האם אפל תציג את האייפון 6c עם מסך 4 אינץ'?

ע״י

דיווח ספק שמועה מציינת שלצד מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס, אפל תציג גם דגם חדש של האייפון 6c שישאיר את מסך ה- 4 אינץ' בתמונה.

 

 

iPhone screen sizes

ההחלטה של אפל לעבור לגדלי מסך גדולים יותר, במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הייתה ללא כל ספק החלטה טובה, שהניעה את היקף המכירות הגדול ביותר של מכשירי האייפון שהחברה ידעה עד כה, כשחלק לא מבוטל מאלו שרכשו את דגמי האייפון האחרונים הם סוויצ'רים מפלטפורמת האנדרואיד. אולם שינוי זה מעלה שאלה גדולה מאוד לגבי עתידם של מכשירי האייפון בגודל ה- 4 אינץ'. נכון להיום אפל ממשיכה למכור את מכשירי האייפון 5s וה- 5c כך שאופציית ה- 4 אינץ' קיימת למי שמעוניין בגודל מסך זה, כשלמעשה ההבדל בחומרה בין האייפון 5s לבין האייפון 6 הוא ברור, אולם לא עד כדי כך משמעותי. אולם במחצית השניה של 2015 וליתר דיוק בחודשי הסתיו, אפל צפויה להציג את הדגמים הבאים של מכשירי האייפון: האייפון 6s והאייפון 6s פלוס ולא ברור מה יעלה בגורלם של מכשירי האייפון בעלי מסך ה- 4 אינץ'.עד כה השמועות בנושא היו חלוקות, כשחלק טענו שאפל אכן תציג השנה דגם חדש של אייפון בעל מסך של 4 אינץ', בעוד אחרות טענו שאפל תזנח את גודל המסך הזה ותתמקד בגדלי המסך החדשים של האייפון 6 (4.7 אינץ') וה- 6 פלוס (5.5 אינץ'). כעת מגיע דיווח חדש מהאתר Digitime, שהיסטוריית הדיווחים שלו שנויה מאוד במחלוקת.

הדיווח של האתר מציין שבסתיו הקרוב אפל אכן תציג את האייפון 6s עם מסך ה- 4.7 אינץ' ואת ה- 6s פלוס עם מסך ה- 5.5 אינץ', אולם לצידם החברה גם תציג דגם חדש של האייפון 6c שיגיע עם מסך של 4 אינץ'. כמו כן עולה שבעוד דגמי ה- 6s יגיעו עם חומרה חדשה שתכלול את רכיבי ה- A9, דגם ה- 6c יגיע עם רכיב A8, אולם כל הדגמים החדשים יגיעו עם רכיב NFC שיאפשר תמיכה בשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל, ובהתאם לכך גם עם חיישן ה- Touch ID. למעשה על פי הדיווח נראה כי מכשיר ה- 6c המדובר, צפוי בעצם להיות אייפון 5s משודרג מעט במעטפת פלסטיק. כמו כן הדיווח מציין שכל מכשירי האייפון החדשים יגיעו עם מסכי LCD מסוג LTPS, כשמסכי ה- 4 אינץ' וה- 5.5 אינץ' של האייפון 6c והאייפון 6s פלוס יסופקו על ידי Japan Display, Sharp ו- LG Display, בעוד המסך של האייפון 6s יסופק על ידי Japan Display ו- LG Display, כשהחיפוי של המסכים הללו יהיה מסוג גורילה גלאס, של חברת קורנינג ולא חיפוי ספיר מה שעשוי לסתום את הגולל על הרפתקאת הספיר של אפל עבור מכשיר האייפון, שהסתיימה באופן די מפתיע ובתוצאות שליליות למדי.

באופן מעניין הדיווח לא מתייחס לאפשרות שאפל תציג במכשירי האייפון הבאים את טכנולוגיית ה- Force Touch שהוצגה בשעון וכן בטרקפדים של המקבוק החדש ובדגם האחרון של המקבוק פרו 13 אינץ'. אולם הוא כן מתייחס לשותפותיה של אפל לייצור מכשירי האייפון, כשעל פי הנראה Wistron תהיה זו שתייצר את דגמי ה- 6c, בדומה למצב הנוכחי, בעוד Foxconn ו- Pegatron יהיו אחראיות על ייצור דגמי ה- 6s החדשים. היקפי המכירות של מכשירי האייפון 6 הזניקו באופן משמעותי את הרווחים של יצרניות מכשירי האייפון, כש- Pegatron דיווחה לאחרונה על רווחי 2014 כשנראה שברבעון הרביעי של 2014 היצרנית, שזכתה לביקורות רבות על היחס שלה לעובדים, ראתה זינוק של כ- 70% ועל פי הסברות נראה כי ייצור מכשירי האייפון מהווה כמעט 60% מהרווחים של Pegatron בשנת 2014.

iPhone 6 colors

שינוי צורת הפעולה של אפל לגבי מכשירי האייפון בשנים האחרונות שובר את הסטטוס קוו ה"מוכר" של החברה לגבי מכשירי האייפון ויוצר עניין סביב האסטרטגיה של החברה לתחום הסמארטפונים, תחום שהפך להיות בשנים האחרונות למנוע ההכנסות והרווחים העקרי של החברה, וככזה יתכן מאוד שאפל משנה את דרכיה לגבי שמירה על ליין מצומצם של מכשירי אייפון.

 

מקורות: Digitimes ורויטרס
עריכה, תרגום ותוספות: natisho