלת את משתמשי האייפון להשאר עם המכשירים הללו, ולא מאפשרת להם מעבר קל לפלטפורמה מתחרה, והודעות ה- SMS בפרט או יכולת התקשורת של המשתמש בכלל עם הסמארטפון החדש (אנדרואיד, בלקברי, WP או למעשה כל פלטפורמה שהיא לא iOS). האירוניה היא שמדובר בבעיה שקיימת בכל שירות תקשורת המסתמך על המספר הנייד של המשתמש, בין אם מדובר ב- Whatsapp, Viber או שירות אחר שהרישום אליו נעשה עם המספר הנייד של המכשיר, מה שיוצר בעיה בעת מעבר לשירות אחר, מבלי להתנתק מהשירות הקודם בצורה נאותה. כך למשל שאם אתם רשומים ל- Viber ופשוט מחקתם את האפליקציה, אתם עדיין תופיעו כרשומים בשירות, לפחות לתקופה מסוימת ואנשים שינסו לתקשר איתכם דרך השירות של Viber, אכן יראו אתכם כזמינים אולם לא יוכלו להגיע אליכם דרך השירות.

מה שכן בעוד המהנדסים של אפל לא הצליחו להגיע לפיתרון בנושא, הם כן הצליחו לנתק בין המספר לבין שירות ה- iMessage, זאת אחרי שהשרתים של השירות, ראו כי לא נעשה אליהם חיבור דרך המספר הזה, מזה כשבועיים. כלומר, שבועיים אחרי שהמשתמש עבר לפלטפורמה המתחרה, שרתי iMessage היו מנתקים את השיוך למספר הנייד, באופן אוטומטי. אולם תקלה בשרתים של אפל בחודש מאי האחרון, הפכה את הנושא לבעייתי אפילו עוד יותר זאת אחרי שהוא שכבר עלה לתודעה של המשתמשים, כאשר התקלה בשרתים לא ביצעה את הניתוק האוטומטי המתואר לעיל. אפל שיחררה הודעה לציבור דרך האתר Re/Code והודיעה שהיא מודעת לבעיה שתוקנה מאז בצד השרת, כשעדכון קושחה עתידי צפוי לתקן את הנושא באופן מקומי על מכשירי האייפון השונים, שמשתמשים שבשירות iMessage. אפל גם ציינה שכדי לנתק את המספר הנייד משירות ההודעות שלה, כל מה שהמשתמש צריך לעשות הוא להכנס להגדרות המכשיר ולבטל את השירות, אולם פעולה זו הופכת להיות בלתי אפשרית, ברגע שהמכשיר כבר לא נמצא ברשות המשתמש, בין אם שהוא נמכר או הועבר הלאה והוא אינו זמין.

כדי להתמודד עם הבעיה אפל עשתה צעד נוסף כדי להפוך את הנושא לפשוט וקל יותר עבור המשתמשים, והחברה שיחררה כלי אינטרנטי שמאפשר למשתמשי האייפון לנתק את המספר הנייד שלהם משירות ה- iMessage, בין אם מכשיר האייפון נמצא ברשותם או במידה והוא כבר אינו נמצא ברשותם. הכלי שזמין לגישה בקישור הבא, מציג בפני משתמשי האייפון הרשומים לשירות ההודעות של החברה 2 אפשרויות לבטל את הרישום של המספר הנייד שלהם לשירות: האפשרות הראשונה היא במידה והמכשיר עדיין נמצא ברשותם, כאשר התהליך מצריך את הכנסת הסים למכשיר, כניסה להגדרות המכשיר, כניסה לתפריט ההודעות וסגירת iMessage. האפשרות השניה היא במידה והמכשיר כבר לא נמצא ברשות המשתמש ופה למעשה טמון הכלי המהותי, כאשר אפל מאפשרת לבצע את הניתוק של המספר מהשירות באמצעות הכנסת מספר הטלפון הרלוונטי (בכל המדינות בהן המכשיר נמכר, כולל ישראל) וקבלת קוד אישור בן 6 ספרות בהודעת טקסט חינמית שנשלחת לאותו המספר, בין אם הוא משמש באותו הרגע מכשיר אנדרואיד, WP או כל סמארטפון אחר. הכנסת קוד האישור למעשה מבצעת את הניתוק של המספר משירות iMessage.

 

מקור: אפל
עריכת ותוספות: natisho