אפל משחררת את גרסה 8.1.3 ואת 10.10.2

ע״י

אפל משחררת את עדכון התחזוקה השישי של גרסה 8 שמביא שיפורי באגים ועוד. בנוסף גרסה 10.10.2 מגיעה למשתמשי המק.

 

 

ios-813-update-iphone6

לפני כשבועיים אתרי הטכנולוגיה דיווחו שגרסה 8.1.3, גרסת התחזוקה השישית במספר של iOS 8, צפויה להגיע בכל יום. ובכן ב"איחור" קטן אפל משחררת את הגרסה לקהל המשתמשים הרחב כעדכון דרך האוויר (OTA) ששוקל כ- 250MB. הדיווחים הראשונים על הגרסה הגיעו לפני מספר חודשים כאשר אתרי הטכנולוגיה השונים ובראשם האתר Macrumors החלו לשים לב לתנועה הולכת וגוברת של מכשירי iOS הפועלים על גרסה 8.1.3. בשבועות האחרונים התנועה של מכשירים אלו החלה להתגבר, כאשר נראה שהם לא כוללים רק מכשירים המחוברים דרך קופרטינו, אלא גם דרך מקומות אחרים, דבר שניתן לאתר אותו (אם כי לא באופן וודאי) דרך כתובת ה- IP. הסברה הייתה שאפל החלה לשחרר את הגרסה לספקיות הסלולר לצרכי בדיקה, זאת כשבדומה לגרסה 8.1.2, גרסת התחזוקה לא שוחררה לקהילת המפתחים לצרכי בדיקה, כמו שאפל עשתה עם גרסאות 8.1 ו- 8.1.1, זאת אחרי שגרסה 8.0.1 ששוחררה כללה באג שגרם לבעיות עבור משתמשי האייפון 6 וה- 6 פלוס.

לפי מסמכי השחרור של הגרסה, עדכון 8.1.3 כולל מספר תיקוני באגים ביניהם: תיקון באג שגרם לבעיות בממשק המולטי טאסקינג על מכשירי האייפד, תיקון באג שמנע ממספר משתמשים את האפשרות להכניס את פרטי האפל ID שלהם לשימוש עם iMessage ו- Facetime, תיקון באג שגרם ל- Spotlight מלהציג אפליקציות בתוצאות החיפוש ועוד. אולם נראה כי התיקון המשמעותי ביותר שגרסה 8.1.3 מביא הוא צמצום נפח העדכון שדרוש כדי לבצע את העדכון. על פניו נראה שלא מדובר בדבר משמעותי, אולם אחת התלונות העקריות של המשתמשים הייתה שהעדכון לגרסה 8 דורש עד ל- 5GB פנויים על המכשיר, דבר שהוא בעייתי מאוד עבור משתמשי האייפון בנפח 16GB, ועל אחת כמה וכמה עבור משתמשי האייפון בנפח 8GB. העדכון המנופח הזה גם גרם לקצב אימוץ נמוך של iOS 8, בהשוואה לקצב האימוץ של הגרסאות הקודמות של iOS, כאשר בימים אלו אחוז מכשירי ה- iOS שנמצאים על גרסה 8 מהווים כ- 70% מכלל משתמשי ה- iOS הפעילים.

העדכון מיועד עבור כל המכשירים בהם iOS 8 תומכת והם:

  • אייפון 4s, אייפון 5, אייפון 5s, אייפון 5c, אייפון 6 ואייפון 6 פלוס.
  • אייפד 2, אייפד 3, אייפד 4, אייפד מיני, אייפד אייר, אייפד מיני 2, אייפד אייר 2 ואייפד מיני 3.
  • אייפד טאץ' דור 5.

 

Mail-OS-X-Yosemite

במקביל לשחרורה של iOS 8.1.3, אפל שיחררה גם את גרסה 10.10.2 למשתמשי יוסמיטי. מדובר בגרסת התחזוקה השניה של יוסמיטי שזכתה למספר גרסאותבטא אותם החברה החלה לשחרר לקהילת המפתחים מחודש נובמבר האחרון. לפי מסמכי השחרור העדכון מכיל מספר תיקונים ושיפורים ביניהם תיקון משמעותי לבעיות ה- Wifi שמשתמשים רבים חוו מאז שיחרורה של יוסמיטי, תיקון באג בדפדפן הספארי שגרם לדפים להטען לאט, שיפור פיצ'ר ה- VoiceOver, שיפור סינכרון אודיו ווידאו בשימוש באוזניות בלוטות' והוספת גיבויים ל- iCloud Drive לטיימאשין, מה שמאפשר לדפדף בתיקיית ה- iCloud Drive דרך פיצ'ר הגיבוי המובנה ב- OS X.

עדכון 10.10.2 גם מכיל מספר תיקוני אבטחה משמעותיים, ביניהם תיקון אבטחה שגרם לספוטלייט לטעון תוכן של אימייל גם כאשר אפשרות זו לא הייתה מאופשרת דרך הגדרות המערכת, תיקון באג אבטחה קריטי שהתגלה על ידי פרויקט Project Zero של גוגל ותיקון באג אבטחה חומרתי הקשור במחבר הרעם.

עדכון נעים!