השעון של אפל נפרץ

ע״י

ההאקר ניקולס אלגרה, המוכר יותר בכינוי Comex הציג בימים האחרונים סרטון בו הוא מראה כיצד השעון של אפל מריץ דפדפן מלא.

 

 

Comex JB the Apple Watch

אפשר אולי לומר שזה היה רק עניין של זמן, אבל במקרה הזה מדובר במשמעות כפולה ומכופלת. כשבועיים וחצי אחרי שהוא החל להגיע לקהל המשתמשים, השעון של אפל נפרץ והראשון לעשות זאת, לפחות באופן רשמי ופומבי, הוא Comex, ההאקר המוכשר שבעבר היה אחראי על פריצות ה- JailbreakMe הפופולריות, עד שהוא הועסק כמתלמד על ידי אפל. בסרטון שפורסם על ידי Comex, ניתן לראות את השעון כשהוא מריץ דפדפן מלא על מסך המולטי טאץ' הקטנטן שלו. בגלל גודל המסך תוכן הדפדפן נחתך, אולם ניתן לראות שמדובר בדף הבית של גוגל, בו מוצגת שורת החיפוש הכה מוכרת כשמתחתיה נמצאים לחצן החיפוש הסטנדרטי ולחצן ה"חיפוש הממוזל". יש לציין שהשעון לא מגיע עם אפליקציית דפדפן מסיבה ברורה לחלוטין, שהסרטון של Comex רק מחזק. בנוסף לסרטון ההאקר המוכשר פרסם גם תמונה המציגה את ממשק המילון המובנה של iOS המופיעה על המסך הקטנטן של השעון.

כמו כן במהלך הסרטון ניתן לראות את ממשק לחצני ההעתק-הדבק-הגדר של iOS הממחישים את מערכת ההפעלה ושכבת הממשק, שנמצאים מתחת לממשק המשתמש של השעון המכונה Carousel והוא המקבילה של השעון לספרינגבורד של האייפון, האייפוד טאץ' והאייפד. תמונות אלו מהוות הוכחה ברורה שמערכת ההפעלה של השעון – Watch OS שנמצאת כרגע בגרסתה הראשונה (1.0), היא למעשה גרסה מקוסטמת של iOS בגרסה 8.2.

נכון לעכשיו האפליקציות היחידות שהשעון מריץ באופן מקומי, הן אפליקציות מובנות שמגיעות עימו, אולם אפל כבר ציינה שבקרוב (וככל הנראה ב- WWDC) היא תציג ערכת כלי פיתוח (SDK) מתקדם יותר שיאפשר פיתוח של אפליקציות שירוצו באופן מקומי על השעון, זאת הודות לעובדה שהוא מכיל זכרון RAM בנפח של כ-512MB ונפח אחסון מקומי של כ- 8GB, שצפויים להספיק לתכני מדיה כמו: מוזיקה ותמונות וגם להשאיר מקום להתקנה של אפליקציות. באופן זה השעון מזכיר למדי את האייפון בגרסתו הראשונה ומעצם העובדה שהוא כבר נפרץ, ניתן רק לשער את האפשרויות שקהילת הפריצה תוכל ליישם על השעון והפלטפורמה החדשה, במיוחד אחרי שנראה שסצינת הפריצה במכשירי האייפון והאייפד קצת איבדה מהמומנטום שלה בשנים האחרונות.

 

מקור: Comex
עריכה, תרגום ותוספות: natisho