טים קוק בישראל: צריכה להיות חנות אפל בישראל [עודכן]

ע״י

אחרי שורת דיווחים מביכה של אתרי המדיה בישראל בשבוע שעבר, מנכ"ל אפל נוחת בישראל לביקור פומבי ראשון בארץ ומבטיח חנות אפלסטור.

 

 

Tim Cook and Rubi Rivlin

בשבוע שעבר אתרי המדיה והטכנולוגיה בארץ ובראשם דה-מרקר פרסמו שורת דיווחים לפיה מנכ"ל אפל, טים קוק נחת בחשאי בארץ לחנוך את המשרדים החדשים והרשמיים של אפל, המתפרסים על שטח של 12,500 אלף מ"ר וצפויים לרכז את מאות העובדים של אנוביט ופריימסנס, במבנה אותו שכרה אפל מחברת גב-ים ברחוב המשכית שבאזור התעשיה של הרצליה פיתוח. הדיווחים הפכו תוך זמן קצר לסדרת כותרות צהובות ביניהן נטען שטים קוק נצפה עם בן זוגו באזור מלון בוטיק בתל אביב ועוד. בהמשך דה-מרקר טען כי נחיתת המטוס פרטי של אייל גז דמיקולו כלשהו, הביא לסדרה של סברות שמדובר במנכ"ל של אפל בניסיון לכסות על הדיווחים הלא נכונים, אחרי שהתגלה שבשעה שאתרי הטכנולוגיה הישראליים דמיינו את טים קוק מקפץ בחוצות תל אביב, המנכ"ל של אפל שהה בקמפוס של החברה בקופרטינו כשהוא מלווה את חבר הקונגרס, John Lewis. אולם אכן הדיווחים על כך שקוק צפוי להגיע לארץ היו נכונים ואתמול אחרי הצהריים המנכ"ל של אפל נחת בישראל, כשהוא מגיע מגרמניה שם בעיתון בילד, פגש את הקנצלרית אנגלה מרקל וקפץ לחנות אפלסטור מקומית. שעות ספורות אחרי הגעתו, קוק כבר נפגש עם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין כשהוא מלווה בפמליה שכוללת את ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר באפל בתחום פיתוח החומרה שבמקרה הוא גם הישראלי בעל התפקיד הבכיר ביותר באפל.

בפגישה שתועדה על ידי צוות התקשורת של הנשיא וחלק ממנה אף הועלה לערוץ היוטיוב של ריבלין, חלקו השניים מחמאות האחד לשני כשטים קוק ברך באופן אישי את ריבלין על פועלו בנושא זכויות האדם והתייחס באופן כללי ליחסים בין אפל לישראל שהפכו לקרובים יותר בשלוש השנים האחרונות, בציינו שאפל שכרה את העובד הראשון בישראל ב-2011, והיום לחברה יש כבר כ- 700 איש שעובדים ישירות באפל ועוד 6,000 איש שמפתחים אפליקציות למערכת iOS. קוק גם ציין את סרוג'י, אותו הוא כינה איש מפתח בקרב ההנהלה הבכירה בחברה וציין שמעבר לעובדה שישראל היא בעלת ברית לארה"ב, אפל רואה בישראל גם כזירת עסקים. ריבלין מבחינתו חילק שבחים לחברה וציין כיצד המוצרים הקסומים שלה מגשרים על הפערים השונים וכיצד אפל והמוצרים שלה מהווים השראה לכולם. הנשיא וקוק שוחחו ארוכות על מקומו של החינוך בקידום אוכלוסיות שונות ועל פעילותה הענפה של אפל עבור קידום החינוך באזורי קושי שונים ואף עסקו בשיתוף פעולה אפשרי לקידום שוויון הזדמנויות החינוך באזורים נדרשים ברחבי ישראל.

בהמשך נפגש קוק עם הנשיא לשעבר שמעון פרס. לפי הודעת דוברי פרס, קוק ביקש להפגש עם הנשיא לשעבר בכדי לדון בדרכים בהן אפל תקדם ערכים של סובלנות ושוויון באמצעות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת. פרס בירך את קוק על פתיחת המרכז של אפל בהרצליה, ואילו קוק ענה לו ש"הראש היצירתי והישראלי הם בעלי ערך רב לחברה". קוק גם ביקר קוק במוזיאון יד ושם, וכתב דברים בספר המוזיאון. "אזכור תמיד את האנשים שנכחדו מן העולם רק בגלל מה שהיו ובמה שהאמינו", כתב. "אני מקווה שהזכרון שלהם יאיר את הפוטנציאל של האנושות להביא טוב לעולם ויסייע לשמירה מפני אלה שמאיימים על זכויות האדם והשיוויון".

עדכון

במהלך ביקורו של קוק במרכז הפיתוח החדש של אפל בהרצליה, שם הוא נפגש עם העובדים המקומיים של אפל, הבטיח טים קוק כי החברה תפתח חנות אפלסטור בארץ:

"בהחלט צריכה להיות חנות אפל בישראל. סמכו עליי שתהיה אחת כזו"

בנוסף קוק ציין ששירות התשלומים החדש של אפל יגיע בעתיד הלא רחוק לישראל וכי עם חזרתו לארה"ב הוא יבדוק כיצד ניתן להוסיף לסירי תמיכה טובה יותר עבור קהל המשתמשים הישראלי. עם סיום ביקורו קוק צפוי לחזור בחזרה לארה"ב. אם כי יתכן מאוד שאם תשאלו את אתרי הטכנולוגיה המקומיים, הוא בטח כבר הזמין כרטיסים למסיבת סוף השבוע של שירזי, בתל אביב.

 

מקורות: כלכליסט ו- Ynet
עריכה, תרגום ותוספות: natisho