איך לאפשר את Continuity על מחשבי מק ישנים

ע״י

פיצ'ר ה- Continuity המחבר בין מכשירי ה- iOS לבין OS X, לא עובד על כל מחשבי המק תחת יוסמיטי. אולם כלי חדש מאפשר זאת גם על מחשבי מק ישנים.

 

 

continuity

אחד הפיצ'רים החדשים והמלהיבים ביותר שאפל הציגה בכנס המפתחים שלה (WWDC), בקיץ האחרון הוא אינטגרציה הדוקה בין מכשירי ה- iOS הפועלים על גרסה 8, אל מול מחשבי המק הפועלים על יוסמיטי. פיצ'ר זה שהושק תחת הכינוי "Continuity" מאפשר למכשיר האייפון לשתף שיחות טלפון (ולא רק שיחות פייסטיים), הודעות SMS (ולא רק הודעות iMessage) וגם להשתמש בקישוריות האייפון כנקודת גישה אלחוטית (Hot Spot), במידה וקישוריות ה- Wifi של המק, לא מזהה רשת אלחוטית בנמצא, באופן אוטומטי. פיצ'רים אלו פועלים בין כל מכשיר iOS שעודכן לגרסה 8 לבין מחשב מק שעודכן ליוסמיטי, הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה השולחנית של אפל עבור מחשבי המק. מה שכן Continuity כוללת גם פיצ'ר נוסף הנכלל תחת השם Handoff. פיצ'ר זה מאפשר למכשירי ה- iOS השונים (אייפון, אייפוד טאץ' ואייפד) בגרסה 8 לסנכרן את האפליקציות הפועלות באותו הזמן, האחד עם השני ועם מחשבי מק שפועלים עם יוסמיטי. כך למשל אם המשתמש גולש בדף מסוים בדפדפן המובייל ספארי על מכשיר האייפון שלכם, עם התקרבות למחשב המק יופיע ב- Dock, אייקון של הספארי ביחד עם צלמית של אייפון ולחיצה על אייקון דינאמי זה, יפתח את הדף בו המשתמש גולש. פעולה זו יכולה להעשות עם מגוון אפליקציות, מהאפליקציות המובנות ב- iOS וב- OS X, כמו למשל: מפות, פתקים, תזכורות, אנשי קשר, היומן וכן באפליקציות המשרדיות של אפל: Pages, Numbers ו- Keynote. כשיש לציין שיכולת זו לא מוגבלת רק לשימוש בין האייפון לבין המק, אלא היא דו-סיטרית (גם פועלת מהמק לאייפון) וגם עובדת בין האייפון לאייפד וכן בין האייפד למק ולהפך.

אך בעוד Continuity ככלל עובדת עם כל מחשבי המק ששודרגו ליוסמיטי, נראה כי יכולות ה- Handoff המתבססות בעיקר על קישוריות הבלוטות', לא עובדות עם כל מק ששודרג ליוסמיטי. הסיבה העקרית לכך היא חומרה, כאשר פיצ'ר ה- Handoff מצריך בלוטות' 4.0, דבר שהוא קצת בעייתי מאחר ויש לא מעט מחשבי מק ישנים, במיוחד אלו שהושקו לפני 2011, שלא זכו לקבל בלוטות' 4.0. אולם באופן תמוה למדי, אפל גם בחרה מסיבות לא ידועות שלא לאפשר את הפיצ'ר גם במחשבי מק ישנים שכן מגיעים עם בלוטות' 4.0 כמו למשל המקבוק אייר והמק מיני מודל 2011. מה שכן הודות לקהילת מק פורה ותומכת פותח כלי בשם Continuity Activation Tool שמאפשר למשתמשי המק שפועלים על מחשבי המקבוק אייר והמק מיני מודל 2011, לאפשר את היכולת שנמנעה מהם מסיבה לא ידועה. התקנת הכלי היא פשוטה למדי והיא בודקת כי המק אכן מכיל את החומרה התומכת ובמידה וכן, הוא מאפשר אותה, בתהליך שלוקח מספר דקות ספורות, המסתיים באתחול המק. אחרי האתחול יכולת ה- Handoff מופיעה בתפריט ההגדרות של המק ומניסיון אישי זה עובד ללא רבב.

continuity Mac

לאחרונה הכלי עודכן לגרסה 2.0, שמביא את יכולת ה- Handoff גם למחשבי מק שיוצרו לפני שנת 2011, ולא מגיעים בכלל עם חומרה של בלוטות' 4.0, עבורם נדרש דונגל פשוט של בלוטות' 4.0 או כרטיס AirPort Express מבית אפל. בעוד העדכון מביא את יכולת ה- Handoff למחשבי מק עד לשנת 2007, בתלות בדגם המק, הוא אינו מביא פיתרון מלא לכלל המשתמשים של מחשבי המק הישנים, כאשר יש דגמים של מחשבי מק משנים מסוימות עימן הכלי כלל לא יעבוד והפיתרון היחיד הוא שדרוג המחשב (דבר שלא משתלם לעשות רק עבור הפיצ'ר הזה), כאשר עבור דגמים אחרים הפיצ'ר יעבוד רק בשימוש עם סוגים מסוימים של דונגלים של בלוטות' 4.0. מפתח הכלי, dokterdok, מציין ש- Continuity Activation Tool (או בקיצור CAT), לא יעבוד עם דונגלים המבוססים על רכיבים מסוג, Cambridge Silicon Radio CSR8510 A10, אלא לחפש דונגלים המבוססים על רכיב ה- BCM20702 של חברת Broadcom, שהוא רכיב קישוריות הבלוטות' בו אפל משתמשת במחשבי המק שמגיעים עם בלוטות' 4.0, כמו למשל: BT400 של אסוס, GBU521 של IOGEAR ועוד. כמו כן נראה ששימוש בדונגלים לא מאפשר את כל היכולות של פיצ'ר ה- Handoff כשלדוגמא פיצ'ר ה- Hot Spot האוטומטי לא יעבוד. 

CAT support

מידע נוסף על הכלי וכן לינק להורדה ניתן למצוא בעמוד ה- Github בקישור הבא: https://github.com/dokterdok/Continuity-Activation-Tool/

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho