גרסה 8.1.3 כבר בדרך

ע״י

דיווחים מגלים שאפל עובדת על פיתוח גרסה 8.1.3, אם כי לא ברור מתי היא תגיע ומה היא מכילה.

 

 

iOS 8

הגרסה הגדולה הבאה אותה אפל מתכננת להשיק, על פי המידע שקיים היא גרסה 8.2, שכבר זכתה ל- 2 גרסאות בטא, וצפויה להביא למכשירי האייפון תמיכה עם WatchKit, ערכת כלי הפיתוח של השעון ולשעון החכם של אפל שמכירותיו יחלו בתחילת 2015, אם כי עדיין לא ברור מתי וההערכות הן לאזור חודש פברואר. אולם נראה כי העבודה על גרסה 8.2, לא מונעת מאפל לעבוד על גרסאות תחזוקה קטנות יותר שמטרתן לפתור בעיות ובאגים בגרסה 8, שלפי טענות של לא מעט משתמשים ומפתחים, היא אחת מהגרסאות הכי בעיתיות של iOS עד כה, כשנראה שהסיבה לכך נעוצה בשינויים הגדולים שאפל עשתה/הוסיפה לערכת כלי הפיתוח של iOS, שאפשרו פיצ'רים חדשים כמו מכלול יכולות ה- Extension וה- Handoff, בנוסף לשיפורים ותוספות חדשות. למעשה אפל עשתה זאת ממש לאחרונה כאשר החברה שיחררה את גרסת התחזוקה 8.1.2 שכללה תיקון באג הקשור לרינגטונים ואפילו לא סגרה את פירצת האבטחה של פריצת TaiG, עבור גרסאות ה- 8.1 וה- 8.1.1. האתר MacRumors מדווח שעל פי רישומי הכניסה לאתר שלו, אפל עובדת על גרסה 8.1.3, שהופיעה לראשונה ב- 8 לדצמבר, יום אחד לפני שיחרורה המפתיע של 8.1.2, כשביום שלאחר מכן, אפל שיחררה כבר את הבטא השניה של 8.2 לקהילת המפתחים שלה.

כעת האתר מדווח שהתנועה של מכשירים הפועלים על גרסה 8.1.3 החלה לעלות באופן הדרגתי, אם כי מדובר בעיקר בעשרות בודדים שמגיעים בעיקר מהרשת של אפל, מה שמרמז על כך שהגרסה עדיין נמצאת בשלבי פיתוח ובדיקה פנימיים בחברה, ולא שוחררה לספקיות הסלולר לבדיקה. מה כן המגמה היא עקבית והכיוון שלה הוא כלפי מעלה, למעט בסוף השבוע האחרון בו הייתה מגמת ירידה, וסביר להניח שבימים הקרובים המגמה תמשיך לעלות. בעיקרון לא ממש ברור מתי אפל תשחרר את גרסה 8.1.3 ומה הגרסה צפויה להכיל, כאשר עד כה קהילת המפתחים לא קיבלה לידיה גרסת בטא של 8.1.3, כפי שאפל עשתה עם גרסה 8.1.1, כך שאין מידע רשמי על גרסה זו למעט העובדה, שנראה שהיא בפיתוח. לאור העובדה שאפל לא סגרה את פירצת האבטחה של פריצת ה- TaiG, יתכן מאוד וגרסה זו כן סוגרת את הפריצה, כך שמומלץ למי שפורץ את המכשיר שלו, לעדכן לגרסה 8.1.2 ולפרוץ אותה עם כלי הפיתוח המעודכן ששיחררה קבוצת TaiGהתומכת בגרסה זו.

iOS 813

בנוסף, לאור העובדה שבשבוע הבא יחל חג המולד וזמן קצר לאחריו סוף השנה האזרחית, רבים מעובדי אפל צפויים להיות בחופשה, כך שאם גרסה 8.1.3 תושק, זה יהיה או במהלך השבוע הקרוב ולפני חג המולד, או לאחריו, כשמה שישפיע על כך יהיה הדחיפות של העדכון והבאגים/ תיקונים שהוא צפוי להביא. עד כה אפל פעלה באופן חרוץ למדי בכל הנוגע לעדכונים של גרסה 8, כשעדכון 8.1.3 צפוי להיות העדכון השישי במספר לגרסה 8 שלפי אפל וחברות האנליטיקה, כבר פועלת על כשני שליש מכלל מכשירי ה- iOS הפעילים, כשנראה כי קצב האימוץ של גרסה 8 משתפר, אחרי התחלה קצת מקרטעת שנבעה ממספר סיבות.

 

מקור: MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho