אפל TV חדש בדרך והוא יגיע עם שלט מולטי טאץ'

ע״י

הדיווחים לגבי הדור הבא של האפל TV ממשיכים, כשהפעם נראה שמכשיר המדיה הסלוני החדש של אפל יגיע עם שלט מולטי טאץ'.

 

 

Apple TV

כבר מספר חודשים יש דיווחים לפיהם האפל TV צפוי לקבל עדכון משמעותי ראשון מאז 2012, אז אפל הציגה את הדור השלישי של האפל TV עם רכיב ה- A5 ותמיכה ברזולוציית 1080p. כעת דיווח חדש שמגיע מהניו יורק טיימס מגלה שבנוסף למאפייני החומרה החדשה שצפויים להגיע באפל TV הבא, החברה גם תציג שינוי משמעותי ראשון לשלט של מכשיר המדיה הסלוני, שלמעשה יהווה את השינוי הראשון בשלט מאז המכשיר הושק לפני כ- 8 שנים. במשך שנים אפל לעגה ליצרניות הטכנולוגיה השונות, בגלל השלטים המסובכים והטרחניים שהם הציגו במכשירי המדיה שלהם כמו למשל השלט של מכשיר הגוגל TV (שכבר נכחד) שהכיל 78 לחצנים שונים, כשלעומתו השלט של האפל TV מכיל רק 3 לחצנים. על פי הנראה מקרה זה נלמד באוניברסיטה של אפל – שתפקידה הוא להכשיר את הדור הבא של צמרת ההנהלה של אפל, כמקרה בוחן לאיך ניתן לפשט טכנולוגיה עד לרמת המינימום שלה, כך שהיא לא תרתיע את המשתמש ותהיה קלה וברורה לשימוש, מבלי לפגוע בשימושיות שלה. בהתאם לכך נראה כי גם השלט הבא של האפל TV החדש ימשיך מסורת זו, שהושרשה באפל על ידי סטיב ג'ובס ששם דגש משמעותי על אסתטיקה ועיצוב חיצוני אך לא פחות על ממשק ידידותי, כשהשלט צפוי לכלול טאץ' פד שיביא את ממשק המולטי טאץ'/טאץ' של אפל שכבר נמצא בכל ליין המוצרים של אפל: החל מהשעון וכלה במחשבי המק, עם המג'יק מאוס והמג'יק טרקפד, גם לאפל TV.

המקור האנונימי של הטיימס ציין כי השלט החדש של האפל TV הבא, יכיל טאץ' פד שישמש לצרכי הניווט במכשיר וכן 2 לחצנים פיזיים, שבמידה והשלט החדש יהיה דומה לשלט הנוכחי – הם יהיו לחצן "תפריט" ולחצן "הפעלה/עצירה". כמו כן עולה שבגלל התוספת הטכנולוגית לשלט הוא יהיה עבה יותר מהשלט הנוכחי של האפל TV, כשמאפייני העובי של השלט יהיו דומים לאלו של השלט של מכשיר ה- Echo שהוא הספיקר האלחוטי של אמזון. כאמור יהיה זה השינוי המשמעותי הראשון של השלט של האפל TV מאז השקתו בשנת 2007, כאשר הדור הראשון של מכשיר המדיה הסלוני של אפל הגיע עם שלט לבן העשוי מפלסטיק (שגם הגיע עם מחשבי המקבוק לשימוש לצרכי מדיה סנטר), כשעם השקת הדור השני של האפל TV בשנת 2010 השלט עבר שינוי קל במראהו שהוארך וזכה למעטפת אלומיניום מוברש.

כאמור השמועות לגבי עדכון של מכשיר האפל TV מתעופפות להן ברשת כבר תקופה ארוכה, כאשר תחילה השמועות התמקדו בכך שאפל תציג טלויזיה של ממש, אולם לאור העובדה ששוק הטלויזיות הוא לא שוק רווחי, נראה שאפל מעדיפה להתמקד במכשיר המדיה הסלוני שלה ומסיבה ברורה. בהתאם לכך בשנה האחרונה אפל פעלה להרחיב את היצע הערוצים של האפל TV, כשלאחרונה התווסף גם ערוץ ה- VOD של ענקית התוכן HBO המאפשר ללקוחות להתחבר לכל התכנים של החברה בעבר ובהווה, תמורת סכום של כ- 15$ בחודש. על פי דיווחים בחודשים האחרונים פעילות זו היא ההתחלה למשהו גדול יותר, כאשר גם Buzzfeed וגם הוול סטריט ג'ורנל דיווחו שאפל פועלת מול ספקיות התוכן כדי להציג חבילת ערוצים בתשלום שתחליף את השימוש בכבלים. כמו כן האפל TV החדש צפוי לכלול גם חומרה חדשה שתתבסס על מעבד בארכיטקטורת 64 ביט (A7 או A8) ונפח אכסון גדול יותר שיאפשר התקנה של אפליקציות, כחלק מהשקתה של אפסטור ייעודית לאפל TV וכלי פיתוח (SDK) לקהילת המפתחים.

באירוע האביב בו אפל הציגה את שיתוף הפעולה שלה עם HBO, החברה גם הורידה את המחיר של הדגם הנוכחי של האפל TV כשבאופן מאוד "מחשיד" החברה ציינה כי שמדובר במחיר ההתחלתי של המכשיר. שימוש בנוסח הזה העלה באופן מיידי את הסברה שדגם חדש של אפל TV צפוי להגיע עם תג מחיר גבוה יותר (ככל הנראה 99$), אולם יתכן מאוד שגם מדובר בכך שהמחיר של האפל TV לא כולל את המחיר של שירותי ה- VOD של HBO וכן אלו הצפויים להגיע, בעתיד הקרוב. כך או כך השמועות רומזות שהדגם החדש של האפל TV יוצג בקינוט הפותח של WWDC הקרוב שצפוי להתקיים בעוד כחודש ואין ספק שהאירוע הולך להיות מלהיב במיוחד.

 

מקור: הניו יורק טיימס
עריכה, תרגום ותוספות: natisho