תמונות ראשונות של המקבוק אייר "אולטרא" דולפות לרשת

ע״י

אחרי דיווחים רבים לגבי הדור הבא של מחשב המקבוק אייר, ההדלפות מתחילות עם תמונות ראשונות.

 

 

MBA 12 Display back

בתחילת החודש האתר 9to5mac העלה כתבה (שאם תתברר כנכונה שהרי מדובר בסקופ רציני) המתארת את הדגם הבא של המקבוק אייר, שלפי השמועות אפל תציג במהלך 2015. כעת, מספר ימים אחרי דיווח כי חברת Qunata – יצרנית מחשבי המק של אפל, מתחילה להגביר את קצב הייצור של הדור הבא של מחשב המקבוק אייר, לקראת השקה שעשויה אף להתרחש במהלך החודשים הקרובים, האתר הסיני iFanr מציג תמונות ראשונות של המחשב, או יותר נכון תמונות ראשונות של החלק העליון של המחשב שכולל את המסך ואת מעטפת האלומיניום שלו. התמונות מבצעות השוואה בין הגודל של המחשב אל מול הגודל של המקבוק פרו 13 אינץ' וכן אל מול האייפד אייר 2, שמגיע בגודל של 9.7 אינץ' (רק המסך ובסך הכל בגודל מקורב של כ- 10 אינץ'), ואכן ניתן לראות שהן מאששות את השמועות לגבי גודל של כ- 12 אינץ', מבנה צר יותר הקרוב יותר ברוחבו לרוחב של המקבוק אייר 11 אינץ', וקטן בהבדל ניכר מדגם ה- 13 אינץ' של המקבוק אייר, כשמה שיפצה על הבדלי הרוחב הוא שטח המסך שיגיע עם מסגרת קטנה יותר.

התמונות (במידה והן אמיתיות) מגלות מספר פרטים מעניינים לגבי המחשב, שלפי השמועות צפוי להיות אולטרא קטן, דק ונייד. הפרט הראשון הוא שמבחינת העיצוב, המסך של האייר החדש יהיה דומה יותר למסכים של מחשבי המקבוק פרו רטינה, כלומר מסגרת האלומיניום שעוטפת את המסך של מחשבי האייר, תוחלף במסך זכוכית מקצה לקצה שיכיל מסגרת צרה יותר בצבע שחור, כמו המסכים של מחשבי המקבוק פרו, כך שכאשר המסך כבוי, לא ממש ניתן להבדיל בין המסך לבין המסגרת שלו. פרט נוסף ומעניין למדי הוא הלוגו של אפל שעל פי הנראה לא יהיה זוהר יותר, כפי שקיים כעת (ומזה מספר שנים) במחשבי המקבוק של החברה. הדיווח של iFanr סובר כי שינוי זה קשור בפרופיל הדק מאוד של המסך, שהוא למעשה קרוב יותר מבחינה טכנית למסך של מכשירי האייפד, ולכן משפיע על יכולה של אפל להציג תאורת המסך האחורית היוצרת את תאורת הלוגו במחשבי המקבוק הנוכחיים.

MBA 12 Display front

בעוד נראה שמבחינת העיצוב הדגם הבא של המקבוק אייר, שלפי הדיווח של האתר 9to5 זכה לשם הפנימי "Macbook Stealth", נראה שמדובר בשינוי משמעותי ראשון לעיצוב של המקבוק אייר מאז 2010, שהרי השינוי הוא לא רק בעיצוב. הדגם הבא והקטן יותר של האייר צפוי להגיע כאמור עם מסך 12 אינץ', אולם מסך זה לפי השמועות יהיה מסך ברזולוציית רטינה, מה שישלים את המעבר של מחשבי המק של אפל לרזולוציית המסך הגבוהה. כמו כן המקבוק אייר החדש צפוי להגיע עם מעבד מסדרת ה- Broadwell Core M אותה אינטל השיקה בכנס ה- CES האחרון שמאפשרת שימוש במעבד ללא צורך במאוורר, אם כי ליכולת זו יש השפעה משמעותית על כוח העיבוד. כמו כן הדיווח מגלה שהמחשב החדש יגיע עם טרק פד ללא לחצן פיזי כדי לחסוך במקום ככל האפשר, את הלחיצה הפיזית תחליף טפיחה על הטרק פד (כפי שמשתמשים התרגלו לעשות על מוצרי המובייל: אייפד ואייפון) ואולי אפל אף תציג את טכנולוגיית זיהוי הלחיצות על משטח מולטי טאץ', אותה החברה הציגה לראשונה עם השעון.

12 MBA vs iPad Air 2

המקבוק אייר החדש בהשוואה לאייפד אייר 2

12 MBA vs MBP 13

המקבוק אייר החדש בהשוואה למקבוק פרו 13 אינץ'

בכל אופן הסיפור המשמעותי ביותר, מעבר לעיצוב החדש הוא השמועה שהמקבוק אייר החדש יגיע רק עם 2 מחברים: חיבור אודיו (כניסה ויציאה) בגודל  3.5 אינץ' סטנדרטי בצידו האחד של המחשב ובצידו השני מחבר USB Type C. השמועה גורסת שמחבר ה- USB החדש ישמש גם לחיבור אביזרים פריפריאליים חיצונים וגם להטענת המחשב ובכך יחליף את מחבר ה- Magsafe הקנייני של אפל. דיווח זה עורר לא מעט דיונים, כאשר מצד אחד לא ברור למה אפל תבחר לעשות כך, רק על חשבון פרופיל דק של המחשב. זאת אחרי שהמקבוק אייר הראשון שהושק ב- 2008, הגיע אף הוא עם מחבר USB וזכה לביקורות על כך, עד שאפל שינתה זאת והוסיפה בדגמי הדור השני שהושקו בשנת 2010, מחבר USB שני. מה שכן המפרט של ה- USB Type C מראה כי המחבר אכן מסוגל לעשות לא מעט, בין אם מבחינת היכולת שלו לשמש להטענה, דחיפת הפיקסלים למסך חיצוני ברזולוצייה של 4K ועוד כך שלמעשה הוא יכול להחליף באופן מלא את מחבר הרעם הנוכחי, את מחבר ה- Magsafe וכמובן את מחבר ה- USB הסטנדרטי. כאמור לכך יש השלכות ופשרות אחרות ויהיה מעניין לגלות איך אפל תתמודד עם הנושא, ואם בכלל השמועות יתבררו כנכונות.

 

מקור: iFanr
עריכה, תרגום ותוספות: natisho