תכינו את היומנים: אפל מזמינה לאירוע אביב

ע״י

אתמול אפל שיחררה הזמנות לאירוע שיתקיים ב- 9 למרץ. על התפריט: השעון ואולי עוד כמה הפתעות מעניינות.

 

 

apple_event_spring_forward

אתמול אפל הנחיתה הזמנות לאירוע אביבי במיוחד שיתקיים במרכז Yerba Buena שבסן פרנסיסקו, ביום שני ה- 9 למרץ תחת השם "Spring forward". השם הממזרי מרמז באופן נרחב על הזזת השעון קדימה לשעון קיץ, יום לפני האירוע ובאופן די מתפרש לכך שהאירוע יתמקד בעיקר בשעון, אותו החברה הציגה באירוע ספטמבר האחרון ולפי טים קוק השקתו תהיה בחודש אפריל. לאור העובדה שהאירוע מתקיים בתחילת חודש מרץ, יתכן מאוד שהשקת השעון תגיע אפילו קצת לפני כשלכל המאוחר המכשיר הכה מצופה יושק בימים הראשונים של חודש אפריל. בנוסף לשליחת ההזמנות לאירוע, אפל ציינה כי האירוע ישודר בלייב סטרים באתר שלה ומעצם השימוש במילים "Follow every moment" סביר להניח שבדומה לשני אירועי המדיה האחרונים של החברה, גם אירוע זה ילווה במעין לייב בלוג שיציג תמונות נבחרות וציטוטים מהאירוע. סביר להניח שבדומה לאירועי המדיה הקודמים של אפל ששודרו בשידור חי, גם אירוע זה יהיה ניתן לצפייה דרך דפדפן הספארי על מחשבי המק ומכשירי ה- iOS השונים, בנוסף לערוץ ייעודי במכשירי האפל TV שככל הנראה יתווסף בסמיכות לאירוע.

על פניו נראה כי אירוע מדיה שלם עבור השעון הוא מעל ומעבר, אולם בפועל נראה לשאפל יש הרבה מה לספר על המוצר שעד כה זכה ללא יותר מהצצה די ראשונית. בין השאלות שעליהן רבים מצפים לתשובות ניתן למצוא את זמן הסוללה של המכשיר, נושא שמעניין רבים כשלפי הדיווחים זמן הסוללה צפוי לאפשר יום שימוש מלא של כ- 19 שעות. כמו כן שאלה נוספת שמעניינת רבים היא טווח המחירים של השעון, כשכל מה שידוע עד כה הוא שהמחיר הראשוני שלו יהיה 349$, אולם לאור העובדה שהשעון מגיע ב- 2 תצורות גודל ו- 3 דגמים שונים, כשהיוקרתי ביותר עשוי מזהב של 18 קרט הביאו רבים להתעניין בטווח המחירים הגבוה של השעון שלפי ההערכות עשוי להגיע גם לעשרות אלפי דולרים, כשמצד שני רבים סוברים שמדובר בתקרת מחירים מפוקעת והזויה לגמרי. במידה והשעון כן יגיע לכדי טווח מחירים גבוה שכזה, עולה שאלה נוספת שהיא: האם אפל תספק שירות עבור דגמי היוקרה של השעון ותאפשר החלפה של הסוללות ו/או שדרוג מרכיבי החומרה הפנימיים עם הזמן, תמורת תשלום סמלי כלשהו. בדומה לאופן בו יצרניות שעוני יוקרה מספקות שירותי תחזוקה ושירות עבור מוצרי היוקרה שלהם.

כמו כן עד כה אפל הציגה מספר אפשרויות די גדול לרצועות של השעון, אם כי נראה שלא כל שלושת דגמי השעון יזכו לקבל את מכלול הרצעוות, במיוחד כשמדובר ברצועות יוקרה שעל פי הנראה לא יהיו מוצעות לשעון התצורת הספורט ואפילו לשעון בתצורת פלדת האל-חלד. בנוסף השמועות מגלות שיתכן מאוד שאפל תציג רצועות נוספות, ובמיוחד כאלה המיועדות עבור דגם היוקרה כשעד כה בולטת בהעדרה רצועת מתכת מזהב.

apple_event_spring_forward stream

לאור העובדה שהשקת השעון קשורה באופן ישיר לגרסה 8.2, שתאפשר את השימוש בשעון עם מכשירי האייפון, יתכן מאוד שאפל תנצל את האירוע להשיק את הגרסה , מה שמתאים לדיווחים כי השקתה צפויה להיות מספר שבועות לפני השקת השעון ובמהלך חודש מרץ, במיוחד לאור העובדה שאפל כבר עובדת ובאופן פומבי על גרסה 8.3, שזכתה לבטא שניה לפני מספר ימים ועל פי הדיווחים הבטא השלישית צפויה להגיע באמצע חודש מרץ, כשהיא גם תגיע לא רק לקהילת המפתחים, אלא תהיה זמינה למספר יחסית מצומצם של משתמשים כחלק מתוכנית בטא פומבית שהחברה תתחיל עם בטא זו. למרות שהשעון צפוי להיות מרכז האירוע, אי אפשר לשלול את האפשרות שאפל תשלוף ארנב מהכובע ותחת הססמא "One More Thing", תציג מכשיר חדש כשבין המועמדים לכך ניתן למצוא את הדור הבא והשמועתי של האפל TV, את האייפד פלוס הגדול יותר וכן את המקבוק אולטרא אייר השמועתי לא פחות. מה שבטוח הוא שלא יהיה משעמם.