בעלי אייפד, כדאי לכם להתקין את 8.1.1

ע״י

גרסה 8.1.1 שהושקה לפני מספר ימים, מכילה הפתעה נעימה לבעלי האייפד. בנוסף קצב האימוץ של iOS 8 עובר את 50 האחוזים.

 

 

iOS 811

הצגתה של גרסה 8 באירוע ה- WWDC האחרון עוררה התרגשות רבה בקרב קהילת המפתחים והמשתמשים כאחד, זאת הודות לפיצ'רים חדשים שאפל הביאה למערכת ההפעלה הניידת שלה, אחרי 7 שנים שהיא קיימת בשוק. בין הפיצ'רים הבולטים ניתן למצוא את מכלול ה- Extensions שכולל: מקלדות צד ג', ווידג'טים אפשרויות פעולה ושיתוף מתקדמות של ובין אפליקציות ועוד. בנוסף הגרסה הביאה שיפורים למרכז ההתראות, אפליקציית ההודעות, אפליקציית התמונות ועוד. אולם השקתה של גרסה 8 לוותה בלא מעט בעיות, בין אם בגלל עומס רב על שרתי ההורדה, או מעצם העובדה שמשתמשי iOS התבקשו לפנות כמעט 5GB של מקום על המכשירים שלהם, כדי להתקין את הגרסה דרך האוויר (OTA). אלו ביחד עם העובדה שהגרסה הביאה להאטה בחווית השימוש בקרב משתמשי האייפון 4s והאייפד 2 יצרו מצב בו קצב האימוץ של iOS 8 הוא האיטי ביותר מאז שיחרורה של iOS 5, שאפשרה למעשה את עדכוני הקושחה מהאוויר (OTA). גורם נוסף שאולי השפיע על היקף האימוץ של iOS 8 הוא עדכון 8.0.1 הכושל שיצר בעיות רבות עבור משתמשי האייפון 6 וה- 6 פלוס והצריך מהם לשנמך את המכשירים שלהם לגרסה 8, לשם החזרת המכשיר למצב שמיש.

כעת, כמעט חודשיים אחרי השקתה של iOS 8, נראה שקצב האימוץ של iOS 8 חצה את רף ה- 50% כשבפורטל המפתחים שלה, אפל מציינת שהגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה הניידת שלה, מותקנת על 56% מכלל המשתמשים שלה, זאת לפי נתוני השימוש באפסטור בשבוע האחרון. צמיחה זאת מגיעה אחרי מספר שבועות של עמידה במקום על נתח של כ- 48%, זאת לפי מידע שציין טים קוק במהלך אירוע אוקטובר האחרון. מה שכן נראה שמה שדחף את אחוזי האימוץ מאז, הוא שיחרורה של גרסה 8.1 שהביא שיפורים בביצועים של מערכת ההפעלה, לצד השקת שירות התשלומים של אפל, שזכה להתחלה מרשימה ולביקורות חיוביות מאוד. לפני מספר ימים אחדים, אפל שיחררה את עדכון 8.1.1, שמביא שיפורים נוספים למערכת ההפעלה ובעיקר שיפור בחווית השימוש עבור משתמשי האייפון 4s, האייפד 2 והאייפד מיני כשנראה כי עדכון זה בא להפיג את החששות של משתמשי המכשירים הישנים יותר, מלשדרג ל- iOS 8.

iOS 8 adoption

מה שכן כעת מתגלה שגרסה 8.1.1 מציגה תועלת נוספת עבור משתמשי האייפד, בכך שהיא מפנה כ- 500MB (בממוצע) של מקום על הטבלט, אחרי התקנתה. מי שהיה ראשון לדווח על כך הוא Rene Ritchie מהאתר iMore שציין שבשדרוג האייפד מיני 3 שלו הוא מצא שהנפח הפנוי גדל מ- 7.5GB ל- 7.9GB, בעוד על האייפד אייר 2 שלו הנפח הפנוי גדל מ- 40.9GB ל- 42.8GB, מה שמאשש את הדיווחים על כך שהעדכון מפנה בבמוצע כ- 500MB. לא ממש ברור איך העדכון מצליח לפנות את המקום על מכשירי הטבלט, בין אם על ידי מחיקת תוכן לא דרוש או כיווצו. כך או כך, התוצאה היא שאחרי השדרוג מתפנה עוד מקום על המכשיר. יש שיטענו ש- 500MB הוא לא תוספת מהותית, אולם מדובר בלא מעט מקום שניתן למלא עם תכנים, בין אם מדובר בתכני מדיה או אפליקציות. במיוחד כשמדובר במכשירי אייפד בעלי נפח קטן יותר של 16GB, כאשר מדובר בקצת יותר מ- 3% משטח האחסון של המכשיר עצמו.

אם אתם קצרים במקום ולא יכולים לשדרג לעדכון 8.1.1 דרך האוויר, ניתן לחבר את המכשיר למחשב ה- PC או המק ולהשתמש באיטיונס לשם העדכון שלא רק ישפר את חווית השימוש במכשיר, אלא גם יוסיף לאייפד שלכם עוד מקום.

 

מקורות: Apple, iMore
עריכה, תרגום ותוספות: natisho