הפאנל האחורי של האייפד מיני 4 דולף לרשת

ע״י

תמונות וסרטון של הפאנל האחורי של מה שנראה כמו האייפד מיני 4 מגיעים לרשת ומגלים קצת פרטים על הדגם הבא של הטבלט הקטן מבית אפל.

 

 

iPad mini 4 back leak

בחודש נובמבר האחרון צצה ברשת שמועה לפיה אפל עשויה לנטוש את האייפד מיני לטובת פיתוח האייפד פלוס, הגדול יותר שעל פי השמועות יגיע עם מסך גדול יותר של בין 12.2 אינץ' ל- 12.9 אינץ'. מה שחיזק את השמועות הללו הוא השדרוג המאוד מינורי לו זכה האייפד מיני 3, באירוע אוקטובר האחרון, בו כל מה שהטבלט הקטן יותר זכה לקבל הוא את רכיב ה- Touch ID שהגיע ללא שום שינוי במפרט (שהשאיר את האייפד מיני 3 עם רכיב A7 ו- 1GB של זכרון RAM), ללא שום שינוי בעיצוב: עובי או מראה, למעט צבע נוסף והוא הצבע הזהוב. וכן הפופולריות הגדולה (אפילו יותר מהמצופה) לו זכה מכשיר האייפון 6 פלוס בעל מסך ה- 5.5 אינץ', שצמצם באופן די משמעותי את הפער בין חווית השימוש באייפון לבין חווית השימוש באייפד, ובפרט באייפד מיני. תמונות חדשות וסרטון שפורסמו על ידי האתר הצרפתי NWE, בעזרתו הנדיבה של המדליף OnLeaks@, מגלים שאפל לא הולכת לוותר על האייפד מיני, שזכה ל-100% עגול בסקרי שביעות הרצון של המשתמשים, והחברה הולכת להציג דגם חדש של האייפד מיני בעתיד הלא רחוק. התמונות שפורסמו מציגות את הפאנל האחורי של הדגם החדש של הטבלט הקטן של אפל, שנראה בניגוד לעדכון האחרון שלו, צפוי הפעם לקבל עדכון משמעותי.

עדכון זה יתחיל בעיצוב חדש לגמרי עבור האייפד מיני 4, שיהיה דומה בעיצובו לזה של האייפד אייר 2, אותו אפל השיקה בחודש אוקטובר האחרון, בהתאם לדיווחים קודמים. כחלק מהעיצוב ניתן לראות בסרטון ובתמונות שתצורת הרמקולים תשתנה מ- 2 שורות של חרירים בכל אחד מצידי מחבר הברק, לשורה אחת של חרירים בכל אחד מהצדדים של המחבר, כשחרירים אלו יהיו גדולים יותר. בנוסף כמו עם האייפד אייר 2, אפל תסיר את לחצן ה- mute/rotation lock הממוקם מעל לחצני הווליום מאחר לטובת מראה מינימליסטי יותר והודות לעובדה שניתן לבצע את הפעולות הללו ישירות ממרכז הבקרה, אליו ניתן לגשת גם ממסך הנעילה של המכשיר. כמו כן נראה כי המכשיר צפוי להיות דק יותר מהדגם הנוכחי, בין אם מדובר באייפד מיני 2 או האייפד מיני 3 (שכאמור מגיעים עם אותו העיצוב והעובי), אולם הדבר לא אמור להיות הפתעה של ממש, שהרי אפל פועלת ללא הרף לצמצם את העובי של מכשירי ה- iOS שלה, כשלא אחת נראה שההעדפה לגבי עובי דק יותר באה על חשבון חיי הסוללה של המכשיר, כך שסביר להניח שחיי הסוללה של האייפד מיני 4 לא יעלו על 10 השעות הסטנדרטיים עליהם אפל שמרה (פחות או יותר) עבור מכשירי האייפד, מאז השקתם.

מה שהתמונות לא מגלות הוא המפרט של הדגם הבא של הטבלט הקטן. ולא ברור האם האייפד מיני 4 יזכה לקבל את הדור העדכני ביותר של רכיבי ה- Ax, קרי ה- A9 שצפוי להגיע בליין מכשירי ה- iOS הבא: אייפונים ואייפד אייר 3, ושלפי הדיווחים ייוצר בעיקר על ידי סמסונג. האלטרנטיבה היא שהאייפד מיני 4 יקבל את רכיב ה- A8 אותו אפל הציגה במכשירי האייפון 6 ובאייפד אייר 2, כשבניגוד לדגמי האייפון, האייפד אייר 2 קיבל שדרוג בזכרון ה- RAM של המכשיר ל- 2GB. כך או כך נראה שהאייפד מיני לא צפוי להעלם מליין מכשירי האייפד בעתיד הנראה לעין, כשעל פי השמועות והדיווחים ליין האייפדים צפוי להתרחב השנה לכדי 3 גדלי מסך שונים: 7.9 אינץ' של האייפד מיני, 9.7 אינץ' של האייפד אייר ו- 12~ אינץ' של האייפד פלוס.

 

מקור: NWE
עריכה, תרגום ותוספות: natisho