דגמי המקבוק אייר החדשים בדרך האולטרא יתעכב מעט

ע״י

הדלפת מפרט המשויכת למקבוק אייר מגלה שעדכון למחשבים הניידים הפופולריים קרב ובא, אולם הדגם החדש בעל מסך הרטינה בגודל 12 אינץ' יגיע רק באמצע השנה.

 

 

Macbook air retina

לפני מספר ימים האתר The Michael Report דיווח על "סקופ" לפיו אירוע המדיה הקרוב שיתקיים בשבוע הבא ושצפוי להתמקד בשעון, אפל תציג גם את הדגם החדש בליין המקבוק אייר שיגיע עם מסך בגודל של כ- 12 אינץ' ברזולוציית רטינה ועם עיצוב חדש ודקיק יותר. דיווח זה מתאים לשמועות הקודמות שציינו שיצרנית מחשבי המק של אפל – Quanta, החלה בייצור המוני של המחשב האולטרא נייד במהלך חודש ינואר האחרון, בעוד האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities צפה שאפל תציג את המחשב במהלך חודש מרץ. הדיווחים לגבי הדגם החדש והמסקרן למדי בליין האייר מגלים שהמחשבים יתבססו על מעבדי ה- Core M בסדרת Broadwell של אינטל ולאור העובדה שמעבדים אלו הושקו באופן רשמי בתחילת השנה בכנס ה- CES, נראה שמדובר בעניין של זמן עד להופעתם של מחשבי מק שיתבססו על מעבדים חסכוניים אלו, שמסוגלים לעבוד ללא מאווררים. האתר 9to5 חשף הרבה מאוד מידע על העיצוב של המקבוק אייר החדש, לפיו המחשב יגיע עם פרופיל דק הרבה יותר ממחשבי המקבוק אייר הנוכחיים וכי המסגרת סביב המסך תצומצם למינימום מה שמאפשר לחברה לצמצם את פרופיל הרוחב של המחשב, שיהיה קרוב יותר לממדים של המקבוק אייר בגודל ה- 11 אינץ', אם כי הוא יגיע עם מסך גדול יותר. בהתאם לכך נראה שגם המרווחים בין מקשי המקלדת יצומצמו וכן משטח העקיבה שיגיע ללא לחצן פיזי.

אולם מידע חדש שהתגלה בימים האחרונים מגלה שהמקבוק אייר החדש לא יקח חלק באירוע המדיה הקרוב, כשהוול סטריט ג'ורנל מציין שלפי מקורותיו, בעוד הייצור של המחשב כבר החל, נראה כי מדובר בהיקף ייצור קטן למדי ושאפל מכינה את השקת המחשב למחצית השניה של 2015. אבל נראה שליין המקבוק אייר כן יראה עדכון, אולם כזה שיחל על הדגמים הנוכחיים שלו. תמונות מסך שפורסמו בפורום הסיני Feng מראים מפרט מעודכן שצולם על דגם שעדיין לא הושק (MacBookAir7,2), של מחשב מקבוק אייר בתצורת חומרה נמוכה של דגם  של 13 אינץ'. מפרט זה חושף שימוש במעבד אינטל מסוג i5-5250U במהירות עבודה של 1.6GHz ומעבד גרפי מובנה של אינטל מסדרת ה- HD 6000 החדשה. כמו כן נראה שהמחשב מגיע עם 4GB של זכרון RAM וכאמור מסך של 13 אינץ', ברזולוציית 1440×900 – הרזולוציה הנוכחית של מחשבי המקבוק אייר 13 אינץ'. כך שלא מדובר ברזולוציית רטינה. בנוסף נראה שגודל הסוללה של הדגם החדש זהה לזה של הסוללה של הדגם הקודם של המקבוק אייר שאפל הציגה לפני כשנה ומאפשר חיי עבודה של כ- 12 שעות בדגם ה- 13 אינץ' ושל כ- 9 שעות בדגם ה- 11 אינץ'.

טבלה שפורסמה לצד התמונות מגלה שהמחשב יגיע ב- 3 תצורות: שתי הראשונות ישתמשו במעבדי i5 במהירות 1.6Ghz נפח זכרון RAM של 4GB ואפשרות של בין 128GB ל- 256GB של כונן פלאש. המודל השלישי יגיע עם מעבד i7 במהירות 2.2Ghz, נפח זכרון RAM של 8GB וכונן פלאש בנפח של 512GB, כשיש לציין שיהיה ניתן לשדרג את המפרט כל אחד מהדגמים הנמוכים יותר מבחינת נפח ה- RAM וכונן הפלאש. באופן מעניין הטבלה לא מתייחסת לדגמי ה- 11 אינץ' של ליין המקבוק אייר, אולם סביר להניח שגם דגמים אלו יזכו לעדכון שכזה, בתצורת מפרט דומה לזו של דגמי ה- 13 אינץ'.

MBA 2015 spec leak

 

macbookairchart

בשנה האחרונה המכירות של מחשבי המק זינקו באופן משמעותי כשמדי רבעון אפל דיווחה על עליה בהיקף המכירות של מחשבי המק, בהשוואה לשנה הקודמת. האתר Digitimes סובר שמגמה זו תמשיך גם במהלך השנה הקרובה, כשהוא מצפה לגידול של כ- 15% בהיקף המכירות של מחשבי המק שמסתכם במכירות של בין 20 ל- 30 מיליון מחשבי מק במהלך 2015, כשבשנת 2014 אפל מכרה כמעט 20 מיליון מחשבי מק. מה שכן Digitimes סוברים שבעוד המכירות של מחשבי המק ימשיכו לצמוח, המכירות של שאר שוק ה- PC ימשיך לצנוח. בשנה שעברה שוק ה- PC צנח בכ- 2.2% וההערכות הן שהשנה שוק זה ימשיך לצנוח בקצת יותר מ- 3%. תחזית זו תמשיך את המגמה המתרחשת בשנים האחרונות לפיה היקף המכירות של מחשבי המק גדל יותר מהיקף המכירות של שאר שוק המחשבים הניידים. אין ספק שרענון לליין המקבוק אייר, שהם המחשבים הניידים הנמכרים ביותר של אפל יעזור למגמה זו להמשיך ועל אחת כמה וכמה אם אפל תציג דגם חדש בליין האייר שיגיע עם מסך רטינה וכל שאר השיפורים.

 

מקורות: הוול סטריט ג'ורנל, Digitimes ו- Feng.com
עריכה, תרגום ותוספות: natisho