אפל תשיק את השעון בחודש מרץ

ע״י

דיווח חדש מחזיר לכותרות את זמן ההשקה של השעון המצופה של אפל. והתאריך: תחילת חודש מרץ.

 

 

Apple Watch

לקראת סוף 2014 אפל עשתה לעולם הטכנולוגיה טיזר ענק, כשבאירוע ספטמבר החברה הציגה את השעון השמועתי שלטענת ג'וני אייב הולך לעשות צרות לתעשיית השעונים. מעבר לתצוגת התכלית הטכנולוגית והפיצ'רים שהשעון יגיע עימם, אחת השאלות הגדולות ביותר סביב השעון הוא זמן ההשקה שלו, כשאפל לא התחייבה לחודש מסוים אלא רק ציינה שהשעון יושק בתחילת 2015. לאור העובדה שהפעם האחרונה שאפל הציגה מוצר, שמלווה בכל כך הרבה הייפ, שהושק כחצי שנה לאחר מכן. עולם הטכנולוגיה מחכה בקוצר רוח להשקת השעון. אפל עושה מדי פעם סימנים של תנועה ושומרת על ההייפ, בין אם על ידי שיחרור גרסה 8.2 וערכת כלי הפיתוח של השעון (WatchKit) או אמצעים אחרים. אולם עדיין אין תאריך ידוע והסברות בנושא נחלקות ל- 2: הראשונה גורסת שהשעון יושק לקראת סוף חודש פברואר, ובזמן לקראת יום האהבה (וולנטיין) שיעזור לא מעט למכירות הראשוניות של השעון. בעוד השניה גורסת שהשעון יושק במהלך חודש מרץ ולקראת תחילת האביב, זאת בהתאם למידע שפורסם בעבר שהתייחס לדבריה של Angela Ahrendts, סגנית הנשיא הבכירה לתחום האפלסטור באפל. כעת מגיע האתר 9to5mac עם דיווח חדש שמאשש את הנושא ולמעשה מציין ש- 2 הסברות נכונות.

הדיווח של 9to5 מציין שלפי מקורותיו, נכון לעכשיו, אפל מתכננת להשיק את השעון לקראת סוף חודש מרץ, מה שמאשש את דבריה של Ahrendts כי השעון יושק לקראת האביב, שבפועל מתחיל לקראת סוף מרץ. מה שכן עובדי אפל, בין אם בשרשרת האפלסטור וכו', יתחילו לקבל הדרכות על המוצר כבר מאמצע חודש פברואר. הדרכות אלו יחלו כאשר מספר מצומצם של עובדים בחנויות האפלסטור יגיעו לקמפוסים של אפל בקופרטינו שבקליפורניה או אוסטין שבטקסס, שם הם יקבלו הדרכה מקיפה על מוצר הקטגוריה החדש, היכולות שלו ומערכת ההפעלה שלו שנכון לעכשיו נראה שהיא נפרדת מ- iOS ומכונה בשם Watch OS. השלב השני של ההדרכה יתרחש מספר ימים לפני השקת השעון, כאשר אותם נציגים שזכו ל"התמחות" על השעון, יעבירו את הידע שלהם לשאר עובדי האפלסטור.

Watch

הדיווח גם מציין שבחודשים מאז הצגת השעון, אפל עובדת על ליטוש מערכת ההפעלה שלו לצד מבחני מאמץ מקיפים על סוללת השעון ומנגנון הטעינה. בעבר עלו דיווחים שאפל לא מרוצה מזמן העבודה של השעון שלפי הדיווחים הלא רשמיים, יספיק ליום עבודה ויהיה צורך להטעינו במהלך הלילה (מה ששם בסימן שאלה את נושא ניטור השינה – פיצ'ר נפוץ בשעונים ורצועות ספורט חכמות). טים קוק התייחס לנושא בראיון שלו עם צ'רלי רוז, באומרו שאלו הם הנתונים שאפל עד כה ראתה, אם כי השעון נמצא בשימוש אינטנסיבי בקרב צוות הפיתוח והבדיקה של השעון, כך שזמן שימוש של יום באופן אינטנסיבי לא מייצג את זמן השימוש עבור כל המשתמשים. הדיווח של 9to5 מציין בהסתייגות כי עשויים לצוץ כל מיני דברים שיגרמו לעיכוב בהשקת השעון, אם כי לפי הדיווחים האחרונים לפחות מבחינת הייצור שלו, עולה כי הייצור ההמוני של השעון צפוי להתחיל במהלך החודש הקרוב.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho