טים קוק מגיע לישראל

ע״י

טים קוק מגיע לישראל כשהוא צפוי לקחת חלק בפתיחת המשרדים החדשים של אפל בהרצליה.

 

 

Tim Cook

על פי דיווח של האתר כלכליסט, טים קוק צפוי לקחת חלק בפתיחת המשרדים הרשמיים של אפל באזור התעשיה של הרצליה פיתוח, שיתקיים ביום שלישי הקרוב כשלאחר האירוע קוק צפוי להפגש עם מספר בכירים בתעשיית ההיי-טק הישראלית. המרכז בהרצליה המשתרע על פני שטח של כ- 17 אלף מ"ר במבנה של גב־ים, צפוי לאכלס כ- 800 עובדים כשככל הנראה מדובר בעובדים של חברת אנוביט, המתעסקת בתחום טכנולוגיית ה- NAND, אותה אפל רכשה בשנת 2011 וכן בעובדים לשעבר של חברת טקסס אינסטרומנטס אותם אפל העסיקה אחרי פיטוריהם, כשעובדים אלו מתחלקים בין המשרדים של אפל בהרצליה לבין המשרדים של החברה ברעננה. משנת 2011, אפל רכשה 2 חברות ישראליות: אנוביט ופריימסנס שהיו ממוקמות בהרצליה, כשכאמור היא גם העסיקה עוד מספר עובדים בתחום ההיי-טק ובעיקר בתחום החומרה כשלשם כך החברה גם פתחה מרכז פיתוח באזור התעשיה מת"מ שבחיפה. אפל סירבה לאשר את הדיווח.

בזמן האחרון טים קוק הוא אדם עסוק מאוד. לאחרונה קוק נאם בכנס של גולדמן סאקס, שם המנכ"ל של אפל התייחס לנושאים רבים כמו הרבעון האחרון של אפל בו החברה הציגה נתוני שיא, השעון שצפוי להגיע בחודשים הקרובים, על שירות התשלומים החדש של אפל, על ההצלחה בסין, על העתיד של המק ועל תמחור הסמארטפונים. בעיקרון קוק לא ציין דבר חדש שהוא לא אמר קודם לכן, אלא הוא רק חידד את דעתו לגבי נושאים אלו. לגבי השעון קוק ציין שמדובר במכשיר שהולך לשנות את חיי המשתמשים, בדיוק כמו שהאייפון, האייפוד והאייפד עשו קודם לכן. קוק גם ציין שהוא לא מאמין בצורך להשיק סמארטפון זול, בשביל לראות צמיחה בנתח השוק של אפל, מאחר ואפל לא מעוניינת לייצר את המכשירים שנמכרים הכי הרבה, אלא את המכשירים הכי טובים, כשלפעמים יש הלימה בין השניים אולם לפעמים גם לא. את מלוא הדברים של קוק ניתן למצוא בלינק הבא (קישור) או להקשיב לו דרך דף ייעודי באתר של אפל בלינק הבא (קישור).

apple-herzliya-offices1

ביום שישי הקרוב, קוק גם צפוי לנאום בפסגת אבטחת הסייבר שמארגן הבית הלבן באוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה, אם כי עדיין לא ברור מה יהיה נושא הנאום של קוק, אם כי לאור העובדה שלאפל יש כמה שירותי ענן פופולריים (iCloud, iMessage ועוד) ניתן לחשוב על כמה נושאים שעשויים להיות רלוונטיים.

 

מקורות: כלכליסט ו- Cnet
עריכה, תרגום ותוספות: natisho