האייפון 6s עשוי להגיע בצבע וורוד ועם טכנולוגיית Force Touch

ע״י

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל עולה שהאייפון 6s עשוי להגיע גם בצבע וורוד ולתמוך בטכנולוגיית ה- Force Touch שאפל הציגה בשעון ובטרקפד של מחשבי המקבוק.

 

 

iPhone 6s Force Touch mockup

הוול סטריט ג'ורנל מדווח שלפי מקורותיו בשרשרת האספקה והייצור של אפל, דגמי האייפון הבאים שככל הנראה יקראו האייפון 6s והאייפון 6s פלוס, יגיעו עם גדלי המסך של האייפון 6 והאייפון 6 פלוס (4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ' בהתאמה) וגם ישמרו על אותה הרזולוציה. מה שכן אפל תטמיע בתוך המסכים של דגמי ה- 6s וה- 6s פלוס, את טכנולוגיית ה- Force Touch שהחברה פיתחה ויישמה אותה בשעון ובטרקפד של המקבוק החדש וגם בטרקפד של הדגם המשודרג של המקבוק פרו בגודל 13 אינץ' שהחברה חשפה באירוע המדיה האחרון. טכנולוגיית ה- Force Touch שאפל פיתחה, העושה שימוש באלקטרודות קטנות המפוזרות מסביב למסך, מאפשרת לזהות את עוצמת הלחיצה על משטח טאץ' ומולטי טאץ' ובכך להתייחס לקלט הלחיצה בהתאם לעוצמה שלה, ולהרחיב את היצע המחוות/אינטרקציות. בשעון פיצ'ר ה- Force Touch מאפשר לבצע פעולות כמו: בעת תצוגת השעון להחליף את תצורת השעון ולקסטם אותה, בעת שימוש במפות לחיצה חזקה על המסך תאפשר חיפוש של כתובת וכו'. כאמור גם המקבוק החדש ודגם ה- 13 אינץ' של המקבוק פרו מגיעים עם פיצ'ר זה המובנה בטרקפד שלהם, כשבאירוע המדיה אפל הציגה כיצד ניתן להשתמש בלחיצה חזקה על הטרקפד כדי להציג מגוון פעולות ואינטרקציות חדשות ואף להחליף את הלחיצה עם 2 אצבעות על הטרקפד, שמשמשת לתפקיד ה- Right Click בעכבר.

יש לציין שהג'ורנל הם לא הראשונים לדווח על כך. לפני ימים ספורים, האתר Apple Insider פרסם דיווח דומה אותו הוא קיבל ממקורותיו שלו בשרשרת האספקה של אפל. הדיווח של Apple Insider ציין שאפל התנסתה עם ממשק ה- Force Touch, אותו החברה כינתה כיכולת החישה המשמעותית ביותר מאז המולטי טאץ’, כבר על מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס. אולם בעיות של כיול עבור הממשק החדשני על מסך כה גדול הביאו את החברה לגנוז את הרעיון. מאז נראה שהחברה פתרה את נושא הכיול של הממשק שיושק עם השעון ב- 24 לאפריל. בהתאם לכך יתכן מאוד שאפל תרצה להשתמש בטכנולוגיה זו בדגמים הבאים של מכשירי האייפון, אולם לא ברור כיצד החברה תנצל את הממשק ותטמיע אותו ב- iOS.

כשאפל הציגה את טכנולוגיית המולטי טאץ' במכשיר האייפון בשנת 2007, נראה היה שמדובר בעניין של זמן עד שטכנולוגיה זו תמצא את דרכה למכשירים אחרים בליין המוצרים של אפל. ואכן בשנת 2008, אפל הציגה בפני העולם את המקבוק אייר, המחשב הנייד הדק ביותר דאז, שהגיע עם טרקפד חדש שכלל בתוכו את טכנולוגיית המולטי טאץ' ואפשר לבצע את המחוות שאפל הציגה על מכשיר האייפון: כמו צביטה לזום, סיבוב התמונות ועוד, במחשב המקבוק אייר. טרקפדים אלו הגיעו עם הזמן לכל ליין המחשבים הניידים של אפל וגם למחשבי המק השולחניים, בדמות ה- Magic Mouse וה- Magic Trackpad. כך שהבאת טכנולוגיית ה- Force Touch למכשירי האייפון (וככל הנראה בהמשך גם למכשירי האייפד), אחרי שטכנולוגיה זו הושקה על השעון היא רק עניין של זמן. במיוחד אחרי שטכנולוגיה זו כבר מצאה את דרכה למחשבי המק.

New MB trackpad 2

הדיווח של הג'ורנל ממשיך ומציין שאפל גם בודקת אפשרות להציג את דגמי ה- 6s וה- 6s פלוס עם צבע וורוד, שיצטרף לצבעים: אפור, כסוף וזהוב. על פניו נראה כי מדובר בצבע וורוד הדומה לזה שקיים כיום בדגמי האייפון 5c, שלא ברור האם ייצורו ימשך או יופסק אחרי השקת  ה- 6s וה- 6s פלוס. אולם לאור העובדה שמכשירי האייפון 6 לא מגיעים עם שילדת פלסטיק, יתכן מאוד שמדובר בצבע זהוב וורוד שיהיה דומה לזהב הוורוד בו אפל משתמשת בקולקציית ה- Edition של ליין השעונים שלה. הג'ורנל מציין שלא מדובר בהחלטה סופית ושיתכן מאוד שבסופו של דבר הניסוי עם הצבע הוורוד, ספק זהוב וורוד אכן ימצא את דרכו לצבע נוסף בליין מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס. כמו כן יתכן מאוד ומדובר באסטרטגיה חכמה מצידה של אפל, שמטרתה לבדל בין דגמי ה- 6 לבין דגמי ה- 6s באותו האופן שמכשירי ה- 5s שהושקו עם צבע זהוב שהיה חדש לליין האייפונים ועם צבע אפור גרניט שהחליף את הצבע השחור. באופן זה החברה יכולה לשמור על אותו העיצוב גם בשנה השניה, אולם לשנות או להרחיב את פלטת הצבעים כגורם מבדל שיבליט את דגמי האייפון החדשים אל מול אלו הישנים.

עד כה הפרטים לגבי מכשירי האייפון הבאים, שצפויים להתגלות בעוד כחצי שנה, לא הודלפו באופן בו הפרטים לגבי מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הודלפו, כמעט שנה לפני השקתם. מה שכן ידוע הוא שמכשירי האייפון הבאים יגיעו עם רכיב A9 חדש שייוצר ברובו על ידי סמסונג וככל הנראה ינצל את טכנולוגיית ה- 14 ננומטר של סמסונג, אותה ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית הציגה לראווה במעבדי ה- Exynos של מכשירי הגאלקסי S6 וה- S6 Edge שהוצגו בתערוכת המובייל בברצלונה ויושקו בשבועות הקרובים. בנוסף נראה שאפל תשדרג את נפח זכרון ה- RAM של מכשירי האייפון לכדי 2GB, תציג חיישן Touch ID משופר וגם תשדרג את חומרת המצלמה, אם כי הדיווחים בנושא חצויים למדי: חלקם טוענים שאפל תמשיך להשתמש בחיישן של 8MP, בעוד אחרים טוענים שהשדרוג לחומרת המצלמה בדגמי ה- 6s וה- 6s פלוס יהיו השדרוג המשמעותי ביותר שאפל הציגה עד כה עבור חומרת המצלמות של מכשירי הסמארטפון שלה, שמזה מספר שנים הוכתרו בתור הסמארטפונים בעלי המצלמות הטובות ביותר.

Iphone 6 colors

בחודשים הקרובים וככל שההצגה של מכשירי האייפון הבאים תתקרב, אנו צפוים לקבל מידע נוסף ולא מעט הדלפות, שבמיטב המסורת, ינסו לגלות את טיבם של מכשירי האייפון הבאים, לפני שאפל עושה זאת בעצמה.

 

מקור: הוול סטריט ג'ורנל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho