בטא רביעית של 8.2 חושפת מידע חדש על השעון

ע״י

שיחרורה של גרסת הבטא הרביעית של iOS 8.2, מגלה פרטים חדשים על השעון והאינטרקציה מול האייפון, שעל פי הנראה תעשה דרך אפליקציה ייעודית.

 

 

iPhone and aWatch

3 שבועות אחרי שיחרורה של גרסת הבטא השלישית של iOS 8.2 לקהילת המפתחים שלה, שהביאה שיפורים לצד פיצ'רים חדשים באפליקציית Health, אפל משחררת את גרסת הבטא הרביעית של iOS 8.2, תחת המספור 12D5461b. העדכון מביא עוד שיפורים ותיקונים לאינטרקציה העתידית בין האייפון לבין השעון, דרך ערכת כלי הפיתוח הייעודית של השעון – Watchkit. האתר 9to5mac מגלה שהבטא החדשה מוסיפה תחת הגדרות הבלוטות' של האייפון פנל הגדרות ייעודי לצימוד האייפון עם השעון, כשהוא מתייחס באופן מפורש לאפליקציה ייעודית אותה משתמשי השעון יצטרכו להוריד ולהתקין. אפליקציה זו כפי שדווח על ידי 9to5mac כבר בסוף חודש ספטמבר, תאפשר למשתמשי השעון לנהל את הגדרות השעון דרך מכשיר האייפון שלהם וכן להוריד ולהתקין אפליקציות על השעון. כיוון זה תואם לדבריה של אפל, שציינה שמכשיר אייפון יהיה הכרחי לשימוש מלא בשעון, אם כי ניתן יהיה להשתמש בשעון לדברים מסוימים גם ללא מכשיר אייפון בקרבת מקום. כך שלמשל נראה שהמשתמש יוכל לקחת את מכשיר האייפון לריצה מבלי הצורך בשעון, אם כי עד כה נראה כי השעון יצטרך את האייפון כדי לקבל מידע עבור שירותי מיקום, והוא יעזר ברכיב ה- GPS של האייפון. מנגד השעון יוכל לנגן מוזיקה שתשמר עליו ללא צורך במכשיר האייפון, אם כי מבחינה כללית של שימוש באפליקציות, נראה כי חלק ירוצו באופן מובנה על השעון וחלק יצריכו את האייפון.

החיבור של השעון למכשיר האייפון, יאפשר לשעון לעשות הרבה יותר, הודות לעובדה שהשעון יוכל להשתמש בחיישנים שעל האייפון (GPS ועוד) מבלי הצורך שחיישנים אלו יהיו מובנים על השעון, מה שיאפשר חיסכון בחיי סוללה (בלוטות' LE הוא הרבה יותר חסכוני מהפעלת רכיב GPS למשל). כמו כן השעון יוכל לנצל את כוח העיבוד הגדול יותר של רכיב ה- Ax של האייפון, מה שיאפשר לשעון להכיל מחשב על רכיב (Computer on a Chip) שיהיה חסכוני יותר מבחינת המשאבים שהוא צורך. באופן כזה או אחר נראה כי מערכת היחסים בין האייפון לבין השעון, תהיה דומה מאוד למערכת היחסים בין האייפוד לבין מחשבי המק בתחילת דרכם, או בין האייפון לבין מחשבי המק וה- PC בשנים הראשונות לחייו של האייפון, כאשר בתקופה זו האייפון היה תלוי במחשב (PC או מק) לדברים רבים כמו למשל סינכרון אנשי קשר, פגישות ושאר תכנים מהיומן, העברה וסינכרון של שירים ותכני מדיה, גיבוי, שדרוג ועוד. למעשה אפילו פעולת האקטיבציה הראשונית של האייפון הצריכה חיבור למחשב וביצוע האקטיבציה דרך איטיונס. כל אלו הצריכו חיבור בין האייפון לבין המחשב, עד שאפל הציגה את iOS 5 בשנת 2011 שבזכות iCloud אפשרה לחתוך את חבל הטבור בין האייפון לבין המחשב, במה שכונה על ידי אפל PC Free.

iOS 82 beta 4

כעת נראה שאפל פועלת באופן דומה עם השעון, שיקיים מערכת גומלין דומה לזה שהאייפון קיים עם המחשב האישי בשנותיו הראשונות, כאשר השעון יסתמך על האייפון בתחילת דרכו לדברים כמו התקנת אפליקציות, העברת תכני מדיה ושינויי הגדרות, כפי שהאייפון הסתמך על המחשב האישי. על פניו נראה כי הדרישה הזו לשימוש באייפון כהכרחי עם השעון היא מיושנת מעט, במיוחד כאשר כבר היום יש שעונים חכמים כמו למשל מתוצרת סמסונג שמסוגלים לפעול באופן עצמאי כמעט לחלוטין, כשהם אפילו כוללים כרטיס סים וחיבור עצמאי לרשת הסלולר. אולם נראה כי מדובר בצעד ראשון הכרחי שנועד להפוך את חווית השימוש בשעון כבר בתחילת דרכו לטובה יותר, מאלו שמציעים המוצרים המתחרים, כשעם הזמן חוק מור יעשה את שלו ויאפשר לאפל להכניס חומרה חזקה יותר לצד סוללה עוצמתית יותר לשעון שיהפוך לעצמאי יותר ויותר עד שבסופו של דבר ההסתמכות שלו על האייפון תצטמצם ותפסק, בצעד שאולי יכונה על ידי אפל כ- iPhone Free.

לפי הדיווחים האחרונים השעון צפוי להגיע למדפים לקראת סוף חודש מרץ ואין ספק שאחרי קצת יותר מ- 4 שנים אחרי הצגת האייפד, נראה כי כניסתה של אפל לקטגוריית מוצרים חדשה, הולכת להיות מעניינת למדי.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho