מגן המסך שישמור על האייפון 6 שלכם מלהתעקם

ע״י

חברת Patchworks הקוריאנית מציגה מגן המסך בשם ITG Edge שיעלים כל חשש להפגע מבעיית ה- Bendgate במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס.

 

 

ITG Edge

זמן קצר אחרי שמכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הושקו, הרשת געשה בעקבות מה שהפך להיות ידוע כפרשיית Bendgate. הפרשייה החלה כאשר מספר משתמשי אייפון 6 פלוס, דיווחו כי מכשירי האייפון 6 פלוס שלהם התעקמו כתוצאה מלחץ שהופעל עליהם במהלך שהיה בכיס המכנס/ג'ינס ו/או במקרה של ישיבה על המכשיר. התופעה הפכה להיות ויראלית כאשר Lewis Hilsenteger מערוץ היוטיוב Unbox Therapy העלה סרטון בו הוא מציג כיצד הוא מכופף את מכשיר האייפון 6 פלוס שלו, בידיו החשופות. אפל מיהרה להגיב לנושא, כשהיא מזמינה עיתונאים ואנשי תקשורת למעבדות הבדיקה שלה שם החברה הציגה את מבחני המאמץ שמכשירי האייפון עוברים במהלך הפיתוח שלהם. מבדקים אלו הביאו את האתר Consumer Report לבדוק את הנושא לעומק ולהגיע למסקנה שלא מדובר בבעיה וכי מכשירי האייפון החדשים שהושקו בעובי דקיק מאי פעם, של 6.9 ו- 7.1 מילימטר (אייפון 6 ואייפון 6 פלוס בהתאמה), אכן מתעקמים כאשר מופעל עליהם לחץ הגדול מ- 30 ק"ג וגם אז בנקודת חולשה מסוימת מאוד הממוקמת מתחת ללחצני הווליום של המכשיר. הבדיקה גם גילתה שאותה ה"בעיה" נובעת מחוקי הפיזיקה כששימוש בפאנל אחורי מאלומיניום, כפי שאפל עושה עם מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס וכן HTC עושה עם מכשירי ה- One שלה בשנתיים האחרונות, יוצרת מצב בו ניתן לכופף את המתכת הרכה שנשארת מכופפת, בניגוד לפלסטיק ששומר על האלסטיות שלו.

פרשיית ה- Bendgate העלתה את הבעיה הנגרמת מהמרוץ להציג מכשירי סמארטפון דקים יותר ויותר, דבר שהפך בשנים האחרונות לגחמה אולי קצת מוגזמת של יצרניות סמארטפון כמו אפל, אם כי נראה שחברות כמו Oppo ו- Vivo עקפו את מכשירי האייפון 6 מבחינת העובי עם מכשירים כמו ה- R5 של Oppo שמגיע בעובי של 4.85 מ"מ בלבד, מה שמתחיל להציג פשרות ולמתוח את הגבול בשימוש עם מחבר ה- 3.5 מ"מ הסטנדרטי המשמש לחיבור אודיו ואוזניות.

מאז נראה שאפל פתרה את נושא הכיפוף של מכשירי האייפון 6 באופן שקט, כאשר החברה הוסיפה לוחיות מתכת לחיזוק נקודת החולשה של המכשירים (ממש מתחת ללחצני הווליום). ופרשיית Bendgate לא ממש השפיעה על היקף המכירות של מכשירי האייפון 6 או ה- 6 פלוס, שהביקוש שלהם עדיין גדול בהרבה מההיצע שלהם. אולם עבור מי שעדיין חושש מלכופף את מכשיר האייפון 6 או ה- 6 פלוס שלו. לחברת Patchworks הקוריאנית יש פתרון בדמות מגן מסך חדש בשם ITG Edge שהוצג ממש בימים האחרונים בתערוכת ה- CES השנתית. מגן ה- ITG Edge הוא מגן זכוכית מחוסם המשלב בקצותיו סיליקון נוזלי, וכל זה בעובי של 0.4 מ"מ שיוסיף למשקל המכשיר כ- 11 גרם. בהשוואה למגני מסך המבוססים על זכוכית, שהפכו בשנה האחרונה לפופולריים מאוד, ה- ITG Edge מציג קצוות מעוגלים שהופכים המעבר בין הזכוכית המעוגלת של מכשירי האייפון החדשים, שמקשה על יצרניות מגיני המסך, לחלקה יותר ולא פוגעים בחווית השימוש במכשיר עם מגן המסך. במיוחד עם מחוות הניווט שאפל הציגה ב- iOS 7 שהורחבו ושימושן הועצם ב- iOS 8, בעיקר בגלל הצגת גדלי המסך הגדולים יותר של מכשירי האייפון החדשים. אולם מעבר לזה, ל- ITG Edge יש יתרון נוסף והוא תוספת של כ- 45% לעמידות המכשיר בפני כיפוף, או Bendgate.

בעיקרון מאז שהפרשייה התפוצצה ברשת היא דעכה די מהר ולא היו דיווחים בקנה מידה משמעותי, או למעשה כמעט בכלל, בנושא. במיוחד שנראה שיצרניות הקייסים הציגו לא מעט קייסים עבור מכשירי האייפון החדשים, זאת אחרי שבתחילת דרכם של המכשירים היצע הקייסים היה דל. בכל אופן שקט נפשי הוא דבר חשוב ואם ניתן לקנות אותו ב- 395$ למגן מסך עבור מכשירי האייפון 6 או ב- 45$ עבור מכשירי האייפון 6 פלוס, באופן שיגן גם על המסך משריטות מבלי לפגוע בחווית השימוש, ובנוסף על כך ישפר את עמידות המכשיר מפני כיפופים, שהרי מה רע.

 

מקור: The Verge
עריכה, תרגום ותוספות: natisho