השעון של אפל יהיה עמיד בפני מים

ע״י

עם הצגתו של השעון נראה היה כי המכשיר יהיה עמיד בפני נוזלים, כעת נראה כי הוא יהיה עמיד בפני מים אולם עדיין צורך בהטענה מדי לילה.

 

 

Apple Watch and water

כשאפל הציגה את השעון בחודש ספטמבר האחרון, החברה ציינה שהשעון יהיה עמיד בפני נוזלים כך שהוא יהיה מסוגל להתמודד עם זיעה או התזת מים, אולם שהוא לא יהיה עמיד בפני מים כך שלא ניתן יהיה להכנס עם המכשיר למקלחת (או שאולי זה הפוך, אבל הבנתם את הכוונה). כעת דיווח חדש שמגיע מהאתר הצרפתי iGen מגלה שבמהלך הביקור שלו בגרמניה, שנערך טרם הגעתו לישראל, ציין טים קוק בפני עובדים בחנות האפלסטור בברלין שהוא עונד את השעון כל הזמן אפילו במקלחת. משמעות הדבר היא שיתכן מאוד שמאז הצגתו של השעון, אפל שיפרה את העמידות של השעון מפני מים על ידי שיפור המעטפת של המכשיר שמגינה על החומרה של השעון שכוללת את המחשב על שבב – ה- S1, מערכת רטט שנותנת חווי במצבים שונים והסוללה. כמו כן מעצם העובדה שמנגנון ההטענה של השעון הוא מגנטי, הרכיבים הפנימיים של השעון מוגנים יותר מאחר ואין שום חריץ או כניסה של מחברים ו/או שקעים לסינכרונו או הטענתו של השעון. קוק גם ציין שהוא מטעין את השעון מדי לילה, מה שעומד בקנה אחד עם הדיווחים שחיי הסוללה של השעון יאפשרו שימוש כולל של כ- 19 שעות, או לחילופין מספר שעות בודדות בשימוש אינטנסיבי.

הדיווחים בנושא זמן הסוללה של השעון גם מציינים שחיי הסוללה של השעון יאפשרו זמן שימוש של בין יומיים ל- 3, במצב המתנה כשבמידה והמכשיר יהיה במצב שינה זמן זה ימתח לקצה הגבול שלו. על פי הנראה אפל כיוונה לזמן המתנה קצת ארוך יותר אולם נראה שבסופו של דבר החברה בחרה להשתמש ברכיבים עוצמתיים ואיכותיים שגורמים לחיי הסוללה להיות נמוכים יותר. כך למשל המסך של השעון שמגיע עם רזולוציית רטינה, מאפשר אנימציות בקצב של 60 פריימים לשניה, מה שצפוי להתבטא בפעולה חלקה של המכשיר. כמו כן הדיווח מגלה שרכיב ה- S1, הוא עוצמתי למדי והוא צפוי להגיע עם עוצמת עיבוד השווה לזו של רכיב ה- A5, בו אפל עדיין משתמשת בדור החמישי של האייפוד טאץ’, במכשיר האייפד 2, בדור הראשון של האייפד מיני ובדור השלישי של האפל TV. רכיב זה שהוצג לראשונה בשנת 2011, מגיע עם מעבד כפול ליבה די חזק ומעצם העובדה שאפל החליטה להשתמש ברכיב בעל עוצמת עיבוד מקבילה בשעון שלה, על חשבון חיי הסוללה, מצביעים עם האופן בו אפל תופסת את השעון ואת הכיוון שהוא צפוי להתפתח אליו בעתיד.

כמובן שתמיד ישנה האפשרות שמדובר בטעות בהבנה כתוצאה מבליל השפות: אנגלית – גרמנית – צרפתית, אולם דיווחים שונים טוענים שאחת הסיבות העקריות לכך שאפל רק הציגה את השעון בחודש ספטמבר, כשההשקה שלו צפויה להיות בחודש אפריל היא מעצם העובדה שהחברה רצתה עוד זמן כדי לעבוד על שיפור מערכת ההפעלה של השעון והתאימות שלו אל מול מכשירי האייפון וכן לנסות ולשפר את חיי הסוללה, זאת כשלפי הדיווחים אפל לא הייתה מרוצה מחיי סוללה של יום אחד, אולם נראה כי ההחלטה להשתמש ברכיבים חזקים על פני שמירה על חיי סוללה של עוד מספר שעות, הכריעה את הכף בנושא. בהתאם לכך יתכן מאוד שהחברה גם ניצלה את ההזדמנות להתייחס לאטימות של השעון ולשפר אותה.

טים קוק עם עובד אפלסטור בברלין

טים קוק עם עובד אפלסטור בברלין

הדיווח גם מציין ששירות התשלומים של אפל לא יגיע לאירופה לפני סוף השנה, למרות העובדה שחברת האשראי ויזה הודיעה שהיא תתחיל לפרוס באירופה את שיטת ה"טוקניזציה" שיוצרת מחרוזת אישור ייחודית לכל טרנזקציה, כדי לצמצם את נושא הזיוף ולהגביר את האבטחה סביב השימוש באשראי, כפי ששירות התשלומים של אפל עושה כבר היום, כבר בחודש אפריל הקרוב. התייחסותו של קוק לנושא שירות התשלומים, מגלה שבעוד היעד הבא של השירות הוא קנדה, נראה כי אירופה מקבלת עדיפות נמוכה יותר אל מול השוק הסיני. זירת שירותי התשלומים במובייל צפויה לקבל דחיפה משמעותית בחודשים הקרובים, אחרי שגם גוגל וגם סמסונג החלו לפעול בנושא, כדי למצב את עצמן במקום טוב יותר, אחרי ההצלחה ששירות התשלומים של אפל זכה לו בחודשים הספורים שלאחר השקתו, כשמעצם העובדה שניתן יהיה להשתמש בשעון של אפל עם שירות התשלום, עשוי להגדיל את היקף האימוץ של השירות, מאחר והשעון יביא את התמיכה לשימוש בשירות התשלומים עם מכשירי אייפון ישנים יותר ועמידות גבוהה יותר למים יכולה להפוך את השעון לאטרקטיבי יותר ומכאן גם להביא להיקף מכירות ושימוש גדולים יותר.

 

מקור: iGen
עריכה, תרגום ותוספות: natisho