8.1.1 ו- 10.10.1 שוחררו

ע״י

אמש אפל שיחררה את גרסה 8.1.1 למשתמשי iOS ואת גרסה 10.10.1 למשתמשי המק. אז מה השתפר?

 

iOS 8 11

אחרי עדכון 8.0.1 הכושל שיצר לא מעט בעיות עבור משתמשי האייפון 6, קל להבין מדוע משתמשי האייפון לא ממהרים ללחוץ על לחצן העדכון באופן מיידי. אולם נראה כי אין מה לחשוש ועדכון 8.1.1, שמגיע כחודש אחרי שאפל שיחררה את עדכון 8.1 שהביא עימו את שירות התשלומים החדש של אפל, לצד תיקוני באגים ומספר שבועות אחרי שאפל שיחררה גרסת בטא של 8.1.1 לקהילת המפתחים, ממשיך לשפר את חווית השימוש במערכת ההפעלה הניידת של אפל במכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ' של החברה. העדכון הוא לא כבד והוא שוקל בין כ- 60MB לכ- 320MB או יותר. בהתאם לגרסה המותקנת על המכשיר ובהתאם למכשיר עצמו. אולם מה שכן מספר משתמשים (ביניהם עבדכם הנאמן) שמו לב שהעדכון מבקש מקום של כ- 2GB, למרות גודלו הקטן פי כמה וכמה. בכל אופן מעבר לכך, לא נראה שיש עם העדכון בעיות. לפי מסמכי השיחרור של העדכון, שהושק תחת המספור 12B435, מטרתו העיקרית היא לשפר את חווית השימוש של גרסה 8 עם מכשירים ישנים יותר הפועלים עם רכיבי ה- A5, כלומר: האייפון 4s, האייפד 2, האייפד מיני והאייפוד טאץ' דור 5. מעבר לכך נראה כי העדכון לא כולל פיצ'רים חדשים או משמעותיים במיוחד, כלפי השמועות צפויים להגיע בזמן כזה או אחר לגרסה 8, כמו מסך תצוגה דואלי למכשירי האייפד או שיפורים לאפליקציית המפות.

מבדיקה אישית נראה כי אפל הוסיפה מספר הגדרות ושינויים קטנים במערכת ההפעלה, כמו למשל יכולת שליטה לאיזה מכשירים המחוברים לאותו חשבון iCloud ישלחו הודעות SMS, כחלק מפיצ'ר ה- Continuity. וכן אפשרות חדשה של תיזמון לגיבוי ההודעות.

כפי שדווח בעבר נראה כי עדכון 8.1.1 סוגר את פירצת האבטחה ששמשה את פריצת ה- Pangu האחרונה שהושקה על ידי צוות ההאקרים הסיני. אולם במקביל לכך נראה כי משחק החתול והעכבר בין אפל לבין ההאקרים ממשיך, מי שמעוניין לפרוץ את מכשיר האייפון, האייפד או האייפוד טאץ' שלו בשימוש עם גרסה 8.1, יכול לעשות זאת במידה והוא ימהר. הסיבה לכך נובעת בכך שאפל עדיין ממשיכה לחתום את גרסה 8.1, מה שאומר שניתן לשדרג/ לעשות רסטור אליה בצורה פשוטה וקלה. אחרי השדרוג לגרסה 8.1 ניתן להשתמש בגרסה האחרונה של Pangu כדי לפרוץ את המכשיר ולהתקין עליו את הסידיה, שלפי דברי סאוריק, הגיעה למצב יציב עבור גרסה 8.

בנוסף לגרסה 8.1.1, אפל שיחררה גם את גרסת התחזוקה הראשונה של יוסמיטי, אחרי שיחרור של 2 בטאות לקהילת המפתחים שהתחילו להגיע מתחילת חודש נובמבר, כשבועיים אחרי שאפל השיקה את יוסמיטי לקהל הרחב. הדבר העיקרי שהעדכון משפר הוא לא מעט באגים עם Wifi, תקלה עליה התלוננו משתמשי מק רבים, אחרי שידרוג ליוסמיטי. אולם נראה כי העדכון מכיל עוד מספר שיפורים ותיקונים  ביניהם:

  • שיפור האמינות בעת חיבור לשרתי Exchange של מיקרוסופט.
  • תיקון באג שגרם לתוכנת המייל לא לשלוח אימיילים דרך שירותי מייל מסוימים.
  • תיקון בעיה שמנעה ממחשבים מרוחקים להשתמש ב- Back to my Mac.
  • תיקון בעיה שמנע מהגדרות של מרכז ההתראות להשמר אחרי ביצוע אתחול.
  • תיקון בעיה שגרמה לאפסטור למק מלהציג עדכונים מסויימים.
  • תיקוןב עיה שגרמה לחלק ממחשבי המק מיני מלהתעורר אחרי כניסה למצב שינה.
  • ועוד.

Yosemite update 1

העדכון ליוסמיטי זמין להורדה דרך האפסטור למק כעדכון.

קל לראות שאפל הפיקה לא מעט לקחים מעדכוני קושחה קודמים שהחברה הציגה, ובאופן התפקוד שלהם עם מכשירים ישנים יותר. עדכון 8.1.1 מביא שיפורים רבים לחווית השימוש בגרסה 8, אולם הוא מתמקד בעיקר בשיפור החוויה הזו עם מכשירי iOS ישנים יותר שהוצגו בשוק בשנת 2011 ו- 2012, כלומר לפני כ- 3 שנים. אתם מוזמנים לציין האם שדרגתם את המכשיר שלכם והאם שמתם לב לדברים חדשים, שיפורים מסוימים או כלליים.