מדריך | יצירת רינגטונים עם iTunes

ע״י

לא כולם יודעים, אולם ניתן ליצור רינגטונים דרך תוכנת איטיונס ולסנכרן אותם לאייפון, בצורה קלה יותר ממה שחשבתם.

 

 

1

כולם מכירים את תוכנת האייטיונס אך הרוב מתקשים לתפעלה ועוד כשמדובר (לצורך העניין) ביצירת רינגטון. כיום סוגיה זאת הפכה להיות למעט קלה לתפעול, ולא מצריכה מאיתנו שלבים רבים כדי להגיע לתוצאה הרצויה. לכן המדריך הבא ליצירת רינגטונים באמצעות תוכנת iTunes היא בשבילכם.

דרישות מקדימות:

  • מק או PC.
  • תוכנת iTunes מעודכנת (גרסה 12.1).
  • שיר לבחירתכם לצורך יצירת הרינגטון.

שנתחיל? קדימה!

שלב 1- בחירת השיר וקביעת זמן הרנגטון

פתחו את תוכנת האייטיונס ובחרו מתוך רשימת האלבומים שבמסך ה"My Music" את האלבום הרצוי וסמנו את השיר שברצונכם ליצור ממנו צלצול/רינגטון.

2

לאחר סימון השיר ליחצו במקלדת על ctrl + i בפי סי או command + i במק ובחרו באופציית ה"options" במסך שיוצג בפניכם. יש לציין כי המסך יכול לופיע לאחר כמה שניות ולא מיד.

3

במסך זה עליכם לקבוע את זמן הרינגטון, כלומר תצטרכו לדעת בדיוק מה ההתחלה של הרינגטון מתוך השיר ומה סופו. בכדי לבצע זאת עליכם לשמוע את השיר שבחרתם ולעקוב אחר השניות בכדי לדעת מה ההתחלה והסוף הרצוי ולסמן במסך ה- options בשורת ה- "start" (התחלה) ו- "stop" (הסוף).
הערה: האורך המקסימלי של הרינגטון לא יכול לעבור את ה- 29 שניות.
ולבסוף לחצו על אוקיי בכדי לאשר את הנתונים.

4

שלב 2 – הפיכת הקובץ לm4r

לאחר שאשרתם את ההתחלה והסוף של הרינגטון, עליכם להפוך את הקובץ הנוכחי לקובץ AAC, לצורך העיניין יש ללחוץ שוב על השיר הנבחר בעזרת הכפתור הימני של העכבר ולבחור באופציית ה"create AAC version".

5

כעת התווסף לכם קובץ נוסף מתחת לקובץ המקורי. קובץ זה נועד להיות הרינגטון וכעת נותר להמיר אותו לקובץ m4r לצורך הפעלתו במכשיר האייפון.

6

בכדי לבצע את ההמרה יש ללחוץ בעזרת הכפתור הימני של העכבר על הקובץ שזה עתה נוסף ולבחור ב"show in windows explorer" (בפי סי) או "show in finder" (במק)

7

לאחר שנבחרה האפשרות הנ"ל, מיד יקפוץ אל המסך חלון/תיקיה ובו הקובץ שיצרתם, כלומר הרינגטון.

8

כעת יש לשנות את סיומת הקובץ מ-m4a ל-m4r. בכדי לבצע זאת, יש ללחוץ על הקובץ בעזרת הכפתור הימני של העכבר ולבחור (בפי סי) ב"שנה שם" (rename באנגלית) או (במק) יש לבחור ב"get info". מכאן כל שעליכם לעשות הוא לשנות את הסיומת של הקובץ לm4r.

9

שלב 3 – העברת הרינגטון לתוכנת האייטיונס

לאחר ששינינו את סיומת הקובץ, עלינו להעביר אותו אל תוכנת אייטיונס:
ראשית העבירו את הקובץ מהתיקיה הנוכחית למקום אחר, לדוגמא, שולחן העבודה. מכאן, עליכם למחוק את הקובץ הנוסף שהופיע לכם בהתחלה כאשר יצרתם קובץ aac, ומיד לאחר מכן זרקו את הקובץ ששמתם בשולחן העבודה אל תוך האייטיונס.

אם ברצונכם לוודא כי הרינגטון אכן עבר אל תוכנת האייטיונס, תוכלו לראות אותו באופציית ה- Tones.

10

לסיכום
  • יש לבחור בשיר הרצוי מתוך האלבומים המוצגים באייטיונס (כמובן האלבומים/שירים שהכנסתם לאייטיונס).
  • לקבוע את זמן הרינגטון באופציית ה"get info.
  • יש להמיר את הקובץ לקובץ aac.
  • ניגשים לתיקיה שבו שוכן הקובץ.
  • משנים את סיומת הקובץ ל- m4r.
  • מעבירים אותו לשולחן העבודה ומוחקים את קובץ ה מתוכנת האייטיונס.
  • ולבסוף מעבירים את הרינגטון (שבשולחן העבודה) אל תוכנת האייטיונס.

אלו הם השלבים ליצירת רינגטון. הם לא קשים וגם לא מסובכים כמו שהיה עוד בתחילתו של עידן האייפון. כל מה שנותר לכם לעשות מכאן הוא לסנכרן את הרינגטון אל תוך המכשיר.