הסיבה להעדר כרטיס SD באייפון מתגלה ממקור לא צפוי

ע״י

הוגו בארה, סגן הנשיא הבינלאומי בשיאומי, מסביר למה יצרנית הסמארטפונים הסינית מתנגדת להציג חריצי הרחבה בליין מכשירי הדגל שלה. כשלטענתו חריצי הרחבה בסמארטפונים יכחדו.

 

 

Web

במשך שנים אפל זכתה לביקורות מצד משתמשים רבים על העדר כרטיסי הרחבה במכשירי האייפון והאייפד שלה. למעשה מדובר באחד ה"חסרונות" הבולטים שכל משתמש אנדרואיד מפנה לכיוון האייפון ואפל, במיוחד לאור העובדה שכרטיסי ה- SD מאפשרים להרחיב את קיבולת האחסון של המכשיר בעד 200GB נוספים, ובמחיר זול יותר מאשר רכישה של מכשיר סמארטפון עם קיבולת אחסון גבוהה יותר. אולם באופן מעניין נראה כי יותר ויותר יצרניות סמארטפון הנמצאות מתחת למטריית אנדרואיד בוחרות שלא לשלב במכשירי הדגל שלהן, תמיכה לחריצי הרחבה. כך שבעוד LG שהציגה לאחרונה את ה- G4, או HTC שהציגה לאחרונה את ה- One M9 החליטו שחריצי ההרחבה יהיו סטנדרט במכשירי הסמארטפון שלהן, סמסונג – יצרנית האנדרואיד והסמארטפון הגדולה ביותר בעולם החליטה לנטוש חלק ניכר מהמאפיינים הכה מוכרים של מכשירי האנדרואיד, שרבים ראו בהם יתרון בולט ואף סיבה לבחירתם בפלטפורמה/ המכשירים, כאשר מכשירי הגאלקסי S6 שזכו לתשומת לב נרחבת מבחינת העיצוב, החומרה והתוכנה שלהם, הושקו עם סוללה מובנית שלא ניתנת להחלפה וללא תמיכה בחריצי הרחבה, דבר שיצר לא מעט זעם בקרב המשתמשים שלהם. באופן מעניין נראה כי סמסונג היא לא היחידה ונראה שמאז השקת מכשיר הדגל הראשון שלה, לפני כ- 5 שנים, יצרנית האנדרואיד הסינית העולה שיאומי (Xiaomi) זנחה אף היא את התמיכה בחריצי הרחבה בליין מכשירי הדגל שלה אם כי בליין ה- Redmi הזול יותר החברה כן מציעה תמיכה בחריצי הרחבה.

דיסוננס זה זכה להבהרה מצידו של הוגו בארה, סגן הנשיא הבכיר בחברה לפעילות בינלאומית ולשעבר מי שניהל את חטיבת הפיתוח של אנדרואיד בגוגל, שבאירוע ההשקה של מכשיר הדגל האחרון של החברה – Mi 4i, שנערך בהונג קונג ציין:

כשמדובר במכשירים המיועדים לביצועים גבוהים, אנחנו מתנגדים באופן עקרוני בשימוש בחריצי הרחבה עבור כרטיסי SD.

Xiaomi-Mi-4i-Hugo-Barra-f

בארה גיבה את הצהרתו בכך שהוא הדגיש שהצוות שלו לא רצה להקריב את חיי הסוללה, הארגונומיות, המראה ובמקרה של מכשיר ה- Mi 4i, את כרטיס הסים המשני, תמורת האפשרות לתת למשתמשים את היכולת להרחיב את קיבולת האחסון של המכשיר. במיוחד לאור העובדה שלטענתו של בארה כרטיסי SD נוטים לראות תקלות ובעיות רבות, והעובדה שיש הרבה מאוד כרטיסי SD מזויפים לא עוזרת לשפר את התדמית שלהם:

אתה חושב שאתה קונה כרטיס של קינגסטון או סנדיסק אבל למעשה אתה לא, והאיכות שלהם היא נמוכה מאוד, הם איטיים, לפעמים הם פשוט מפסיקים לעבוד, והשימוש בהם גורמים להיקף משתמשים גדול מאוד בעיות רבות כמו: קריסה חוזרת ונשנית של אפליקציות, איבוד מידע ועוד. מה שגורם להרבה תלונות מצד המשתמשים ולא מעט תסכול. להרבה מאוד אנשים לוקח הרבה זמן לקבל את העובדה שהסיבה לכך שהמכשיר שלהם לא מתפקד בצורה טובה היא בגלל כרטיס SD, כשתחילה הם מאשימים את המכשיר עצמו או את היצרנית…

סביר להניח שגם במידה ובארה היה נשאר בגוגל, הדיעה שלו לגבי כרטיסי ה- SD הייתה זהה ויתכן מאוד שזו הסיבה שלמעט הנקסוס 1 שהגיע עם חריץ הרחבה, כל שאר דגמי הנקסוס שהוצגו על ידי גוגל כולל הנקסוס 6 האחרון, הושקו ללא הפיצ'ר שבאופן אירוני למדי הפך להיות כה מזוהה עם השימוש במכשירי האנדרואיד. למעשה גם מטיאס דוארטה – סגן הנשיא לעיצוב בגוגל שאחראי על העיצוב של מכשירי הנקסוס ושל ממשק האנדרואיד הסביר בעבר כי השימוש בכרטיסי SD מבלבל את המשתמשים. בארה ציין שלדעתו כרטיסי ההרחבה בסמארטפונים הם טרנד שצפוי להעלם וכי לקהל המשתמשים של שיאומי לא כדאי לצפות לכך שחריצי ההרחבה במכשירי הדגל של החברה יחזרו אי פעם, כשסביר להניח שהם גם יעלמו לאט לאט גם מליין המכשירים הזולים יותר של החברה.

6

יש לציין ששיאומי גם עשתה את המעבר משימוש מסוללות מתחלפות במכשירי הדגל שלה, כבר לפני מספר שנים וכעת לא רק שליין מכשירי הדגל של החברה לא מגיע עם חריצי הרחבה, אלא שמכשירים אלו גם מגיעים עם סוללות מובנות. בארה מציין שהסיבה לכך היא שהנתונים שבידי שיאומי מגלים כי הביקוש לסוללות נוספות הוא קטן מדי ולא מצדיק את קיומן במכשירי הדגל של החברה, אם כי בליין מכשירי ה- Redmi הזול יותר לצד חריצי החברה המשתמשים יכולים גם להחליף את הסוללה. הסיבה לכך לטענתו של בארה היא שאם החברה החליטה לאפשר להסיר את הכיסוי האחורי של המכשיר להכנסת חריץ זכרון, שהרי אין סיבה שגם לא יהיה ניתן להחליף את הסוללה וכי העלויות לכך הן זניחות. כאמור גם סמסונג החליטה לזנוח את "פיצ'ר" החלפת הסוללות במכשירי הדגל האחרונים שלה זאת אחרי שחברת HTC עשתה את הצעד אף היא לפני מספר שנים. האירוניה בכך היא ברורה ונראה שאחרי שיצרניות האנדרואיד הקניטו את המגבלות שאפל החליטה עליהן במכשירי האייפון והאייפד שלה, נראה כי אף הן מפנימות את הנושא בעצמן ופועלות באותו האופן. אך עם זאת אין ספק שהיצע המכשירים בפלטפורמת האנדרואיד הוא כה עצום ורחב שמי שכן ירצה למצוא מכשירי סמארטפון איכותיים עם חריצי הרחבה וסוללות לא מובנות יוכל לעשות זאת, אך כאמור נראה שליכולות אלו יש את החסרונות והמגבלות שלהן, חסרונות ומגבלות שאפל השכילה להבין לפני שנים ושלאט לאט הן מתפשטות בקרב יצרניות האנדרואיד הגדולות.

 

מקור: Engadget
עריכה, תרגום ותוספות: natisho