דיווח | המקבוק אולטרא אייר יושק בשנה הבאה

ע״י

דיווח חדש מגלה כי מחשבי המקבוק אייר החדשים שיגיעו ללא מאוורר, בעיצוב חדש ודקיק אף יותר ובמספר צבעים, יכנסו לייצור המוני בתחילת 2015.

 

 

MBA

כשאפל הציגה בפני העולם את המקבוק אייר, בשנת 2008, עולם הטכנולוגיה נדהם מהעיצוב הדקיק והחדשני של המחשב האולטרא נייד אותו שלף ג'ובס ממעטפת נייר. אולם המחשב שהציג לראשונה את עיצוב היוניבודי ואת הטרקפד תומך מחוות המולטי טאסקינג, הגיע עם תג מחיר גבוה למדי ומפרט חומרה יחסית חלש שהפך אותו לאטרקטיבי עבור אנשי עסקים, אנשי מכירות או סטודנטים בעלי משאבים. בשנת 2010 אפל הציגה את העדכון המשמעותי הראשון לליין המקבוק אייר שהגיע עם שיפור ניכר במפרט, עיצוב משופר במקצת וכן תצורת 11 אינץ' קטנה יותר. אולם מה שבלט בעיקר היה תג המחיר הנמוך שהביא את המחיר ההתחלתי של המקבוק אייר לידי 999$, שאפשר לאפל להחליף את מחשב המקבוק הלבן הטוב והישן בדגמי המקבוק אייר כמחשב הכניסה בליין המחשבים הניידים של אפל. מאז המקבוק אייר ראה שיפורים אינקרמנטליים באופן יחסית שהתמקדו בארכיטקטורת המעבדים, החזרת המקלדת המוארת  (בדגם של שנת 2011), שיפור בנפח זכרון ה- RAM המובנה וכן בנפח כונן הפלאש המובנה על לוח הלוג'יק בורד. בשנה האחרונה אפל הציגה את השיפור המשמעותי ביותר של מחשבי המקבוק אייר מזה זמן מה, כאשר הדגמים שהוצגו בשנת 2013, הגיעו עם סוללות שאפשרו יום עבודה מלא של 12 שעות, עבור דגם ה- 13 אינץ' ו- 9 שעות, עבור דגם ה- 11 אינץ'. בקיץ האחרון דגמים אלו זכו לעדכון קטן נוסף אם כי כזה, שלא ברור אם הוא שיפר באופן ניכר את ביצועי המחשב.

כעת כל העיניים נשואות לעדכון הגדול הבא של מחשבי המקבוק אייר, שהפכו מאז 2010 להיות בין מחשבי המקבוק הפופולריים ביותר של אפל, מבין ליין המקבוקים והדבר אף גרם לאינטל לנסות ולדחוף ביתר שאת את יוזמת האולטראבוקים שלה, מתוך מטרה להתחרות במחשבי המקבוק אייר, אם כי נראה שאף יצרנית מחשבים לא ראתה הצלחה יתרה בנושא. השמועות מציינות שהעדכון הבא של מחשבי המקבוק אייר יתמקדו בנושא הרטינה, כאשר אפל תרצה לסגור את החור בתחום רזולוציית המסכים שקיים במחשבי המקבוק אייר, כשכל שאר מחשבי המק של אפל שמגיעים עם מסך קרי: המקבוק פרו והאיימק, מגיעים עם מסכי רטינה ברזולוציה גבוהה, ואף גבוהה מאוד כאשר דגמי האיימק החדשים מגיעים עם מסכי 5K. השמועות בנושא גם מציינות כי בנוסף למסך רטינה, דבר שהוא קשה לכשעצמו במחשב נייד כה דקיק, אפל רוצה שדגמי האייר הבאים יגיעו עם מעבדי ה- Broadwell Core M של אינטל שמאפשרים עבודה ללא מאווררים, מה שיתבטא בעבודה שקטה ביותר מצד אחד, ומצד שני בחיסכון בחיי הסוללה שלא תצטרך להפעיל את מנוע המאוורר.

כמו כן העדכון הגדול הזה לא יגיע רק בדמות שינויי חומרה די מקיפים, אלא גם בשינוי בעיצוב המחשב ואף בגודלו, כאשר לפי השמועות עולה שמסיבות טכניות גודל מסך המקבוק אייר רטינה יהיה כ- 12 אינץ' וכי המחשב יגיע לראשונה במגוון הצבעים בהם מגיעים מכשירי האייפון והאייפד אייר 2, כלומר: אפור גרפיט (או חלל), כסוף (בדומה לצבע הנוכחי) וזהוב. מבחינת העיצוב, נראה כי אפל תשמור על הפרופיל של המחשב, אולם הוא יהיה דק אפילו עוד יותר מהדגם הנוכחי, מה שיהפוך אותו למקבוק הדק ביותר עד כה, כשלכך עשויות להיות השלכות מסוימות, כמו למשל הסרת הלחצן מתחת לטרקפד (מה שיחליף את הלחיצה בטפיחה כמו במכשירי האייפון והאייפד) ואולי אפילו שינויים במחברי ה- USB, שכיום הם המחברים העבים ביותר במחשבי המקבוק אייר. האתר Digitimes מציין בימים האחרונים כי המחשב צפוי להכנס לייצור המוני, על ידי חברת Quanta, שותפתה של אפל לייצור מחשבי המק, בתחילת 2015, לקראת השקה שתעשה במחצית הראשונה של 2015, ככל הנראה אפילו בכנס המפתחים השנתי הבא של אפל, שנערך באופן מסורתי בחודשים יוני-יולי.

 

מקור: Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho