שמעתם? הרמקול של האייפון 6 הוא ממש חזק!

ע״י

מבחן השוואה בין כל מכשירי האייפון שהושקו, מגלה שהרמקול של האייפון 6 הוא החזק ביותר ואיזה מדגמי האייפון נמצאים במקום השני והשלישי.

 

 

iPhone Volume

מכשיר האייפון הראשון היה רחוק מלהיות מושלם. בפן התוכנה היו הרבה דברים שהמכשיר לא יכל לעשות: מולטי טאסקינג, העתק-הדבק, אפליקציות צד ג', התראות וכו' הן רק מספר דוגמאות לדברים שחסרו במכשיר בדגם הראשון והתווספו בשנים שלאחר מכן. גם בפן החומרה המכשיר היה די מוגבל: הוא כלל מצלמת 2MP די עלובה שאפילו לא יכלה לצלם (לפחות לא בלי עזרה מהסידיה) וידאו, חיי הסוללה שלו היו די קצרים (במיוחד בהשוואה להיום) וכמובן קישוריות סלולרית דור 2.5 (או 2.75 אם תתעקשו). אבל אחד הדברים שהכי זכורים לי הוא עוצמת הרמקול החלשה של המכשיר. עובדה זו הביאה עימה כל מיני ניסיונות שונים ומשונים לשפר את עוצמת הרמקול של המכשיר. כמו למשל: חירור הכיסוי הפנימי של מעטפת הרמקול עם סיכה או התקנת טוויקים מהסידיה/אינסטולר (זכרונו לברכה) שניסו להעלות את עוצמת הדציבלים של הרמקול, אולם ללא הצלחה יתרה. השקת האייפון 3G בשנת 2008, אומנם שיפרה את המצב באופן כללי, זאת כשהמכשיר כלל רכיב GPS מובנה, שלצד השקת האפסטור אפשר את עלייתן של אפליקציות ניווט כאלה ואחרות (כמו Waze למשל) וכן תמיכה בקישוריות דור 3. אולם הרמקול של המכשיר עדיין לא השתפר באופן ניכר והמשתמשים זכו להנות מרמקול חזק יותר רק עם השקתו של האייפון 3Gs שהביא שיפור בחומרה ובמהירות המכשיר, מצלמה משופרת אולם גם רמקול עוצמתי.

האתר iClarified החליט להענות לבקשת קוראיו ולעדכן את מבחן ההשוואה בין הרמקולים של מכשירי האייפון אותו הוא עשה זמן קצר אחרי השקת האייפון 5, והתוצאות הן מאוד מעניינות. מעבר לכך שניתן לראות בברור את השיפור ההדרגתי בעוצמת הרמקול של מכשירי האייפון, מסתבר שהרמקול של מכשיר האייפון 4 הוא הרמקול החלש ביותר שאפל השיקה במכשיר אייפון אי פעם, אפילו חלש יותר מהרמקול של האייפון 2G ובכמעט 2 דציבלים. לאור העובדה שיחידת הדציבל עושה השוואה בין 2 רמות של הספק באופן לוגריתמי, מדובר בהבדל של פי 100 מבחינת צריכת ההספק. כמו כן מבחן ההשוואה מגלה שהשיפור בעוצמת הרמקולים של מכשירי האייפון לא נעשתה באופן עקבי. כך כאמור דגם האייפון 4 הגיע עם רמקול חלש יותר (ובאופן ניכר) מזה של האייפון 3Gs והרמקולים של האייפון 5c וה- 5s היו חלשים יותר מהרמקול של האייפון 5. מה שכן יש לזכור שעוצמת השמע מושפעת גם מהאופן בו הרמקול בנוי והתצורה שלו ולאור העובדה שאפל שינתה את תצורת הרמקולים והמיקום שלהם במכשירי האייפון במרוצת הזמן, גרמו לכך שהעיצוב והמיקום של הרמקול חיפו על העוצמה החלשה יותר.

מה שמביא אותנו למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס. כאשר המבחן מגלה שהרמקול החזק ביותר הוא זה של האייפון 6, כשאחריו נמצא האייפון 6 פלוס ובפער קטן למדי. במקום השלישי נמצא האייפון 5, כשבמקום הרביעי יש שיוויון בין האייפון 5s לבין האייפון 3Gs ואילו האייפון 5c סוגר את החמישיה (שימו לב שהמיקום של מד עוצמת הקול משתנה בהתאם למיקום של הרמקול). המשמעות היא שהרמקול של האייפון 6 חזק פי 2 (תזכרו לוגריתמי) מהרמקול של האייפון הראשון, כשעוצמה זו שקולה לרעש של מכסחת דשא ממרחק של מטר. ה- NIOSH האמריקאי (קיצור של National Institute for Occupational Safety and Health) ממליץ שלא להחשף לרעשים בעוצמה של כ- 100 דציבל ליותר מ- 15 דקות ביום, אלא כמובן אם השמיעה שלכם לא חשובה לכם. כך שנראה שעדיף להנמיך את הרמקול של מכשירי האייפון ולא להשתמש בהם בעוצמתם המלאה.

באופן מעניין נראה כי בעוד הרמקול של האייפון 6 הוא החזק ביותר, הרטט שלו הוא השקט ביותר ואילו הרטט של האייפון 6 פלוס הוא די רעשני וככל הנראה מסיבה טובה הכרוכה בגודל המכשיר שעשוי להשפיע על כך שרבים אולי יבחרו להסתובב איתו בתיק וכך גם במצב שקט ניתן יהיה להבחין ברטט. בכל אופן המבחן מגלה באופן די ברור שהגודל לא תמיד קובע ושאי אפשר להסיק שדגם חדש יותר של אייפון יגיע עם רמקול עוצמתי יותר.

 

מקור: iClarified
עריכה, תרגום ותוספות: natisho