הצצה ראשונה ל- 8.4 ואפליקציית המוזיקה החדשה

ע״י

בלי התראה מוקדמת אפל משחררת את הבטא הראשונה של 8.4 שמביאה עימה שינוי משמעותי לאפליקציית המוזיקה, כחלק לפני הצגת שירות הסטרימינג השמועתי.

 

 

84 beta 1

כשבוע אחרי השיחרור הרשמי של 8.3 שמביאה מספר פיצ'רים חדשים ולא מעט שיפורים למערכת ההפעלה הניידת של אפל, אפל משחררת לקהילת המפתחים שלה את הבטא הראשונה של 8.4, שמגיעה עם אפליקציית מוזיקה מחודשת לגמרי שמכילה עיצוב חדש ויפהפה שלטענתה של אפל תאפשר למשתמשים לנווט בין תכני המוזיקה בצורה מהנה וקלה יותר. כמו כן ניתן להפוך את רשימת הפלייליסט לאישית יותר עם תמונות אישיות ותיאורים, לבחור את התמונה של האמנים שתופיע בתצורת מראה האמנים וכן להתחיל לנגן אלבום מלא ישירות מרשימת האלבומים על ידי לחיצה על צלמית האלבום. אולם העיצוב החדש הוא רק קצה הקרחון והאפליקציה החדשה, או יותר נכון המחודשת, כוללת בתוכה גם כמה פיצ'רים חדשים:

  • אזור של הוספו לאחרונה – פלייליסטים ואלבומים שהתווספו לאחרונה נמצאים בחלק העליון כדי שיהיה ניתן למצוא אותם במהירות רבה יותר.
  • שיפורים לאיטיונס רדיו – מציאת מוזיקה חדשה הפכה להיות קלה הרבה יותר,ניתן ליצור תחנת רדיו דרך שירים שנמצאים על המכשיר, ניתן לחזור לתחנות שנשמעו לאחרונה דרך אזור ה- "נשמעו לאחרונה" ולבסוף מבחר התחנות האצורות גדול יותר ומותאם יותר.
  • מיני נגן – המיני נגן החדש מאפשר לראות מה מתנגן גם בעת ניווט באפליקציית המוזיקה וכן שליטה על התוכן מכל מקום באפליקציה.
  • שיפור מראה ה- Now Playing – המראה החדש של תצורת ה- Now Playing מציגה את תמונת האלבום בצורה חדשה ויפה יותר, כשבנוסף ניתן ממצב זה לשלוט באופן ישיר על העברת המוזיקה לאוזניות ורמקולים אלחוטיים דרך AirPlay.
  • "הבא בתור" – פיצ'ר זה מאפשר לראות מה השיר הבא שיתנגן, כשבנוסף ניתן לבחור איזה שירים יתנגנו אחרי השיר אליו מאזינים כרגע (מבלי לקטוע אותו) וכן לבחור את סדר השמעתם.
  • חיפוש גלובאלי – מחפש גם בין תכני המוזיקה שנמצאים על המכשיר, איטיונסטור ואפילו באיטיונס רדיו.

במסמכי השיחרור אפל מציינת שמדובר בבטא הראשונה ושיש מספר באגים ידועים שעדיין צריכים טיפול. הגדול ביותר הוא שהאפליקציה יכולה לקרוס לעיתים כשמוחקים פלייליסט או כשהמכשיר משתנה ממצב מאוזן למאונך, כשבנוסף לכך יש מספר פיצ'רים שעדיין לא עובדים והם יתווספו בהמשך. מעבר לאפליקציית המוזיקה החדשה, הגרסה החדשה לא כוללת פיצ'רים או שינויים מהותיים, למעט העובדה שספרי אודיו שנרכשו או סונכרנו למכשיר הועברו מאפליקציית המוזיקה לאפליקציית iBooks, באופן ראוי ביותר.

למרות שמדובר בפיצ'רים חדשים לאפליקציית המוזיקה בפלטפורמת iOS, לא מדובר בפיצ'רים חדשים גרידא, כשאפל הציגה חלק מהפיצ'רים הללו באיטיונס בשנתיים האחרונות. כך למשל המיני נגן, החיפוש הגלובאלי ופיצ'ר ה- "הבא בתור" הגיעו לאיטיונס בשנה האחרונה בינות לעדכונים השונים שאפל דחפה לנגן המוזיקה הפופולרי שלה, שידוע לשמצה עקב הסרבול הרב שלו בהקשר של סינכרון התכנים למכשירי ה- iOS והאייפוד השונים. כעת נראה שאפל מיישרת קו מבחינת הפיצ'רים בין איטיונס לבין נגן המוזיקה ב- iOS, אחרי שהחברה כבר עשתה זאת בעבר בכך כשעם שיחרורה של iOS 7, החברה הציגה קו עיצוב דומה באפליקציית המוזיקה של iOS לבין זה של איטיונס 11.

עדכון זה מגיע בעיצומם של דיווחים ושמועות לגבי שירות הסטרימינג החדש אותו אפל צפויה לחשוף באופן רשמי ב- WWDC, כשיתכן מאוד שהדבר יקרה עם השקתה הרשמית של 8.4. על פי הדיווחים, שירות הסטרימינג יהיה מיתוג מחודש של שירות המוזיקה של ביטס שנרכשה על ידי אפל בשנה שעברה, כשהוא יוטמע בתוך אפליקציית המוזיקה במכשירי iOS ואיטיונס, ונראה כי השדרוג המשמעותי הזה לאפליקציית המוזיקה היא חלק מכך. עד כה הדיווחים מגלים שהשירות ישמור על הפיצ'רים הטובים ביותר של שירות המוזיקה של ביטס: רשימות השמעה מותאמות אישית שנאצרות על ידי אושיות בתחום המוזיקה לצד אלגוריתם ממוחשב שמציג מוזיקה על פי טעמו של המשתמש. כמו כן נראה כי בעוד אפל לא הצליחה להוריד את מחיר המנוי החודשי מ- 9.99$, נראה כי החברה פועלת להציג תכנים בלעדיים מאמנים כמו טיילור סוויפט, Florence and the Machine ועוד. הדיווחים הראשונים על גרסה 8.4 החלו עוד כבר בחודש פברואר האחרון, בשלבי הפיתוח של 8.2 וכעת נראה שאחרי שיחרור 8.2 שהביאה תמיכה בשעון ושיחרורה של 8.3, החברה יכולה להתמקד בצורה טובה יותר בגרסה 8.4, אפליקציית המוזיקה ושירות הסטרימינג החדשים והמעניינים שפיתוחם מונהג על ידי צוות המנהלים של ביטס, כשבראשם ג'ימי איובין וטרנט רנזור.

84 beta 1 music app

כש- WWDC נמצאת במרחק של חודשיים (פלוס מינוס) לאפל יש מספיק זמן לעבוד על גרסה 8.4 ואפליקציית המוזיקה לפני האירוע הגדול בו החברה כאמור צפויה להשיק את הגרסה לצד שירות הסטרימינג החדש ולהציג לעולם את iOS 9.