4 מתוך 5 משתמשי iOS נמצא על גרסה 8

ע״י

קצב האימוץ של גרסה 8 ממשיך לעלות בקצב איטי אך בטוח, כשהוא כבר מגיע לאזור 80 האחוזים.

 

 

iOS 8

מאז השקתה, קצב האימוץ של גרסה 8 היה די נמוך בהשוואה לגרסאות הקודמות של iOS, כשהסיבות לכך היו בשפע: בין אם בגלל הנפח הגדול שהעדכון דרש ממשתמשי האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד שגלש לכיוון ה- 5GB והיווה מאמץ כביר עבור משתמשים של מכשירים בנפח של 16GB, או בין אם שרבים חששו להתקין את מערכת ההפעלה על המכשירים שלהם מפאת דיווחים על קריסות ובאגים או האטה בתפקודם של מכשירים ישנים יותר ובפרט מכשיר האייפון 4s. על זאת ניתן היה להוסיף חסם פסיכולוגי שיצר בקרב המשתמשים חשש לשדרג שוב את מכשירי הסמארטפון שלהם, זאת אחרי שהעדכון לגרסה 7 (שאפל עשתה באופן אוטומטי עבור משתמשים רבים) הביא עימו שינוי משמעותי במראה ובממשק של מערכת ההפעלה, שמא העדכון החדש יביא עימו שינויים נרחבים דומים. מאז אפל פעלה לתקן את אותן הבעיות כשגרסה 8 זכתה לשלל עדכוני תחזוקה שנועדו לשפר ולתקן את הבאגים, להאיץ את חווית השימוש על מכשירי ה- 4s (עדכון 8.1.1) וגם לצמצם את הנפח הכללי של העדכון (8.1.3). כעת אחרי שיחרורה של 8.2 שמחברת את השעון שצפוי להגיע בחודש הבא למכשירי האייפון, ולפני השקתה של 8.3 שנמצאת בשלבי בטא מתקדמים, מתגלה שקצב האימוץ של גרסה 8 חצה את רף 75% והוא נושק לרף ה- 80%.

נתונים אלו הוצגו על ידי אפל באתר המפתחים שלה, כשנתונים אלו מתייחסים למשתמשים שביקרו עד ל- 16 למרץ בחנות האפסטור. מספרים אלו מגלים שבמהלך השבועיים האחרונים היקף השימוש בגרסה 8 עלה בכ- 2% ובכ- 4% מאז חודש פברואר וכעת הוא עומד על כ- 77%. מעניין לא פחות לגלות שהמשתמשים שמשדרגים את המכשירים שלהם לגרסה 8, מגיעים מגרסה 7 שכעת נמצאת על כ- 20% מכלל משתמשי iOS, זאת כשהיקף המשתמשים על גרסאות נמוכות יותר מ- 7 נותר ללא שינוי מזה מספר חודשים על 3% מכלל משתמשי iOS. בהשוואה לנתונים שאפל מספקת, חברת האנליטיקה MixPanel מגלה שלפי הנתונים שלה עולה כי היקף המשתמשים בגרסה 8 עומד כעת על כ- 80%, מה שאומר שכ- 4 מתוך 5 משתמשי iOS נמצא על גרסה 8. בעוד נראה כי קצב האימוץ של גרסה 8 משתפר, עדיין מדובר בקצב אימוץ נמוך יותר מזה של גרסה 7, שבמהלך התקופה המקבילה בשנה שעברה ראתה קצב אימוץ של כמעט 90%.

iOS adoption

אין ספק שאפל תנסה לדחוף את משתמשי ה- iOS לשדרג לגרסה 8 בחודשים הקרובים, מתוך מטרה שלפני כנס ה- WWDC הקרוב שיערך ככל הנראה בתחילת חודש יוני, קצב האימוץ של גרסה 8 יתקרב ובשאיפה גם יחצה את רף 90%. דבר שיאפשר לאפל להמשיך ולהתרברב בקצב אימוץ גבוה פי כמה וכמה מזה של הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה המתחרה – אנדרואיד, שעל פי הנתונים המוצגים באתר המפתחים של אנדרואיד עולה שקצב האימוץ של אנדרואיד 5.0 (לוליפופ) עומד על 3.3% כשנראה שפלטפורמת האנדרואיד עדיין חצויה בין Jelly Bean המתפרשת על פני 4.1 ועד 4.3, לבין Kitkat (או 4.4).

Android adoption

לפי קצב ההתקדמות של פיתוח הבטא של 8.3, ששוחררה בגרסת הבטא השלישית שלה כבטא פומבית, נראה כי הגרסה הרשמית תושק במהלך החודש הקרוב כשהיא מכילה שלל פיצ'רים חדשים כשהעקריים שבהם:

  • מקלדת אמוג’י משופרת שמאגדת את האייקונים החדשים ובעלי האוריינטציה החברתית והרב תרבותית בקטגוריות ומאפשרת גלילה נוחה יותר.
  • שפות חדשות לסירי. הכוללים: רוסית, דנית, הולנדית, פורטוגזית, שוודית, תאילנדית, טורקית ואנגלית-הודית. עברית לא נמנית בין השפות החדשות של סירי, אולם על פי הנראה גרסה 8.3 תביא עימה יכולת הכתבה קולית בעברית באופן מובנה.

הדיווחים מציינים שאפל כבר עובדת על הפיתוח של גרסה 8.4, שככל הנראה תהיה הגרסה הגדולה האחרונה של גרסה 8, טרם השקתה של גרסה 9 שתוצג ב- WWDC הקרוב ולפי הדיווחים תביא עימה מספר פיצ'רים חדשים, אולם תתמקד בעיקר בשיפור חווית השימוש במערכת ההפעלה. לא ברור מה יהיו השיפורים בגרסה 8.4, כשהשמועות בנושא ציינו תחילה שגרסה זו עשויה להביא עימה את שירות הסטרימינג החדש, או יותר נכון המיתוג המחודש של שירות המוזיקה של ביטס, שיוטמע בתוך iOS, אולם יתכן מאוד ששירות זה יושק בסופו של דבר בגרסה 9.

 

מקורות: אתר המפתחים של iOS ואתר מהפתחים של אנדרואיד
עריכה, תרגום ותוספות: natisho