מקלדות חדשות ל-iOS 8? זה לא באמת מעניין אותי

ע״י

כאשר אפל הכריזה על גרסת המערכת החדשה, אני כמו הרבה אחרים התלהבתי מהאופציה סוף סוף לשנות מקלדות. ההתלהבות ירדה די מהר, אבל אני עדיין אופטימי.

 

נתחיל מהסוף, כרגע אין לי שום מקלדת מותקנת על האייפון 5 או האייפד 3 שלי. בכלל את ההודעה הזאת אני כותב ממקלדת אלחוטית סולארית מעולה של Logitech שאולי שווה להקדיש לה אפילו סקירה נפרדת. אז כן, ספוילרים- שום מקלדת שקיימת היום באפסטור לא מעניינית אותי מספיק כדי שאשתמש בה ביום יום. בכלל אני לא כותב כמעט באייפד, אלא בעיקר משחק.

Keyboards_pic1

כאשר אפל הכריזה על הפיצ'ר, הרבה יצרניות כבר לקחו את המושכות. יותר מזה, יצרניות ותיקות כמו- Fleksy פירגנו עוד יותר ללקוחות שלהם, כאשר הם אפשרו למי שהוריד בעבר את המקלדת החיצונית להוריד אותה שוב בחינם, הפעם באופן מובנה. האמת Fleksy הצבעונית שתמכה גם בעברית, הייתה בין המקלדות היחידות שבאמת נהניתי ממנה, אבל אחרי תקופה מסויימת גם היא הלכה.

אני יכול לעבור פה על כל המקלדות שניסיתי, כן אפילו את SwiftKey Keyboard, וגם אם הייתה תומכת בעברית הייתי מוותר עליה, ולהסביר למה היא לא עבדה בשבילי, אבל יהיה יותר קל להסביר למה המקלדת של אפל עובדת כל כך טוב, למרות שהפיצ'ר עצמו פועל כמו שאפל הבטיחה, ניתן בקלות לעבור בין המקלדות השונות ואפילו להפעיל את אופציית ה"זיהוי מילים" החדשה שגם אותה לא אהבתי.

Keyboards_pic2

המעבר פשוט מאוד, אז מה הבעיה שלי? האם אני לקוח שבוי שחי עם המקלדת המובנת עוד מ- iOS 3.1.3 אפילו על אייפון דור ראשון? ייתכן, אבל זה לא אומר שהמקלדת המובנת לא טובה. ניקח את Fleksy למשל, שהייתה הכי קרובה לתואר. היא צבעונית היא מגניבה, יש לה אופציות מילון חמודות והיא מרגישה נוח אפילו על האייפד, אבל משהו שם לא עבד, בין אם זה ריווח של האותיות שהוא לא כמו שאני רגיל אליו באייפון, או זיהוי המילים שפחות זרם לי.

חשוב לציין שלדעתי אפל ירדה קצת בדיוק במקלדת בשנים האחרונות, ואני מוצא את עצמי עושה יותר שגיאות החל מגרסה 7 לעומת גרסאות אחרונות וזה לא בגלל שהמהירות שלי השתנתה או משהו, פשוט משהו שם בעיצוב החדש עובד פחות טוב. אבל עדיין המקלדת המובנת היא מעולה אם נתייחס למתחרות ואני לא רואה את עצמי מחליף אותה, בין אם זה אופציות התיקון שגיאות, שאני יודע שיש שיחלקו עלי, אבל אני מאוד אוהב אותה, גם בעברית, או אופציית הוספת מילים למילון ויצירת קיצורים.

חשובו לציין שאני כותב בעיקר בעברית אז Swiftkey למשל בכלל לא דיברה אלי, גם בלי שאני אזכיר את זה שאני חושב שצריך להקליד על מקלדות עליהם ולא לשפשף אותם. אז מה אני כן אוהב במקלדות החדשות? דווקא אופציות פחות מעניינות שלא קשורות בהכרח לכתיבה.

סקרתי כבר את המקלדת של הגיפים, זאת לדעתי אופציה מעניינת שלא רואים כמעט אצל המתחרות. עוד מקלדת ששמתי עליה עין היא מקלדת האימוג'י שנותנת, סוף סוף, לשמור אימוג'ים בלי הגבלה בתור מועדפים. אני לא כל כך צעיר אבל אני מוצא את עצמי משתמש בסמיילי של האימוג'י כמעט יותר מטקסט עצמו. לא מדובר על בדיחות או דאחקות עם הקקי המחייך, טוב גם זה, אבל אימוג'י לדעתי, כמה מצחיק להגיד, יכול להעביר רגש באופן שמילים לא יכולות.

Keyboards_pic3

בין אם זה הלב או הנשיקה ששולחים לבת הזוג, שאומרת קצת יותר ממילות חיבה כי הנמען יכול ממש לדמיין את זה שאני שולח לו חום, או במקרים של כעס, הסמיילי הכעוס או העצוב, או ה-meh שמסביר יותר מכל איך אני מרגיש. לא סתם פייסבוק הוסיפו מדבקות לפוסטים שלהם וגם למסנג'ר. Viber שהתחילו עם זה לדעתי (ביחד עם LINE היפנית) אלו ממש אייקונים וציורים שיכולים להעביר יותר ממילים באופן יותר נוח ופשוט. אפל הבטיחה שהיא תביא עוד אימוג'ים ואני מחכה לזה בקוצר רוח, כמו האצבע המשולשת שאני מקווה שתגיע גם כן, ונקווה שהיא תקיים את ההבטחה לפני iOS 9.

אין פה ממש "לסיכום" כי מדובר בדעה אישית שלי לחלוטין. כמו ההתנגדות שלי להגדלת המסך של אפל, יתכן שדעתי תשתנה (אם כי נראה שאני לא לבד), אך נכון לעכשיו אני ממשיך עם האופציות המובנות בשביל הקלדה, ומשתמש באופציות חדשות כמו גיפים ואימוג'ים במקלדות צד שלישי מיוחדות.

מה אתם חושבים? האם אתם נהנים מהמקלדת המובנת? או שכבר התקנתם משהו אחר? אשמח לשמוע בתגובות.