בטא שלישית של 8.2 משוחררת עם פיצ'רים חדשים – בערך

ע״י

אפל משחררת לקהילת המפתחים את הבטא השלישית של גרסה 8.2, שמביאה פיצ'רים חדשים לאפליקציית Health.

 

 

iOS 82 beta 3

זמן לא רב אחרי שיחרורה של גרסה 8.1, הגיעו רמזים כי אפל עובדת על 2 גרסאות גדולות נוספות ל- iOS 8 כשלא היה ברור מה צפויה להכיל כל אחת מהגרסאות הגדולות הללו. ובכן בשבוע שעבר פג המיסתורין סביב גרסה אחת לפחות, כאשר אפל שיחררה לקהילת המפתחים את גרסת הבטא הראשונה של 8.2, שהביאה עימה תמיכה ל- Watchkit, ערכת כלי הפיתוח עבור השעון החכם של אפל שבתחילת דרכו יאפשר למפתחי האפליקציות לפתח אפליקציות עבור מכשיר האייפון שיוכלו לפעול בצורה כזו או אחרת גם על השעון. למעשה נראה היה שכל ייעודה של גרסה 8.2 הוא לאפשר למכשירי האייפון לעבוד עם השעון של אפל, שהשקתו צפויה להתרחש בתחילת 2015, כשהשמועות מדברות כי תאריך ההשקה הוא לקראת אמצע חודש פברואר, ונראה היה שלמעט התמיכה ב- Watchkit, גרסה 8.2 לא הביאה עימה שום פיצ'ר, שיפור ניכר או שינוי בולט למערכת ההפעלה של מכשירי האייפון או האייפד. בשבוע שעבר, אפל שיחררה גרסת בטא נוספת לגרסה 8.2, כשבמקביל החלו להגיע דיווחים כי תחילת הייצור ההמוני של השעון יתחיל בחודש ינואר.

היום, שבוע אחד בלבד אחרי שיחרור הבטא השניה של 8.2, אפל שיחררה את הבטא השלישית תחת המספור: 12D5452a, כשהעדכון שוחרר תחילה דרך האוויר (OTA) ולאחר מכן הופיע גם בפורטל המפתחים של אפל, לצד הבטא השלישית של Xcode 6.2. בשונה מהבטא הראשונה והשניה של 8.2 שהתמקדו ב- SDK של השעון, הפעם הבטא החדשה של 8.2 מביאה עימה גם תיקוני באגים לא רק עבור Watchkit, אלא גם עבור האייפון כשלפי מסמכי הרישום עולה כי הגרסה מתקנת באג שגורם לאשכולות הודעות באפליקציית ה- SMS, להפתח עם השהייה קלה. בנוסף לכך הבטא החדשה גם מביאה פונקציונליות נוספת לאפליקציית Health, אותה אפל הציגה עם iOS 8. פיצ'ר זה הוא היכולת לעקוב אחרי כמות הגלוקוז בדם (סוכרים) ובעיקרון מדובר בהצגה מחודשת של הפיצ'ר אחרי שהוא הוסר עם עדכון 8.1, אחרי שנתגלו בו בעיות עם אופן הכנסת הנתונים והצגתם במידות מדידה שונות. בעיקרון מדידת הגולוקוז בדם נעשית דרך 2 מידות שונות, כאשר חלק מהמדינות מודדות פרמטר זה לפי mg/dL (מיליגרם פר דציליטר) בעוד מדינות אחרות כמו אוסטרליה ואנגליה מודדות פרמטר זה לפי mmol/L (מילימולים פר ליטר). אפליקציית Health תומכת ב- 2 יחידות מדידה אלו, כשניתן להכניס אותן באופן ידני. אולם על פי הנראה הכנסה ידנית של הפרמטר ביחידות mmol/L, לא מוצג באפליקציה ואפל החליטה להסיר את הפיצ'ר לחלוטין עד שהוא יתוקן.

Health iOS 82 beta

ואכן נראה שבגרסה 8.2 הפיצ'ר מתוקן, כשבמקביל אפל גם הוסיפה לנתונים השונים המופיעים באפליקציית Health הסבר קצר על כל נתון, כל שהמשתמש יכול להבין מה נמדד, כמו למשל שאבץ הוא מינרל חשוב מאוד עבור חוסנה של המערכת החיסונית והשני בצפיפותו בגוף האדם, אחרי ברזל וכן הלאה. יכולת זו להבין את הנתונים הנמדדים עשויה להפוך את אפליקציית הבריאות לשימושית יותר ומובנת יותר עבור המשתמש הממוצע, כשדי ברור שההתמקדות של אפל בשיפור אפליקציית הבריאות נובעת מהחיבור ההדוק בין האפליקציה לבין השעון, שיוכל למדוד פרמטרים בקטגוריית הספורט והבריאות, כמו הדופק ועוד.

עצם העובדה שהבטא השלישית מגיעה שבוע אחד בלבד אחרי הבטא השניה, עשוי לרמז כי הפיתוח והייצור של השעון החכם נמצאים בשלבים די מתקדמים ואולי אפילו סופיים, ויתכן מאוד שהגעתו של השעון החכם תגיע מוקדם מהצפוי.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho