הבנדגייט של סמסונג

ע״י

סמסונג לומדת על בשרה ש- Karma is a bitch, כשמכשיר ה- Galaxy S6 Edge מתגלה כבר כיפוף אפילו יותר מהאייפון 6 פלוס.

 

 

Galaxy S6 Bendgate

בסדר הפסח נאמר "למען תזכור את יום צאתך מארץ-מצרים כל ימי חייך" כשחז"ל מוסיפים ומדגישים: "בכל דור ודור (ובכל יום ויום) חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים". הסיבה שעומדת מאחורי כך היא ההקבלה בין השם "מצרים" לבין המילה "מיצרים", כשהתפיסה היא שלכל אדם יש את המצרים שלו, קרי את המיצרים שלו שצרים עליו ועל נשמתו ומעיקים עליה. מיצרים אילו יכולים להיות קשיים כאלה ואחרים המתבטאים בחייו של כל אדם ובהתאם לכך עליו להשתחרר ממיצרים אלו כדי להיות חופשי. אין ספק שמדובר בדברים שברומו של עולם, אולם כמו כל דבר ניתן להקביל גם זאת לעולם הטכנולוגיה בכלל ולאפל בפרט, כשהחברה נאלצת להתמודד מדי תקופה עם ביקורות והתקפות המיצרות על החברה ועל ליין המוצרים החדשים שלה. השעון ספג ביקורות על תג המחיר של קולקציית ה- Edition, המקבוק החדש ספג ביקורות על שימוש בפורט אחד ובמעבד "חלש" ודגמי האייפון 6 וה- 6 פלוס ספגו ביקורות על שילדת האלומיניום שלהם, שביחד עם העובי הדקיק של המכשיר, הפכו את המכשירים לברי כיפוף ובפרט את ה- 6 פלוס הגדול יותר, במה שנודע בתור פרשיית "Bendgate". כשזו התגלתה ברשת מיהרו המתחרות של אפל ובראשן סמסונג ו- HTC ללעוג למכשירי האייפון החדשים, שאיימו על המכירות שלהן. בניגוד לפועלה בפרשיית "אנטנגייט", אפל מיהרה להגיב לנושא והאתר Consumer Report, שבשנת 2010 סירב להמליץ על האייפון 4 בגלל בעיית הקליטה של האנטנות שלו, ציין הפעם שמדובר בשטויות ושלכל מכשיר יש נקודת כיפוף כזו או אחרת ושכדי לכופף את המכשירים צריך להפעיל כוח של כמה עשרות קילוגרמים.

Samsung mocks iPhones bendgate

כעת הביטוי Karma is a bitch מתגלה במלוא הדרו, כשבדיקה של אתר התיקונים squaretrade מגלה שמכשיר הגאלקסי S6 Edge החדש של סמסונג, שצפוי להגיע למדפים ב- 10 לאפריל וזכה ביחד עם הגאלקסי S6 למחמאות רבות על העיצוב, הגימור ואיכות החומרה מתכופף כשמופעל עליו משקל של 110 פאונד (כ- 50 ק"ג), בדיוק כמו מכשיר האייפון 6 פלוס, שבאופן אירוני מגיע עם מסך גדול יותר של 5.5 אינץ' ובהתאם לכך שטח הפנים שלו קצת גדול יותר. הסיבה לכך היא השוליים הצדדיים הצרים מאוד של ה- S6 Edge שנובעים מהעיצוב המעוגל של המסך שממשיך גם לכיוון הדפנות של המכשיר, וכאמור מותיר מקום צר מאוד לשוליים ולמעטפת המתכת של המכשיר. אפילו הפאנלים מזכוכית הגורילה: בין אם בחלקו האחורי של המכשיר או בחיפוי המסך (שהופכים את העיצוב של ה- S6 לשילוב בין העיצוב של האייפון 4 לעיצוב של האייפון 6), לא מחפים על השוליים הכה צרים והדקים שמתגלים בתור עקב אכילס בעמידותו של המכשיר. אולם הבדיקה של squaretrade המשיכה הלאה וגילתה כי למרות שה- S6 Edge רק מתחיל להתכופף כשמופעל עליו לחץ של כ- 50 ק"ג – בדיוק כמו האייפון 6 פלוס, המסך שלו גם נסדק, מה שמשפיע באופן ניכר על התיקון והעלויות במקרים שכאלה. squaretrade החליטו גם לבחון את קודת השבירה של המכשירים המכונה נקודת "הקטסטרופה" כשהגאלקסי S6 נשבר תחת לחץ של כ- 67.5 ק"ג, בעוד האייפון 6 פלוס נשבר תחת לחץ של כ- 81 ק"ג.

מי שזכה באופן מפוקפק בתואר המכשיר העמיד ביותר הוא ה- HTC M9 החדש, שהתכופף רק תחת לחץ של כ- 55 ק"ג, אולם נראה כי המיקום של לחצן הכיבוי וההדלקה של המכשיר שנמצא בדיוק במרכז, מגיע בעוכריו כשמספיק כיפוף קל של השילדה כדי להפוך את המכשיר ללא שמיש.

פרשיית בנדגייט לא פגעה בהיקף המכירות של מכשירי האייפון 6, שבאופן אירוני התגלו בתור רגישים יותר לכיפוף אפילו יותר מהאייפון 6 פלוס, ועל אחת כמה וכמה לא פגעו במכירות של מכשירי האייפון 6 פלוס, שהתגלו עבור אפל כהצלחה מסחררת, אפילו מעבר למצופה. בהתאם כך קשה להאמין שהפרשייה הזו תפגע באופן כזה במכירות של מכשירי הגאלקסי S6 שכאמור זכו לביקורות חיוביות מאוד באתרי הטכנולוגיה השונים, כשנראה שהפעם סמסונג הצליחה להציג את מכשירי הסמארטפון הטובים ביותר שהיא הציגה עד כה, וכאלה שמתקרבים בצורה הטובה ביותר לחווית החומרה של מכשירי האייפון. מעבר לכך סמסונג ציינה שמכשירי ה- S6 Edge יגיעו בזמינות מוגבלת, כשנראה שהסיבה לכך היא עלויות הייצור הגבוהות והתפוקה הנמוכה בייצור המסכים המעוגלים של המכשיר, כך שנראה שבסופו של דבר מכשירי ה- Edge הם יותר מכשירי קונספט מאשר מכשירי דגל, וסמסונג מסתמכת עליהם יותר בתור אטרקציה שיווקית, מאשר כשוברי קופות. בהתאם לכך נראה כי ליין הגאלקסי S6 של סמסונג יעזור לחברה לצאת מהמצרים שלה, אותו החברה חוותה בשנתיים האחרונות, כשמכירות מכשירי הסמארטפון שלה הלכו וירדו למצב בו ברבעון האחרון של 2014, אפל עקפה את סמסונג בתור יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם.

בסופו של דבר פרשיות הכיפוף של מכשירי הסמארטפון הם לא יותר מאשר שטויות במיץ שהרי לחץ של כ- 50 ק"ג על הכיס הקדמי הוא לא דבר שקל לעשותו ומי ששם את המכשיר בכיס האחורי של המכנס/ג'ינס ויושב עליו, ילמד על בשרו שלא לעשות זאת יותר, בין אם מדובר באייפון, גאלקסי או כל סמארטפון אחר, במיוחד בימים אלו שמכשירי הסמארטפון הולכים ונהיים דקים יותר ויותר.

 

מקור: squaretrade
עריכה, תרגום ותוספות: natisho