רצועה קצרה

ע״י

אפל פותחת בתוכנית רצועות צד ג' לשעון, כשנראה שהרצועות של השותפות שלה יוכלו להרחיב את היקף הפיצ'רים של השעון וגם להטעין אותו.

 

 

כשאפל הציגה את השעון בחודש ספטמבר שעבר, היה ברור כבר מההתחלה שההתייחסות של החברה למוצר שונה לחלוטין מזו של שאר ליין המוצרים שלה. כך שבעוד האייפון הוצע תחילה בעיצוב אחד ויחיד ועם הזמן קיבל אפשרות בחירה של 2 צבעים ולאחר מכן של 3 צבעים (ובמקרה של האייפון 5c אפילו יותר), דבר שהחברה שכפלה גם עם מכשיר האייפד, השעון הגיע כבר מהיום הראשון ב- 2 תצורות גודל של: 42 מילימטר או 38 מילימטר וב- 3 קולקציות שונות המובדלות מבחינת חומר המעטפת ורמת הגימור, כשבכל קולקציה ישנם לפחות 2 דגמים שונים המאפשרים מבחר גדול יותר. בנוסף לכך אפל הציגה שלל רצועות כשחלקן מגיעות באופן "מובנה" עם הדגמים של הקולקציות השונות, אולם ניתן גם לרכוש אותן בנפרד. כך שמי שרוצה להוסיף רצועת מתכת לשעון האפל ספורט שלו יכול לעשות זאת בלי שום בעיה. רצועות אלו כאמור כוללות מגוון רחב המאפשר להתאים את הרצועה לאירוע בין אם מדובר לפעילות ספורטיבית (עם רצועת ה- fluoroelastomer), אירוע (עם רצועות המתכת, הלופ המילינזי, העור ועוד) או לשימוש יומיומי קאז'ואלי  (עם רצועות המתכת, הלופ המילינזי, העור ועוד). באופן מעניין נראה כי רצועות אלו פותחו על ידי המעצב מארק ניוסון, ידיד קרוב של ג'וני אייב שהצטרף לצוות המעצבים של אפל זמן קצר לפני אירוע ספטמבר, כחלק מפועלו של ניוסון עם חברת Ikepod הכושלת שפשטה את הרגל בשנת 2003 ונרכשה על ידי גוף חיצוני. בשנת 2012 ניוסון עזב את החברה באופן רשמי ונראה שהוא החליט לקחת את העיצובים הייחודיים של הרצועות ביחד איתו ולהביא אותם לשימוש עם השעון של אפל.

מימין השעון של אפל עם הלופ המילינזי ומשמאל שעון ה- Ikepod עם רצועה דומה מאוד

מימין השעון של אפל עם הלופ המילינזי ומשמאל שעון ה- Ikepod עם רצועה דומה מאוד

באופן מעניין רצועות אלו הן ייחודיות לא רק בגלל העיצוב שלהן, אלא גם בזכות הטכנולוגיה המוטמעת בהן, דבר שאפשר לאפל לרשום פטנטים וגם לקבל אישור על כך עבור: רצועת הספורט, רצועת המתכת (Link), רצועת האבזם הקלאסי ורצועת האבזם המודרני הזמינה רק עבור השעון בגודל ה- 38 מילימטר. לאחרונה Lewis Hilsenteger מערוץ היוטיוב Unbox Therapy פרסם סרטון בו הוא מציג כיצד ניתן להשתמש במכניזם של רצועות האבזם הקלאסי והמודרני כדי להחליף את גוף הרצועה ובכך להרחיב אפילו עוד יותר את מבחר הרצועות בשימוש בשעון. כדי לעשות זאת יש להצטייד במברג ה- pentalobe כדי להבריג את הברגים המתאימים, בהם אפל עושה שימוש די נרחב בשנים האחרונות, כדי לפתוח את המנגנון של רצועות האבזם הקלאסי ו/או המודרני ולהחליף את רצועה עצמה. ואז לסגור את הבורג בעדינות.

אבל נראה כי מי שלא מעוניין ברצועת בד או עור, לא יצטרך לחכות יותר מדי כשנראה שאפל בעצמה צפויה להציג בחודשים הקרובים דגמים נוספים של רצועות, למבחר הנוכחי. רמזים די עבים לכך הם רצועות הספורט שהוצגו על ידי ג'וני אייב ופיל שילר בתערוכת ה- Salone Del Mobile Design שהתקיימה במילאנו לפני מספר שבועות, כאשר סגן הנשיא הבכיר לעיצוב באפל וסגן הנשיא הבכיר לשיווק עולמי הציגו רצועות ספורט בצבעים שעד כה לא נראו, כמו למשל: אדום, 2 גוונים של כחול ומבחר של גוונים בצבעי גוף בטונים שונים. בנוסף לכך בימים הראשונים לתחילת המכירות של השעון מספר סלבריטאים הצטלמו כשהם עונדים את השעון של אפל כמו למשל הזמר וויל פארל. אולם ההופעה של השעון על הזמרת ביונסה והמעצב קארל לאגרפלד תפסו תשומת לב רבה יותר, כאשר שעוני ה- Edition שלהם הגיעו עם רצועות Link Bracelet העשויות מזהב, ששווין מוערך לבדו בכמה עשרות אלפי דולרים. כאמור רצועות אלו לא זמינות לקהל הרחב לרכישה נכון לעכשיו ונראה שאפל מתכוונת להוסיף למבחר הנוכחי של הרצועות, אפשרויות נוספות שירחיבו את המבחר אפילו עוד יותר.

מימין הרצועות הספורט הייחודיות ומשמאל רצועת הזהב של קולקציית ה- Edition

מימין הרצועות הספורט הייחודיות ומשמאל רצועת הזהב של קולקציית ה- Edition

כפי שצוין בהתחלה, השעון יוצא דופן משאר המוצרים שאפל הציגה בעשור האחרון והדבר גם מתבטא בפתיחות של אפל בפני יצרניות האביזרים הפריפריאליים, כשבימים האחרונים אפל הודיעה על תוכנית Made for Apple Watch שתאפשר ליצרניות צד ג' לייצר רצועות עבור השעון של אפל, באופן דומה לתוכנית ה- MFi אותה אפל מפעילה מזה מספר שנים עבור ליין מוצרי האייפוד, האייפון והאייפד. עד כה ההנחיות של התוכנית מתייחסות לחומרים מהם הרצועות צריכות להיות עשויות ובדגש לידידותיות לסביבה. כמו כן אפל מנחה את היצרניות לאפשר לייצר את הרצועות באופן שהן ישבו באופן הדוק על היד, כדי שלא לפגוע בתפקוד של חיישן הדופק והמגע של השעון. בהתאם לכך החברה פרסמה את מאפייני הגודל והתצורה של השעון בסכימות ושרטוטים שונים, כשכבר נראה שיש מספר יצרניות צד ג' שפועלות להציג רצועות עבור השעון. באופן מעניין חברת reservestrap שכבר החלה לפעול לייצור רצועה צד ג' עבור השעון, גילתה בימים האחרונים שהפורט הסודי שמוטמע מתחת לאחד המחברים של הרצועות של השעון מאפשר הטענה ישירה של השעון.

תגלית זו הביאה את reservestrap לשנות לחלוטין את העיצוב שהם תכננו לרצועה שלהם, שתחילה הסתמכה על מנגנון הטעינה המגנטי של השעון וכעת החברה משנה את עיצוב הרצועה באופן כזה שהוא יאפשר את הטענת השעון דרך הפורט הסודי. משמעות הדבר היא, שאלא אם כן יצויין אחרת באופן מפורש על ידי אפל, יצרניות הרצועות צד ג' החברות בתוכנית ה- Made for Apple Watch יוכלו לנצל את היכולות של הפורט בין אם להציג רצועות המרחיבות את חיי הסוללה של השעון, כאלה שמגיעות עם חיישנים נוספים שירחיבו את היצע הפיצ'רים והיכולות של השעון ועוד.

reservestrap

 

מקורות: Cult Of MacPatently Appleאפל ו- Reserve Strap accessory
עריכה, תרגום ותוספות: natisho