שירות המוזיקה של ביטס יושק מחדש ב- WWDC תחת המיתוג של איטיונס

ע״י

המיתוג המחודש של שירות המוזיקה בסטרימינג של ביטס והטמעתו לתוך iOS ואיטיונס צפוי להחשף ב- WWDC הקרוב עם תמחור חדש, עיצוב שונה ועוד.

 

 

 

Apple and Beats

לפני כחודש, האתר 9to5mac חשף את התוכניות של אפל לגבי שירות המוזיקה בסטרימינג של ביטס, שהיה אחד הגורמים העקריים לרכישת החברה בסוף השנה שעברה, תמורת סכום מרשים של כ- 3 מיליארד דולר. דיווח חדש של 9to5 מגלה שלמרות השמועות על כך שהשירות המחודש יושק כבר בתחילת 2015, ואולי אפילו במהלך אירוע המדיה שיתקיים מחר, עולה שהשירות יושק לכל המוקדם במהלך כנס המפתחים השנתי של אפל (WWDC) שיתקיים על פי הנראה ב- 8 ליוני. אם להסתמך על כנסי ה- WWDC של השנים האחרונות, אפל תציג בכנס את הגרסאות החדשות של OS X ו- iOS, כאשר הדיווחים מגלים שהגרסה הבאה של iOS, הלוא היא גרסה 9, תביא עימה מספר מצומצם של פיצ'רים חדשים ותתמקד בעיקר בשיפור חווית המשתמש במערכת ההפעלה הניידת ובליטושה, זאת אחרי שבשנתיים האחרונות מערכת ההפעלה הניידת של אפל עברה שינויים נרחבים מאוד בין אם ברמת העיצוב והממשק, ובין אם ברמת התשתיות והליבה שלה.

הדיווח מציין ששירות המוזיקה החדש/מחודש של אפל שיאפשר הזרמה של תכנים בסטרימינג, יהיה מבוסס על הטכנולוגיה של ביטס אולם יזכה למראה שונה לחלוטין וכזה התואם למראה הכללי של איטיונס ואפליקציית המוזיקה והוא יכלול רשימות השמעה שנאצרו/נערכו על ידי אושיות בתחום המוזיקה,(כמו למשל השדרן Zane Lowe שעבר לאחרונה לאפל), לצד ספריות תוכן מבוססות ענן ותכנים המותאמים אישית לטעם האישי של המשתמש. כמו כן נראה שהשירות יתומחר במחיר של 7.99$ לחודש, מחיר זול יותר מהמחיר הנוכחי של שירות המוזיקה של ביטס שעולה 9.99$ לחודש, בדומה לשירותי הפרימיום של שירותים מתחרים כמו ספוטיפי או פנדורה.

הסיבה לדחייה בהשקת השירות נובעת מבעיות לא מעטות שהשירות ראה כחלק מההטמעה של צוות העובדים של ביטס באפל, כאשר חלק מהעובדים כמו למשל סגן הנשיא הבכיר לענייני טכנולוגיה Bobby Gaza, שעזב את החברה בשבועות האחרונים וכן מספר מפתחי אנדרואיד שעבדו על פיתוח אפליקציית המוזיקה של ביטס, והיו צפויים להמשיך בתפקידם ולהשיק את האפליקציה הראשונה של אפל המיועדת לפלטפורמת האנדרואיד.

על פי הנראה התוכניות הנוכחיות של אפל (שעשויות להשתנות) הן להשיק את השירות המוזיקה החדש/מחודש כחלק מגרסה 8.4 שתגיע לכלל מכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ' זמן קצר אחרי WWDC, אולם נראה כי ההחלטה הסופית תתגבש לכדי החלטה סופית בהתאם לפיתוח השירות ולקראת השקתה של גרסה 8.4, שעדיין נמצאת במרחק של מספר חודשים. אלטרנטיבה נוספת להשקת השירות היא שאפל תשיק אותו כחלק מגרסה 9 בסתיו הקרוב, שכאמור תתמקד על שיפורי הביצועים של iOS ויתכן מאוד ששירות מוזיקה שכזה יתפוס מקום מרכזי בתור אחד מהפיצ'רים המעטים יחסית שיוצגו בגרסה זו. בעבר אפל השיקה את iTunes in the Cloud – אחד הפיצ'רים הראשונים של iCloud, מספר חודשים לפני שהחברה השיקה את שירות הענן שלה באופן רשמי כך שכבר היה תקדים לכך ששירות ענן הושק לפני השקתה של גרסה חדשה של iOS. כמו כן נראה שעבור משתמשי iOS, השירות לא יושר כאפליקציה נפרדת והוא יוטמע בתוך אפליקציית המוזיקה המובנית באופן דומה לאופן בו אפל הטמיעה את שירות איטיונס רדיו באפליקציה זו. שירות המוזיקה גם יוטמע באפליקציית איטיונס למק ול- PC, אולם אפל תשמור עליו כאפליקציה נפרדת במכשיר האפל TV, אפליקציה שתחליף את הערוץ הנוכחי של ביטס אותו אפל הוסיפה למכשיר המדיה הסלוני שלה לפני מספר חודשים.

Apple and beats - here to next episode

הדיווחים בנושא מציינים שהציפיות של אפל לשירות המוזיקה בסטרימינג הן גבוהות למדי, במיוחד לאור הטרנד של מכירות תכני מוזיקה דיגיטליים בשנה האחרונה שהולך ויורד, כשיותר ויותר משתמשים בוחרים להשתמש בשירותי סטרימינג כאלה ואחרים. כמו כן פועלה של אפל עם איטיונס רדיו לא התגלה כהצלחה מרשימה והשירות עדיין לא נפרש מחוץ לגבולות ארה"ב ואוסטרליה, כך שאולי אפל מצפה ששירות הסטרימינג החדש/מחודש שלה יחזק את מעמדה של החברה בתחום המוזיקה, אחרי שהוא התערער מעט בשנתיים האחרונות.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho