דיווח | ייצורו של השעון של אפל יחל בחודש הבא

ע״י

דיווחים משרשרת האספקה והייצור של אפל מגלים כי תחילת הייצור של השעון של אפל יחל בחודש הבא, לקראת השקה בחודש פברואר, בעוד אפל משחררת את הבטא השניה של 8.2.

 

 

Apple Watch Yellow

 

כשאפל הציגה את השעון החכם שלה, שמהווה את כניסתה לתחום הטכנולוגיה הלבישה ולמעשה מהווה את קטגוריית המוצרים הראשונה שאפל מציגה מאז מותו של ג'ובס, בשנת 2011, החברה ציינה כי השעון יושק בתחילת 2015, מבלי לתת תאריך השקה מדויק או אפילו משוערך. את המיסתורין סביב תאריך השקת השעון של אפל, ניסו להפיג מספר אתרי טכנולוגיה וחדשות כאשר דיווח אחד ציין כי אפל מכוונת להשיק את השעון במהלך חודש פברואר, ולפני וולנטיין, מאורע שיכול לשפר בצורה משמעותית את מכירות ההשקה של המכשיר, שכבר מפספס את עונת החגים. דיווח שני התייחס לדבריה של Angela Ahrendts, סגנית הנשיא הבכירה באפל האחראית על חנויות האפלסטור, שציינה במזכר פנימי לעובדי האפלסטור כי השעון צפוי להגיע במהלך האביב הקרוב, קרי לקראת סוף חודש מרץ. דיווחים נוספים סביב השעון ציינו שאפל נתקלה בקשיים בתפוקות ייצור הרכיבים הדרושים למכשיר, מה שעשוי לעכב את תחילת הייצור ההמוני שלו ואת השקתו. אפל מצידה לא התייחסה לשמועות ודיווחים אלו ובראיונות שונים שנערכו עם טים קוק, המנכ"ל של אפל לא רמז דבר על תאריך או זמן ההשקה של המכשיר, אלא רק ציין שהוא וצוות הפיתוח שעובד על המוצר, נרגשים מאוד והם מצפים להשקת המוצר בכיליון עיניים.

כעת דיווח חדש שמגיע מהאתר הטיוואני United Daily News, מגלה שאפל ו- Quanta Computer, שותפתה הוותיקה של אפל לייצור מחשבי המק שזכתה במכרז לייצור השעון, פתרו את בעיות הייצור הנ"ל וכי תחילת הייצור ההמוני של השעון צפוי להתחיל כבר בחודש ינואר, מה שאם יתגלה כנכון יעיד על כך שהשקתו של השעון עשויה להתקיים כבר במהלך חודש פברואר הקרוב, בהתאם לדיווח הראשון. הדיווח של ה- United Daily News מתייחס לעובדה ש- Quanta הגדילה את כוח העבודה שלה מ- 2,000 עובדי ייצור לכ- 10,000 עובדי ייצור, כשמספר זה צפוי להכפיל את עצמו, כשלפי הדיווחים אפל מצפה להיקף מכירות של כ- 24 מיליון שעונים במהלך 2015. אם כי לפי סקר שנערך לאחרונה התגלה כי כ- 10% מבעלי האייפון ירכשו את השעון החכם של אפל, מה שמתאים למספרים אליהם אפל מתכווננת. הדיווח מהאתר הטיוואני מתייחס גם למכשיר האייפון 6s, כשלטענתו המכשיר לא יושק באביב הקרוב, זאת אחרי ששמועות בנושא חגו ברשת בחודשים האחרונים, כשהסיבה לכך היא שהייצור של רכיבי ה- A9 עדיין לא החל.

iOS 82 beta 2

במקביל לדיווחים אלו, אפל שיחררה בימים האחרונים את הבטא השניה של גרסה 8.1, המגיעה 3 שבועות אחרי שיחרורה של הבטא הראשונה, שהביא לקהילת המפתחים את ערכת כלי הפיתוח עבור השעון, הקרויה בשם Watchkit. על פי הנראה, הבטא השניה ששוחררה תחת המספור 12D445d, מכילה מספר תיקוני באגים ביניהם באג שגורם למקלדות צד ג' שלא להופיע באפליקציות מסוימות (כמו ספארי, מייל ועוד) וכן תיקוני באגים ל- Watchkit, ביניהם באג שלא מאפשר להתראות לפתוח את האפליקציה הרלוונטית ובעיה נוספת שגורמת לאפליקציות המפותחות דרך Watchkit, שלא לעבוד בסימולטור בצורה תקינה ועוד. כמו כן החברה עדכנה את דף המוצר של השעון החכם, עם מידע, תמונות ופיצ'רים שונים במקצת, מה שמאשש את הסברה שהמוצר מתקרב לתצורתו הסופית וכי הפיתוח של הדגם הראשון צפוי להגיע לידי סיום, כשנראה שזה יקרה מוקדם מהצפוי.

 

מקורות: אפל ו- G for games
עריכה, תרגום ותוספות: natisho