אפל משחררת את עדכון 8.1.2

ע״י

ללא כל התראה מוקדמת אפל משחררת את עדכון 8.1.2 ובמקביל מגלה שגרסה 8 מותקנת על כשני שליש ממכשירי ה- iOS.

 

 

iOS 812 big

אמש אפל שיחררה את עדכון התחזוקה הרביעי למערכת ההפעלה iOS 8, שמגיע כחודש וחצי אחרי השקתו של עדכון 8.1.1 שנועד לשפר את חווית השימוש בגרסה 8 על מכשירים ישנים יותר ובראשם האייפון 4s והאייפד 2. העדכון ששוחרר עם המספור 12B440 דרך האוויר (OTA), הוא העדכון הקטן ביותר ששוחרר לגרסה האחרונה של iOS, כשלפי מסמכי השיחרור שלו נראה שכל מטרתו היא לתקן באג הקשור ברינגטונים, כשככל הנראה בגרסאות הקודמות רינגטונים שהיו נרכשים דרך האיטיונסטור היו נעלמים מהמכשיר. בניגוד לעדכון 8.1.1 שגם נועד לתקן באגים וכאמור לשפר את חווית השימוש הכללית במכשיר אולם שוחרר קודם לקהילת המפתחים לפני שהושק באופן ציבורי, עדכון 8.1.2 הושק במפתיע ואחת הסברות הייתה שיתכן מאוד והוא עשוי לסגור את פירצת האבטחה שאפשרה לקבוצת ההאקרים TaiG לפרוץ את גרסה 8.1.1, אחרי שהעדכון הנ"ל סגר את פירצת האבטחה ששימשה את קבוצת Pangu לפרוץ את גרסאות 8, 8.0.1 ו- 8.1.

אולם נראה כי אין מה לחשוש. במהלך הלילה צייצו מספר האקרים מקהילת המפתחים כי נראה שהגרסה החדשה לא סוגרת את פירצת האבטחה, אם כי נראה שהשינוי במספר הקושחה יצריך עדכון מכלי הפריצה כדי לעבוד גם על גרסה 8.1.2. ואכן זמן קצר לאחר מכן שיחררה קבוצת TaiG עדכון לכלי הפריצה שלהם המביא תמיכה גם לגרסה 8.1.2, כך שמשתמשי הסידיה יכולים לעדכן את המכשירים שלהם לגרסה החדשה ולפרוץ אותה באמצעות הכלי המעודכן (לינק להורדה).

TaiG 12

עדכון 8.1.2 מגיע בזמן שהפופולריות של iOS 8 ממשיכה לצבור תאוצה, זאת אחרי שבתחילת דרכה של הגרסה נראה כי קצב האימוץ שלה הוא איטי מאוד, בהשוואה לגרסאות הקודמות של iOS. זאת כאשר בשבועות הראשונים לאחר שיחרורה עמד קצב האימוץ של גרסה 8 על כ- 47%, כשנראה שהמשתמשים לא ממהרים לעדכן את המכשירים שלהם לגרסה החדשה שמביאה עימה לא מעט פיצ'רים חדשים, רובם כלים עבור קהילת המפתחים לשפר ולשדרג את האפליקציות שלהם עם: ווידג'טים, מקלדות צד ג', פעולות בין אפליקציות ועוד. אולם השקתה של גרסה 8.1 שהביאה את שירות התשלומים החדש של אפל וכן גרסה 8.1.1, שכאמור תיקנה באגים וניסתה (אם כי יש כאלה שטוענים שללא הצלחה יתרה) לשפר את חווית השימוש במכשירי IOS ישנים יותר עזרה לקצב האימוץ של iOS 8 שהמשיך לעלות בקצב איטי עד למצב בו גרסה 8 היא כיום הגרסה השולטת כשהיא מותקנת על כשני שליש ממכשירי ה- iOS הפעילים, בעוד גרסה 7 נמצאת על כשליש ממכשירי ה- iOS הפעילים.

iOS 8 adoption rate dec

נתונים אלו שמגיעים מאפל, דומים מאוד לאלו שפורסמו לאחרונה על ידי חברת האנליטיקה MixPanel שמגלה כי לפי נתוניה קצב האימוץ על iOS 8 עומד על כ- 64%. יש לציין כי פנינו נמצאת גרסה 8.2 שבטא ראשונה שלה שוחררה לפני מספר שבועות, ביחד עם כלי הפיתוח WatchKit, עבור השעון החכם של אפל שצפוי להגיע בתחילת 2015, אולם לאור העובדה שגרסה 8.2 קשורה לשעון, נראה שיש עוד כמה חודשים עד לשיחרורה, כך שאם אפל לא תפתיע עם עדכוני תחזוקה מפתיעים נוספים, הדבר יתן לקהילת ההאקרים מספיק זמן לעבוד על פירצות אבטחה נוספות.

 

מקורות: Macrumors ו- iDB
עריכה, תרגום ותוספות: natisho