בטא שניה של 8.3 ו- 10.10.3 עם שלל שינויים ושיפורים

ע״י

אפל שיחררה אמש את הבטאות השניות של גרסה 8.3 ל- iOS ו- 10.10.3 ל- OS X, שמביאות שיפורים בתחום מקלדות האמוג'י, שפות חדשות לסירי ועוד.

 

 

iOS 83

לפני שבועיים אפל הפתיעה את קהילת המפתחים שלה ואת הבלוגוספירה על ידי שיחרור בטא ראשונה לגרסה 8.3, זאת כשגרסה 8.2 עדיין נמצאת בשלבי פיתוח. אמש החברה שיחררה את הבטא השניה של 8.3 כשנראה כי הגרסה מתחילה לקבל את מחזורי הפיתוח הרגילים של גרסאות הבטא שמציגים בטא חדשה אחת ל(פחות או יותר) שבועיים. הבטא החדשה ששוחררה תחת המספור: 12FS037c. הבטא כוללת שיפורים נרחבים למערכת ההפעלה וכן מספר פיצ'רים חדשים ו/או משופרים כמו למשל:

  • הורדת תגית הבטא משירות iCloud Photo Library.
  • תמיכה אלחוטית דרך בלוטות’ עם CarPlay, כך שבקרוב ניתן יהיה לחבר את מכשיר האייפון למערכות המדיה של הרכב שתומכות ב- CarPlay באופן אלחוטי, כשעד כה החיבור הוא חוטי בלבד.
  • תמיכה של שירות התשלומים עבור סין.
  • תמיכה לאימות דו שלבי לשירותי הרשת של גוגל.
  • מקלדת אמוג’י משופרת שמאגדת את האייקונים בקטגוריות ומאפשרת גלילה נוחה יותר. מקלדת האמוג'י החדשה של הבטא השניה של 8.3 גם מביאה את הפן החברתי והרב-תרבותי שאפל התחייבה אליו לפני כשנה. משמעות הדבר היא שבמקלדת האמוג'י החדשה המשתמש יוכל לבחור את צבע העור האמותיקונים על ידי לחיצה ארוכה על האייקון עצמו ובחירת גוון העור הרצוי של האמותיקון. בנוסף באמותיקונים המייצגים את התא המשפחתי, אפל הוסיפה מספר אפשרויות בחירה לסוגים שונים של משפחות כולל כאלו ש- 2 ההורים הם מאותו המגדר. בנוסף מקלדת האמוג'י החדשה כוללת גם אייקונים חדשים למדינות (שדגל ישראל מופיע בו) וכן אייקונים חדשים עבור האייפון 6 והשעון.

iOS 83 - Emoji picker

  • שפות חדשות לסירי. אחרי לא מעט שנים בהן סירי לא זכתה לשפות חדשות, אפל מוסיפה לעוזרת הוירטואלית שלה את התמיכה לשפות: רוסית, דנית, הולנדית, פורטוגזית, שוודית, תאילנדית, טורקית ואנגלית-הודית. למרבה הצער עברית לא נמנית בין השפות החדשות של סירי ונראה שלעוזרת הוירטואלית של אפל, יש עוד זמן עד שהיא תהיה רלוונטית לקהל המשתמשים המזרח תיכוני, דבר שכמובן יקרה שהיא תלמד עברית וערבית.

iOS 83 - Siri Russian and Thai

על פי הדיווחים אפל צפויה להשיק את גרסה 8.2 שתביא תמיכה עבור השעון, במהלך סוף חודש מרץ, כשהבטא הבאה של 8.3 צפויה לאזור אמצע חודש מרץ, כשלפי השמועות היא תלווה בבטא פומבית, זאת כחלק מפועלה של אפל לשפר את חווית השימוש ב- iOS ולצמצם את הבאגים והבעיות במערכת ההפעלה הניידת שלה.

במקביל לשיחרור הבטא השניה של 8.3, אפל שיחררה גם את הבטא השניה של 10.10.3 לקהילת המפתחים ולקהל המשתמשים בתוכנית הבטא הפומבית של OS X. הבטא השניה של 10.103 ששוחררה תחת המספור: 14D87h, ממשיכה לשפר את אפליקציית התמונות החדשה שאפל הציגה עם הבטא הראשונה של 10.10.3. על פי הנראה השיפור העקרי הוא בנושא פיצ'ר זיהוי הפנים, כאשר בבטא השניה אפליקציית התמונות כוללת בעת פתיחתה תפריט שמציע פרצופים להוספה לאלבומי הפרצופים. האפליקציה גם פועלת בצורה זריזה וחלקה עוד יותר, אם כי נראה שיש לא מעט פיצ'רים שהם עדיין לא אפויים. לדוגמא ייבוא תמונות מאפליקציית iPhoto היא עדיין בעיה לא פשוטה, כשבנוסף ניתן לראות את העריכה של תמונות שנעשתה במכשירי iOS ומסונכרנות לאפליקציה דרך iCloud, רק בתפריט העריכה של התמונה.

iCloud photo library

בנוסף לשיפורים באפליקציית התמונות, אפל המשיכה לשפר את מקלדת האמוג'י והאייקונים של מערכת ההפעלה. שיפורים ושינויים אלו החלו כבר בבטא הראשונה של 10.10.3, כשהמקלדת הורחבה להציג אייקונים ואמותיקונים רב תרבותיים, שכאמור עשו את דרכם גם למקלדת האמוג'י של iOS 8.3. מסמכי השיחרור של הבטא השניה של 10.10.3 גם מציינים שנעשו שיפורים לקישוריות ה- WiFi וליכולת שיתוף המסך המובנית במערכת ההפעלה. אפל שיחררה גם בטא חדשה של כלי הפיתוח Xcode שבגרסה 6.3 מכיל כלי ניהול טוב יותר לקריסת אפליקציות, וכן בטא חדשה עבור מכשיר האפל TV, אם כי לא ברור אם ומה השיפורים שמכשיר המדיה הסלוני של אפל קיבל.

 

מקורות: 9to5mac ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho