השעון של אפל יחליף אפילו את מפתחות הרכב

ע״י

אפל מתחילה בהכנות לקראת אירוע המדיה הקרוב, כשהחברה בונה אזור תצוגה ייעודי עבור השעון, כשבמקביל טים קוק מגלה שהשעון יחליף את מפתחות הרכב.

 

 

Apple Watch

לקראת אירוע המדיה שיתקיים בעוד כשבוע, אפל החלה להקים לצד מרכז Yerba Buena מבנה לבן שנשמר על ידי עובדי אבטחה מטעמה של אפל. תמונות המבנה שפורסמו על ידי האתר 9to5mac, מזכירות מאוד את המבנה הגדול אותו אפל בנתה לצד מרכז Flint, בו החברה קיימה את אירוע ספטמבר האחרון בו השעון זכה להצגה ראשונה, כך שסביר מאוד להניח שמדובר במבנה שתפקידו להיות אזור ייעודי שישמש את אנשי התקשורת והכתבים, להתרשם מהיכולות של השעון, מהדגמים השונים ומבחר הרצועות. אחת הבעיות שעומדות בפני אפל בנושא השעון היא להציג את המוצר והיכולות שלו בחנויות האפלסטור שלה באופן בו החברה מציגה את ליין המוצרים שלה כיום, זאת לאור העובדה שהשעון מגיע מ- 3 דגמים שונים וב- 2 תצורות גודל, בנוסף לשלל הרצועות וסביר להניח שקהל הלקוחות של החברה ירצה להתנסות עם השעון באופן כזה או אחר ולהחשף לתחושה, לעיצוב ושלל היכולות שלו, שבשונה ממוצרים אחרים אותם החברה הציגה בעבר ובראשם המק והאייפון שהגיעו עם יכולות מצומצמות בעת השקתם, השעון צפוי להגיע עם יכולות נרחבות מאוד שיהפכו את המוצר לאטרקטיבי במיוחד למספר גדול מאוד של משתמשים.

באופן רשמי אפל ציינה כי השעון הולך להיות 3 דברים: מד זמן מדויק, מכשיר תקשור אינטימי וחדשני ומכשיר למעקב אחרי הפעילות הספורטיבית ופרמטרי בריאות שונים, אולם בפועל נראה כי השעון הולך להיות הרבה מעבר. דיווחים מגלים שאפל עבדה בשבועות האחרונים באופן צמוד עם מפתחים נבחרים מקהילת המפתחים שלה, כדי לוודא שהאפליקציות שהם מפתחים עבור השעון, יהיו זמינות עם השקתו ושאופן התפקוד שלהם יהיה מיטבי. כשאפל השיקה את ה- SDK עבור האייפון, מכשיר הסמארטפון כבר היה זמין בשוק מספר חודשים והמפתחים יכלו להתנסות עם החומרה בעצמם. לאור העובדה שהשעון עדיין לא נמכר, הדבר מהווה אתגר גדול יותר עבור המפתחים שיכולים להתנסות עם השעון רק דרך הסימולטור הייעודי אותו אפל השיקה כחלק מהבטא של Xcode 6.3 וכדי להתגבר על הנושא האתר 9to5mac דיווח שלפני מספר שבועות אפל החלה להזמין מפתחים נבחרים לקמפוס החברה בקופרטינו, כדי שמהנדסי התוכנה של אפל יוכלו לעזור לאותם המפתחים עם פיתוח האפליקציות שלהם עבור השעון, אחרי שבתחילת חודש ינואר האחרון החברה פנתה לאותם המפתחים בבקשה שהם יסיימו לפתח את אפליקציות השעון שלהם עד אמצע חודש פברואר.

yerba-beuna

שלל האפליקציות הייעודיות עבור השעון שיוצגו עם השקתו, צפויים להעצים את היכולות המובנות של השעון שעל פי הנראה יהיו נרחבות לכשעצמם. מעבר ליכולת של השעון לנטר את פעילות הספורט ומדדי בריאות כמו למשל הדופק, נראה כי החיבור של השעון למכשירי האייפון והאפל TV יהפכו את היכולות של השעון לנרחבות. באירוע ההצגה של השעון ציין טים קוק שכבר במהלך הפיתוח הצוות מצא לשעון שימושים רבים כשאחד עושה שימוש נרחב ביכולות הווקי-טוקי של המכשיר, בעוד אחר מנצל את היכולת של השעון לשלוט על המצלמת האייפון מרחוק. קוק עצמו ציין שהוא משתמש בשעון כשלט עבור האפל TV ונראה שהתוכניות של אפל בנושא הן שאפתניות למדי. בביקורו של קוק באפלסטור שבברלין, כחלק מהסבב שהוא ערך באירופה במהלכו הוא גם ביקר בישראל, ציין קוק שהשעון הפך להיות חלק בלתי נפרד מחייו ושהוא עונד אותו בכל מקום ובכל זמן – אפילו במקלחת, מה שהעלה את הסברה שמאז הצגתו אפל שיפרה את העמידות של השעון בפני מים ונוזלים. במהלך ביקורו של קוק באנגליה, טרם חזרתו לארה"ב, נפגש המנכ"ל של אפל עם עובדי האפלסטור ב- Covent Garden כשהוא מלווה בכתב הטלגרף Allister Heath. קוק ציין בפני עובדי האפלסטור הלונדוני שבין היכולות המהפכניות של השעון, המכשיר יוכל להחליף גם את מפתחות הרכב ומנגנון ההתנעה האלחוטי שקיים ברכבים חדשים רבים.

קוק גם חזר וציין את העובדה שהוא עונד את השעון בכל אחד מרגעי היום שלו, החל מהרגע שהוא קם (בשעה 3:45 לפנות בוקר) ועד לרגע שהוא הולך לישון (בין השעה 21:30 ל- 22:00), מה שמאשש את הדיווחים על כך שזמן הסוללה של השעון יאפשר כ- 19 שעות שימוש רצופות. קוק גם שיבח את מנגנון הטעינה המגנטי של השעון, אותו הגה צוות העיצוב שבראשו עומד ג'וני אייב, בציינו שהטעינה של השעון היא מהירה הרבה יותר מהטעינה של מכשירי האייפון.

Watchkit

חלק חיוני מאוד עבור פעולת השעון עם האייפון והאקוסיסטם של אפל, היא גרסה 8.2 שנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים. עד כה הסברה הייתה שאפל תשיק את הגרסה עם סיומו של אירוע המדיה, בדומה לאופן בו החברה השיקה גרסאות כאלה ואחרות של iOS במהלך אירועי המדיה השונים אותם היא קיימה במהלך השנים האחרונות, אולם כעת דיווח של האתר BGR מגלה שאפל עשויה להשיק את גרסה 8.2 כבר במהלך השבוע הקרוב ויתכן שאפילו כבר מחר. ממה שהתגלה מגרסאות הבטא של 8.2 עולה שהמטרה העקרית של הגרסה היא להציג מספר תיקוני באגים במערכת ההפעלה ולאפשר את יכולת העבודה של השעון עם מכשירי האייפון, כשיש לציין שגם מכשיר האפל TV צפוי לקיים עדכון גרסה שכאמור צפוי לאפשר לשעון לעבוד עם מכשיר המדיה הסלוני של אפל. שיחרור גרסה 8.2 בימים הקרובים, יתן לצוות הפיתוח של הגרסה שבוע שלם לוודא שהגרסה לא מכילה באגים משמעותיים בעבודה מול השעון, כשבמידה ובאגים קריטיים שכאלה לא יתגלו אפל תוכל להתמקד בפיתוח גרסה 8.3 שכבר נמצאת אף היא בשלבי בטא וצפויה בשבועות הקרובים להגיע לפלח נרחב יותר של משתמשים, כחלק מתוכנית בטא פומבית שאפל מתכננת.

 

מקורות: 9to5mac, הטלגרף, BGR ושוב פעם 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho