אפל מבצעת רכישה נוספת בדרך לשדרוג שירות המפות ב- iOS 9

ע״י

האתר Macrumors מדווח כי נראה שאפל רכשה את חברת Coherent Navigation כחלק מהמאמצים של החברה לשפר את שירות המפות שלה. אפל אישרה את הרכישה.

 

 

Apple Maps

בימים האחרונים האתר Macrumors שם לב כי עובדי מפתח בחברת Coherent Navigation החלו לעבוד באפל, כאשר מנכ"ל החברה Paul Lego הצטרף לצוות המפות של אפל בחודש ינואר האחרון בעוד המייסדים של החברה: William Bencze ו- Brett Ledvina הצטרפו בחודש שעבר אף הם לתפקידים בכירים בצוות המפות, כשבמקביל אתר החברה הורד, אולם בסוף חודש אפריל שרתי החברה עודכנו כדי להפנות את התנועה לשרתים של אפל. חברת Coherent Navigation היא חברה הממוקמת באזור המפרץ שבקליפורניה העוסקת בתחום ה- GPS. החברה נוסדה בשנת 2008 על ידי מהנדסים מסטנדפורד וקורנל, כשהפוקוס העקרי של החברה הוא בתחום ה- iGPS, קיצור ל- High Integrity GPS, שהיא מערכת המשלבת אותות GPS גם מהלווינים הסטנדרטיים שנמצאים במסלול אמצעי סביב כדור הארץ, וגם מלווינים שנמצאים במסלול נמוך יותר המשמשים בעיקר להעברת data וקול, על ידי חברות תקשורת, אותן מייצרת ומתפעלת חברת Iridium. שילוב זה של 2 שכבות של לווינים מאפשר הגדלה משמעותית של דיוק באיכון, אמינות אותות גבוהה יותר ועמידות בפני חסימת אותות. חברת Iridium מתגאה בכך ש- iGPS מאפשרת להציג דיוק של מיקום עד לרמה של מספר סנטימטרים בודדים.

אפל אישרה את הרכישה בתגובה ה"רגילה שלה" לניו יורק טיימס, בה החברה ציינה שמדי עת אפל רוכשת חברות טכנולוגיה קטנות ושהחברה לא נוהגת לפרט על הסיבות או התוכניות. בעוד אף אחד לא תיאר שאפל תציין את הסיבות לרכישה, לא ממש ברור האם אפל רכשה את החברה הקטנה בשביל הקניין הרוחני והטכנולוגיה שלה, דבר אותו אפל נוהגת לעשות. או שמא מדובר בניסיון של צוות העובדים, אותו אפל מעוניינת לרתום לפרויקטים קיימים. בזמן האחרון תחום המיפוי באפל עלה לכותרות כאשר מיניוואנים מתוצרת קרייזלר, הרשומים על שמה של אפל, נצפו כשהם מסתובבים בערים גדולות בארה"ב כשעליהם מותקן מכשור טכנולוגי, שעל פי הסברות או שהוא חלק מפרויקט הרכב החשמלי של אפל, או שהוא חלק מפרויקט אחר של אפל הקשור לתחום המפות כשהסברות בנושא הן שאפל מעוניינת לחקות את שירות ה- Street view של גוגל ולהביא שירות דומה לשירות המפות שלה.

Apple-Maps-iOS-8-sync-626x342

הרכישה של חברת Coherent Navigation מצטרפת לרשימה הולכת ומתארכת של חברות אותן אפל רכשה בשלוש השנים האחרונות, מאז החברה השיקה את שירות המפות שלה שכזכור זכה ללא מעט ביקורות עם השקתו. בינתיים התגלה שאפל רכשה את החברות/ יצרניות האפליקציות: Pin Drop ,Locationary WifiSLAM ,Hopstop ,Embark ,Broadmap ו- Spotsetter. כשנראה שכל אותן הרכישות נועדו לשפר את שירותי המיפוי של אפל באופן כזה או אחר ושמה של אפל גם נקשר עם שירות המפות של נוקיה – Here שלפי השמועות עומד למכירה במטרה לצמצם את תחום המיקוד של נוקיה לתקשורת בלבד. באופן מעניין נראה כי בעוד אפל בצעה לא מעט רכישות הקשורות לתחום המפות, שירות המיפוי שלה לא זכה לפיצ'רים חדשים כמו פיצ'רים של מידע הקשור לתחבורה ציבורית שלפי הדיווחים היה אמור להגיע לשירות המפות, כבר ב- iOS 8. אולם נדחה מסיבות בירוקרטיות כאלה ואחרות. אך עם זאת אפל פעלה בשנים האחרונות לשפר את שירות המיפוי מבחינת הדיוק והאמינות שלו וגם להוסיף את פיצ'ר ה- FlyOver למספר נוסף של ערים ברחבי העולם.

על פי הדיווחים השיפורים המיועדים לשירות המפות צפויים להגיע כחלק מ- iOS 9, אותה אפל תציג באירוע ה- WWDC הקרוב שיערך ב- 8 ליוני ויתכן מאוד שרכישתה של Coherent Navigation נועדה לקדם את התוכניות של אפל לשיפור שירות המפות כחלק מההכנות ל- iOS 9.

 

מקורות: Macrumors והניו יורק טיימס
עריכה, תרגום ותוספות: natisho