דיווח | גרסה 8.1.3 תשוחרר השבוע

ע״י

אתרי הטכנולוגיה מציינים שאפל תשחרר השבוע את עדכון התחזוקה 8.1.3 שיכיל בעיקר תיקוני באגים "מתחת למכסה המנוע".

 

 

iOS 8

לפני כחודש האתר MacRumors החל לדווח בגידול בכמות הכניסות לאתר שלו הנעשות על מכשירי iOS שפועלים על גרסה 8.1.3, זאת כאשר הגרסה הפומבית האחרונה של iOS היא גרסה 8.1.2, או גרסה 8.2 שנמצאת עדיין בשלבי הבטא ושוחררה בחודשים האחרונים לקהילת המפתחים, זאת כדי שהם יוכלו להתנסות ולפתח את האפליקציות שלהם עבור השעון של אפל. בזמן הדיווח צוין שלא ברור מה גרסה 8.1.3 צפויה לכלול או מתי היא תשוחרר לציבור הרחב. בסוף השבוע האחרון האתר BGR ציין שלפי מקורותיו אפל תשחרר את גרסה 8.1.3 במהלך השבוע הקרוב ולאור היסטוריית הדיווחים האמינה של BGR בנושא שיחרור גרסאות חדשות של iOS (הדבר האמין הכמעט יחיד ש- BGR מדווח בהקשר לאפל), סביר להניח ש- 8.1.3 אכן תגיע במהלך השבוע הקרוב לכלל משתמשי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ'. האתר MacRumors מאשש את הדיווח של BGR כשהוא מגלה שבימים האחרונים כמות הכניסות לאתר שלו ממכשירי iOS שפועלים על גרסה 8.1.3 עלתה באופן משמעותי, מכמה עשרות לכמה מאות ביום, כשבאופן מעניין בשונה מהכניסות הקודמות עליהן דיווח MacRumors, הפעם חלק ניכר מהכניסות לאתר נעשים מחוץ לקמפוס של אפל בקופרטינו, דבר שנבדק בהתאם לכתובת ה- IP של המכשיר.

בהמשך האתר זכה לקבל מידע נוסף המסביר את הנושא, כשלפי מקורותיו עולה שביום רביעי האחרון (ה- 7 לינואר), אפל שיחררה גרסת בטא של 8.1.3, תחת המספור 12B460 לקבוצה מעובדי חנויות האפלסטור שלה לצרכי בדיקה של הגרסה, ככל הנראה לפני שיחרורה לציבור. כיוון פעולה זה מאשש את הדיווח של האתר 9to5mac שציין בשבוע שעבר, שלפי מקורותיו אפל תרחיב את תוכנית הבטא שלה לכלול באופן קבוע את עובדי האפלסטור, דבר אותו אפל עשתה במהלך שלבי הבטא של יוסמיטי, מה שאפשר לאפל לזהות באגים ובעיות בשימוש עם הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה השולחנית שלה, הודות לעובדה שמשתמשים רגילים עולים על בעיות ובאגים שמפתחים/ משתמשים מתקדמים (Power Users) לא עולים עליהם או מתעלמים מהם. מהלך זה, לצד העובדה ש- 8.1.3 הוא ככל הנראה עדכון תחזוקה "מינורי" שתפקידו לתקן באגים ב- iOS 8, מגלה שאפל עושה צעדים לשפר את שלבי הבדיקות של שיחרורי הגרסאות למערכות ההפעלה, גם כשמדובר בגרסאות תחזוקה מינוריות יחסית, זאת אחרי שלאחרונה אפל זכתה לביקורת נוקבת בנושא האיכות של מערכות ההפעלה שלה, אחרי פוסט של מרקו ארמנט בבלוג שלו שפתח את הדיון שהחל זמן קצר אחרי שיחרורן של iOS 8 ויוסמיטי לגבי ירידה באיכות של iOS ו- OS X.

813 visitors

מעצם העובדה שגרסה 8.1.3 מפותחת מזה למעלה מחודש וכן כי עובדי האפלסטור הם חלק ממערך הבדיקות של הגרסה, מראה שאפל עושה פעולות לשפר את איכות הגרסאות שהיא משחררת, גם כשמדובר בגרסאות תחזוקה שכוללות תיקוני באגים. אפל עשתה דבר דומה עם שיחרור גרסה 8.1.1 ששוחררה לקהילת המפתחים בתצורת בטא, לפני שיחרורה הפומבי, אולם 8.1.2 לא זכתה לאותו היחס. כעת נראה שאפל החליטה על דרך פעולה קבועה יותר המשלבת על עובדי האפלסטור, במקום קהילת המפתחים שאמורה להתמקד בעיקר בגרסאות בטא של עדכונים גדולים יותר, ויהיה מעניין לבחון את הצלחת המהלך במבחן התוצאה, כשכאמור גרסה 8.1.3 ככל הנראה תשוחרר במהלך השבוע הקרוב, ללא פיצ'רים חדשים אולם עם מספר תיקוני באגים שיתגלו במסמכי השיחרור של הגרסה.

 

מקור: MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho