אפל שמה פוקוס על המצלמה

ע״י

אפל רוכשת את LinX הישראלית, ועתיד המצלמה במכשירי האייפון נראה מבטיח מתמיד.

 

 

iPhone dual camera

מאז השקת האייפון 3Gs, אפל שמה דגש הולך וגדל על המצלמה של מכשירי האייפון, כשבכל דגם חדש המצלמה של המכשיר זוכה לשיפור די ניכר, שלא מתבטא דווקא בהיקף הפיקסלים של המצלמה, כמו אצל רוב המתחרות של אפל, אלא דווקא על האיכות של החיישן, העדשה ורכיב ה- ISP (עיבוד התמונה הדיגיטלי) המובנה בתוך שבב ה- Ax. בהתאם לכך מכשירי האייפון שמרו על תואר: מכשירי הסמארטפון עם המצלמה הטובה ביותר בשוק, מזה מספר שנים וכעת כאשר נראה שהגיע זמנה של אפל לשפר באופן מסוים את חיישן ה- 8MP הוותיק בו היא משתמשת מאז השקת האייפון 4s, החברה מבצעת רכישה מעניינת של חברה ישראלית בשם LinX, ובכך מעמיקה את נוכחותה בישראל שרק לאחרונה עלתה לכותרות לאור ביקורו של טים קוק בישראל במטרה לחנוך את המשרדים החדשים של החברה בהרצליה פיתוח. לפי הדיווח שפורסם לראשונה על ידי הוול סטריט ג'ורנל ובהמשך גם על ידי CNBC החברה הישראלית הקטנה מפתחת טכנולוגיה ייחודית ומעניינת, שמאפשרת לה להציג חיישני מצלמה מרובים על מודול אחד קטן ודק יותר מכל רכיב שמיוצר כיום בשוק, שמתאים בגודלו למכשירי סמארטפון ולטענתה של החברה סולל את הדרך לאיכות צילום של DSLR על מכשירי סמארטפון וטבלט, דבר שלפי השמועות בנושא הוא כיוון אליו אפל שואפת להגיע כבר בדגם הבא של האייפון.

באתר החברה שלה, LinX גם מציינת שהמודולים שעושים שימוש בטכנולוגיה שהיא מפתחת שמאפשרים צילום של 2D ו- 3D, הודות לריבוי עדשות וחיישנים על מודול אחד שמאפשרים עד ל- 4 חיישנים על מודול אחד, כאמור בגודל קטן ודק ביותר. טכנולוגיה זו גם מאפשרת לטענתה של LinX, סטנדרטים חדשים וגבוהים יותר של איכות בצילום בתנאי תאורה קשים, צילום HDR, פוקוס, לאגים של הצמצם, אמינות הצבע ועוד. הדיווח לגבי הרכישה מציין כי אפל רכשה את הסטארטאפ הישראלי הקטן תמורת סכום של כ- 20 מיליון דולרים. אפל מצידה אישרה את הרכישה אולם בהתאם לפועלה בנושא, החברה לא פרטה על הרכישה למעט הפורמט הרגיל של החברה בו היא מציינת שמדי עת היא רוכשת חברות טכנולוגיה קטנות, ושבדרך כלל החברה לא מציינת על הסיבות או על התוכניות הקשורות בנושא.

אבל לא צריך להיות שרלוק הולמס כדי להבין מה עומד מאחורי הרכישה ומה התוכניות של אפל לשימוש עבור הטכנולוגיה של LinX. באופן מעניין השמועות על כך שהאייפון הבא שיושק ככל הנראה כבר במהלך הסתיו הקרוב תחת השם "אייפון 6s", ציינו כבר לפני מספר חודשים שיתכן מאוד שהדגם הבא יראה את השדרוג הגדול ביותר בתחום המצלמה, שנראה מזה שנים במכשיר האייפון וכי המכשיר עשוי להגיע עם 2 עדשות מצלמה שיאפשרו צילום עומק, וביצוע פוקוס מחדש אחרי שהתמונה צולמה, באופן דומה לפעולתן של המצלמות של חברת Lytro שזכו לעניין רב מצידו של סטיב ג'ובס זמן לא רב לפני פטירתו. נושא המצלמה של דגם האייפון הבא הועלה גם על ידי הבלוגר ג'ון גרובר מהאתר Daring Fireball שציין כי לפי מקורותיו, המצלמה של מכשיר האייפון הבא תהיה ברמה של מצלמת DSLR.

LinX-Imaging-teaser-001

בתקופה האחרונה אפל משווקת באופן די נרחב את יכולות הצילום של האייפון והאייפד: כשעבור האייפד החברה מתמקדת בעיקר בצילום הוידאו, בעוד עם האייפון החברה מתמקדת יותר בצילום תמונות סטילס. הקמפיין האחרון של אפל עבור האייפון הציג תמונות שצולמו על ידי משתמשים מרחבי העולם. בקמפיין אפל הציגה את התמונות לצד האפליקציות בהן נעשה שימוש לערוך את התמונות, אם בכלל. עד כה לקח לאפל כשנה לשלב את הטכנולוגיות של חברות קטנות שהיא רכשה לתוך מכשירי האייפון דוגמאות לכך הן: רכישת AuthenTec שהביאה אחרי כשנה להצגת חיישן ה- Touch ID במכשיר האייפון 5s, רכישתה של Siri שהביאה אחרי כשנה להצגת העוזרת הוירטואלית במכשיר האייפון 4s וכעת נראה שאולי רכישתה של LinX תביא לשיפור משמעותי במצלמה של מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס.

מדובר ברכישה השלישית של החברה בישראל שמגיעה אחרי הרכישה של אנוביט ופריימסנס, כאשר האחרונה גם הייתה בתחום הצילום, תחום שנראה שאפל נכנסת אליו באופן הולך וגובר בזכותן של חברות ישראליות.

 

מקור: הוול סטריט ג'ורנל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho