זה כאן! שליטה על הרכב דרך השעון של אפל

ע״י

מפתח מבית Rego Apps יצר אפליקציה, אשר מאפשרת שליטה כמעט על כל אספקט ברכב החשמלי של טסלה וזאת דרך השעון של אפל וזאת רק ההתחלה.

 

 

Tesla-Apple-Watch-1024x557

טים קוק ציין כי הוא רואה כיצד השעון יוכל להחליף את מפתחות הרכב, זאת כחלק ממכלול השימושים הנרחב שלו אבל נראה כי המנכ"ל של אפל לא ידע עד כמה מהר הדבר יקרה. בימים האחרונים יצרנית הרכב הגרמנית פולקסוואגן שיחררה הודעה רשמית בה היא מכריזה על אפליקציה ייעודית עבור השעון שתאפשר שליטה וקבלת חיוויים שונים ברכבים של פולקסוואגן בהם מותקנת מערכת ה- Car-Net של החברה, המציעה מגוון של פיצ'רים חכמים עבור הרכב כמו למשל שליטה מרחוק על מערכת המיזוג של הרכב, בדיקה האם הושאר במקרה חלון פתוח, ניטור מדדי הדלק/סוללה ואפילו מידע על המיקום בו הרכב הוחנה. אולם כל אלו כבר זמינים כעת דרך האפליקציה הייעודית של פולקסוואגן למכשירי האייפון והאנדרואיד, והם בהחלט פיצ'רים שנחמד שיש אותם. אבל כעת החברה החליטה לנצל את השעון לפיצ'רים אלו ואין ספק שמדובר במכשיר שצפוי להציג נוחות גבוהה יותר לאותם הפיצ'רים. בנוסף לכך פולקסוואגן מציעה פיצ'ר חדש לאפליקציה המיועדת לשעון המאפשרת לבעל הרכב לקבל התראה מרחוק במידה והרכב עבר את המהירות המותרת ו/או חצה גבולות מיקום מסוימים.

הדבר מצוין לא רק למקרים של גניבות שיאפשרו לנטר את המיקום של הרכב ולקבל התראה על גניבתו, אלא גם עבור הורים מודאגים שירצו לדעת האם הילדים שלהם נוהגים בצורה פרועה והיכן הם מסתובבים. פולקסוואגן אמנם הכריזה על האפליקציה, אולם היא לא ציינה תאריך יעד לעדכון שיביא את הפיצ'רים המדוברים. אבל נראה כי מדובר רק בתחילתו של טרנד חדש ונראה שבעלי הרכבים החשמליים מבית טסלה לא יצטרכו לחכות כל כך הרבה זמן לאפליקציה ייעודית עבור השעון.

vw-app

חברת פיתוח האפליקציות Rego Apps הציג לאחרונה סרטון בו ניתן לראות את האפליקציה החדשה שהוא פיתח לאחרונה, המיועדת לשלוט באופן נרחב על הדגם האחרון בליין הרכבים החשמליים של טסלה – המודל S. המפתח מציין כי זמן העבודה על האפליקציה לקח כ -90 שעות עבודה ושעתיים מנוחה בין לבין, דבר מרשים בפני עצמו. האפליקציה מאפשרת בין היתר להניע את הרכב, לשלוט על הגג הנפתח, הפעלת צופר, אורות, הטעינה החשמלית של הרכב, התנעה ועוד… חברת טסלה כבר הציגה אפליקציה ייעודית המאפשרת שליטה על הרכבים החשמליים שלה, אולם האפליקציה של Rego Apps היא נרחבת הרבה יותר מבחינת הפיצ'רים והמאפיינים שלה, כשלעומתה האפליקציה הרשמית של טסלה מוגבלת יותר ולא מכילה היקף דומה של אפשרויות ופיצ'רים.באירועי המדיה בהם אפל הציגה את השעון, החברה הציגה את המכשיר בתור 3 דברים עקריים: שעון, מכשיר לניטור מדדי הבריאות של המשתמש ומכשיר לניטור פעילות הספורט של המשתמש. אולם באירועים אלו החברה הציגה מגוון פעולות ויכולות כשרבים ראו בכך סימן לחוסר מיקוד. אולם נראה כי מאחורי פועלה של אפל עמדה הבנה שהשעון יהיה הרבה יותר מכל מה שהחברה יכולה להציג, כשהדבר יהיה תלוי בקהילת המפתחים שירחיבו את היכולות של השעון באופן ניכר, כפי שהם עשו בשנים האחרונות עם מכשירי האייפון והאייפד. ואכן נראה כי תוך זמן קצר מאוד השעון כבר מקבל יכולות נרחבות מאוד לאור היקף של כ- 3,500 אפליקציות שכבר תומכות בו ונראה כי זאת רק ההתחלה.

 

מקורות: Rego Apps ופולקסוואגן
עריכה, תרגום ותוספות: MaTaN iTah