אפל משחררת בטא שלישית של 8.3 ו- 10.10.3

ע״י

אפל שיחררה אמש את הבטאות השלישיות של גרסה 8.3 ל- iOS ו- 10.10.3 ל- OS X, עם שיפורים קלים וכן החברה השיקה את תוכנית הבטא הפומבית.

 

 

iosbetatestingprogrampublic

קצת יותר משבועיים אחרי שחרורה של הבטא השניה של 8.3, ומספר ימים אחרי שיחרורה של 8.2, אפל משחררת את הבטא השלישית של 8.3 תחת המספור 12F5047f. בטא זו מגיעה בהתאם לשמועות שציינו כי הבטא הבאה של 8.3 תשוחרר אחרי השקתה של 8.2, באזור אמצע חודש מרץ. להזכירכם, גרסה 8.2 התמקדה בעיקר בתמיכה בשעון וכללה גם מספר תיקוני באגים ופרצות אבטחה, ולא כללה שום פיצ'רים חדשים. בהתאם לכך גרסה 8.3 מביאה מספר פיצ'רים חדשים שהתגלו בבטא השניה כשהעיקריים הם:

  • מקלדת אמוג’י משופרת שמאגדת את האייקונים בקטגוריות ומאפשרת גלילה נוחה יותר. מקלדת האמוג’י החדשה של הבטא השניה של 8.3 גם מביאה את הפן החברתי והרב-תרבותי שאפל התחייבה אליו לפני כשנה. משמעות הדבר היא שבמקלדת האמוג’י החדשה המשתמש יוכל לבחור את צבע העור האמותיקונים על ידי לחיצה ארוכה על האייקון עצמו ובחירת גוון העור הרצוי של האמותיקון. בנוסף באמותיקונים המייצגים את התא המשפחתי, אפל הוסיפה מספר אפשרויות בחירה לסוגים שונים של משפחות כולל כאלו ש- 2 ההורים הם מאותו המגדר. בנוסף מקלדת האמוג’י החדשה כוללת גם אייקונים חדשים למדינות (שדגל ישראל מופיע בו) וכן אייקונים חדשים עבור האייפון 6 והשעון.
  • שפות חדשות לסירי. אחרי לא מעט שנים בהן סירי לא זכתה לשפות חדשות, אפל מוסיפה לעוזרת הוירטואלית שלה את התמיכה לשפות: רוסית, דנית, הולנדית, פורטוגזית, שוודית, תאילנדית, טורקית ואנגלית-הודית. למרבה הצער עברית לא נמנית בין השפות החדשות של סירי ונראה שלעוזרת הוירטואלית של אפל, יש עוד זמן עד שהיא תהיה רלוונטית לקהל המשתמשים המזרח תיכוני, דבר שכמובן יקרה שהיא תלמד עברית וערבית.

הבטא השלישית כוללת כעת את אפליקציית השעון אותה אפל הציגה כחלק מגרסה 8.2 וגם פיצ'ר חדש באפליקציית ההודעות שמאפשר לבצע סינון של ההודעות לפי הודעות שהתקבלו מאנשי הקשר והודעות שהתקבלו ממקורות שהם לא שמורים כאנשי קשר. בנוסף הודעות של אנשים שהם לא מאנשי הקשר שלכם ניתן לסמן כהודעות ספאם, כשנראה שהמטרה של הפיצ'ר הוא להלחם בלא מעט הודעות ספאם שנשלחות בשירות ההודעות iMessage. סימון הודעות ספאם מתייג את המקורות של ההודעה בשרתים של אפל ובמידה והדבר נעשה באופן נרחב אפל חוסמת את המקור מלשלוח הודעות. אין ספק שמדובר בפיצ'ר שימושי מאוד, ורק חבל שהוא מגיע אחרי הבחירות…

fullsizerender_thumb fullsizerender_thumb-1

במקביל לשחרור הבטא השלישית של 8.3, אפל פתחה את תוכנית הבטא הפומבית גם ל- iOS, זאת בהתאם לדיווחים בנושא. בכך אפל מאפשרת לקבוצה רחבה יותר של משתמשי iOS להתנסות עם הבטא של 8.3, ולא רק לקהילת המפתחים. הרשמה לבטא הפומבית נעשית דרך אתר הבטא הפומבי של אפל שעבר שינוי משמעותי שכולל שימוש בשפה הקשורה גם ל- iOS, זאת כשעד עכשיו הוא התמקד אך ורק ב- OS X. יש לציין שבעת התחברות באתר הבטא הפומבי, הלינק לבטא הפומבית של iOS לא תמיד מופיע מיד. בכל אופן אחרי ההרשמה ואישור חוזה השימוש, יש להוריד למכשיר האייפון ו/או האייפד פרופיל שמאפשר להתקין את הבטא הפומבית.

screen-shot-2015-03-12-at-11-37-29-am-2

בנוסף לבטא השלישית של 8.3, אפל שיחררה גם את הבטא השלישית של 10.10.3 שכוללת גרסה חדשה לאפליקציית התמונות, אותה אפל חשפה בבטא הראשונה של 10.10.3. הבטא ששוחררה תחת המספור: 14D98 מכילה גם API עבור פיצ'ר ה- Force Touch, אותו אפל הציגה לראשונה עם השעון ובאירוע המדיה שלה, הביאה טכנולוגיה זו גם לטרקפדים של מחשבי המקבוק, כשהראשון לקבל אותו הוא הדגם המשדורג של המקבוק פרו בתצורת ה- 13 אינץ', שכבר זמין לרכישה כשתוך כחודש פיצ'ר זה יהיה גם זמין בטרקפד של המקבוק החדש. פיצ'ר נוסף הבטא השלישית של 10.10.3 כוללת הוא אפשרות של סימון טקסט ולחיצה עם 3 אצבעות על הטרקפד כדי לבצע חיפוש ספוטלייט על המילה שסומנה.

לא ידוע מתי אפל תשחרר את הגרסה הסופית של 10.10.3 ושל 8.3, אולם לפי קצב הפיתוח סביר להניח שהדבר יקרה במהלך החודש וחצי הקרובים.

 

מקורות: 9to5mac ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho