הדלפה ראשונה של האייפון 6c מגיעה לרשת

ע״י

תמונה מודלפת ראשונה של הפאנל האחורי של מה שנראה כמו האייפון 6c מגיעה לרשת ונראה שמדובר באייפון 5s במעטפת "פלסטיק ללא פשרות".

 

 

iPhone-6c-Rear

לפני מספר ימים ספורים, האתר Digitimes הציג את הדיעה שלו לגבי השאלה: האם אפל תמשיך את ליין האייפון C הפלסטי, אותו היא הציגה בשנה שעברה עם דגם האייפון 5c כמכשיר ה"זול" יותר לצד האייפון 5s, שבפועל התגלה כלא זול בכלל – לפחות לא לפי ההערכות הראשוניות. בדיווח שלו ציין האתר Digitimes שלפי מקורותיו אפל תציג דגם חדש של ליין ה- C, עם האייפון 6c שיגיע עם מסך 4 אינץ' ומעטפת פלסטיק, לצד מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס. כמו כן על פי הנראה המכשיר יגיע עם חיישן Touch ID ורכיב NFC שביחד יאפשרו תמיכה שירות התשלומים הדיגיטלי של אפל. כעת מגיע לרשת תמונה ראשונה של מה שנראה כמו הפאנל האחורי של דגם ה- 6c, מהאתר הסיני Future Supplier. הפאנל נראה דומה מאוד לפאנל האחורי של מכשירי האייפון 5c הצבעוניים – מה שמאשש את השמועות על הצגת דגם חדש של מכשיר כניסה עם מסך של 4 אינץ', אולם ניתן לזהות לפחות 2 שינויים די בולטים בהשוואה לפאנל האחורי של האייפון 5c, שעשויים לרמז על מהות המכשיר.

השינוי הראשון הוא במבנה של הפלאש. במכשיר האייפון 5c הפלאש הוא מעוגל בדיוק כמו במכשירי האייפון 5 ולא בכדי, שהרי בסופו של דבר מכשירי האייפון 5c הם מעטפת פלסטיק צבעונית לחומרה הפנימית של מכשירי האייפון 5, שייצורם ומכירתם הופסקה (לפחות באופן רשמי), עם השקת מכשירי ה- 5c וה- 5s. אולם נראה כי במכשיר ה- 6c הפלאש יהיה אובאלי, בדומה לדואל פלאש אותו אפל מכנה בשם True Tone, שאפל הציגה במכשירי האייפון 5s. בנוסף ניתן גם לראות שבניגוד למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, עדשת המצלמה של האייפון 6c לא בולטת מחוץ למעטפת הפלסטיק. השינוי השני הוא בחרירי ה"גריל" של הרמקול והמיקרופון, בחלק התחתון של הפאנל. במכשיר האייפון 5c הרמקול התבטא ב- 4 חרירים מצידו האחד של מחבר הברק, בעוד המיקרופון התבטא בחריר אחד בלבד, מצידו השני של המחבר. התמונות של הפאנל האחורי של (כביכול) האייפון 6c מציג בצידו האחד של מחבר הברק 2 שורות של 4 חרירים עבור הרמקול, ובצידו השני של המחבר 2 שורות של 3 חרירים עבור המיקרופון. מבנה זה אמור להיות מוכר עבור משתמשי האייפון 5 וה- 5s, שהרי מדובר בדיוק בעיצוב של הרמקול והמיקרופון במכשירים אלו.

קשה לאמוד את האמינות של התמונות הללו, אולם הן מאששות את השמועות והדיווחים בנושא ולמעשה הם גם מתאימים לפועלה של אפל בעבר, כשהחברה בחרה להכניס את החומרה של האייפון 5 לתוך מעטפת חדשה ולשווק את המכשיר בתור מכשיר "חדש". כך שלמעשה נראה כי האייפון 6c, עשוי להיות גלגול מחודש של האייפון 5s, במעטפת פלסטיק כשהתוספת היחידה תהיה רכיב NFC שיאפשר תמיכה בשירות התשלומים הדיגיטלי.

iPhone-6c-Rear-Bottom

הדבר המעניין הוא שאלמנטים בעיצוב של האייפון 5c הגיעו בסופו של דבר למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, ביניהם: העיצוב של הרמקול והמיקרופון ועיצוב הלחצנים של פקדי עוצמת הווליום. כעת נראה שהעיצוב של הדגם הבא בליין ה- C, דווקא מושפע מהעיצוב הישן של מכשירי האייפון, לפחות ממה שניתן לראות בתמונות (שלא מציגות את לחצני הווליום למשל). יש לציין שמדובר בתמונות המודלפות הראשונות של ליין מכשירי האייפון הבאים שאפל צפויה להציג בסתיו הקרוב וכעת שישנם רמזים (די עבים) שמצביעים על כך שאפל תמשיך את ליין האייפון C, יהיה מעניין לגלות מה החברה תעשה עם מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, והאם הם ימשיכו להמכר במחיר מוזל יותר, או שמא החברה תפסיק את ייצורם ומכירתם, לטובת מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס.

 

מקור: Nowhereelse.fr
עריכה, תרגום ותוספות: natisho