אפל משחררת את 8.3 ואת 10.10.3 לקול תרועת פיצ'רים חדשים!

ע״י

אחרי לא מעט גרסאות בטא הן לקהילת המפתחים והן לקהל הנרחב (כבטא פומבית) אפל משחררת את גרסה 8.3 ואת 10.10.3.

 

 

iOS-83

אחרי שהחלה להשיק גרסאות בטא לקהילת המפתחים בחודש פברואר האחרון, במקביל לבטאות האחרונות של גרסה 8.2, ושיחרור בטאות פומביות לקהל משתמשים מצומצם מאמצע חודש מרץ, אפל משיקה לקהל הרחב את גרסה 8.3 שמכילה מספר פיצ'רים חדשים והרבה מאוד שיפורים למערכת ההפעלה iOS 8. הגרסה זמינה להורדה כעדכון דרך האוויר ששוקל כ- 1.4GB (לבעלי אייפון 6) והוא מגיע לצד גרסה 10.10.3 למק ולגרסה 7.1 לאפל TV. בין הפיצ'רים החדשים ניתן למצוא דברים כמו:

  • הורדת תגית הבטא משירות iCloud Photo Library.
  • תמיכה אלחוטית דרך בלוטות’ עם CarPlay, כך שבקרוב ניתן יהיה לחבר את מכשיר האייפון למערכות המדיה של הרכב שתומכות ב- CarPlay באופן אלחוטי, כשעד כה החיבור הוא חוטי בלבד.
  • תמיכה של שירות התשלומים עבור סין.
  • תמיכה לאימות דו שלבי לשירותי הרשת של גוגל.
  • שיפור מרווחי המקשים במקלדת של המכשיר, בדגש על מקש הרווח.
  • פילטר חדש באפליקציית ההודעות בין הודעות מאנשי קשר להודעות ממקורות לא מזוהים (בפוטנציאל ספאם).
  • אפשרות חדשה בהגדרות האפסטור שמאפשרת הורדה של אפליקציות חינמיות ללא הכנסת ססמא.

אולם אין ספק שהפיצ'רים המהותיים והבולטים ביותר בגרסה זו הם:

  • מקלדת אמוג’י משופרת שמאגדת את האייקונים בקטגוריות ומאפשרת גלילה נוחה יותר. מקלדת האמוג’י החדשה גם מביאה את הפן החברתי והרב-תרבותי שאפל התחייבה אליו לפני כשנה. בנוסף מקלדת האמוג’י החדשה כוללת גם אייקונים חדשים למדינות (שדגל ישראל מופיע בו) וכן אייקונים חדשים עבור האייפון 6 והשעון.
  • שפות חדשות לסירי. הכוללות: רוסית, דנית, הולנדית, פורטוגזית, שוודית, תאילנדית, טורקית ואנגלית-הודית. שכעת גם יודעת ליצור שיחות דרך הרמקול דרף פקודת ה- Hey Siri.
  • תמיכה להכתבה קולית בעברית במקלדת העברית המובנית במערכת ההפעלה, שמגיעה ימים ספורים אחרי הוספת מקורות מידע נוספים כמו: TripAdvisor ו- Booking.com לאפליקציית המפות שמרחיבים את היצע נקודות העניין המקומיות לקהל המשתמשים בישראל.

פיצ'רים אלו מגיעים לצד רשימה ארוכה מאוד של שיפורים במערכת ההפעלה הכוללת בין היתר:

שיפורי ביצועים בטעינת אפליקציות והתגובות של האפליקציות באופן כללי ובפרט אפליקציות: ההודעות, מקלדות צד ג', קיצורי מקלדות ומקלדות תווים סיניות וכן שיפור מרכז הבקרה וביצועי ה- Wifi של המכשירים. שיפור ביצועי הבלוטות' ותיקון ביצועי ה- rotation של מערכת ההפעלה, תיקונים לפיצ'ר ה- Family Sharing, תיקונים לפיצ'ר ה- CarPlay, ועוד. (לרשימה המלאה של האתר macrumors ניתן להכנס לקישור הבא: לינק).

בנוסף אפל שיחררה גם את הגרסה הרשמית של 10.10.3 לקהל משתמשי המק כשהגרסה כוללת בעיקר את אפליקציית התמונות החדשה למק, אותה אפל הציגה לראשונה ב- WWDC האחרון, לפני כמעט שנה. מעבר לכך הגרסה גם כוללת מספר פיצ'רים חדשים ביניהם מקלדת האמותיקונים המורחבת החדשה שזמינה גם בגרסה 8.3 שכוללת כ- 300 אמותיקונים חדשים, שיפור ביצועי ה- Wifi (שוב…) וכן את ביצועי הבלוטות', ושיפורים לדפדפן הספארי ולחיפוש הספוטלייט.

 

מקור: macrumors ושוב פעם macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho