אפל מציגה מקים חדשים, דוק לאייפון 6 ועוד

ע״י

אפל מכינה את הקרקע ל- WWDC, כשהחברה מרעננת את ליין המקבוק פרו, ה- iMac ומציגה דוק לליין האייפון 6. בנוסף קוק מאשר שהשעון יגיע לחנויות האפלסטור ביוני.

 

 

iMac and MBP

בשנה שעברה שבועות ספורים לפני אירוע ה- WWDC, אפל הציגה רענון לליין מחשבי המקבוק אייר ובכך סתמה את הגולל על השמועות כי אפל תציג עדכון משמעותי לאייר ב- WWDC, כשבסופו של דבר אותו עדכון משמעותי הגיע יותר מחצי שנה אחרי, באירוע האביב האחרון בדמות המקבוק החדש. השנה אפל פועלת באופן דומה אם כי לאור העובדה שמחשבי המקבוק אייר זכו באירוע האביב לעדכון חומרה שכלל: את מעבדי ה- Broadwell, יכולות גרפיות משופרות, Thunderbolt 2 ואחסון פלאש מהיר יותר, הפעם מי שזוכים לרענון הם מחשבי האיימק והמקבוק פרו בתצורת ה- 15 אינץ', זאת אחרי שדגם ה- 13 אינץ' זכה לעדכון באירוע האביב. המקבוק פרו 15 אינץ' זכה לכל השדרוגים אותם קיבל דגם ה- 13 אינץ' באירוע האביב קרי, סוללה חזקה יותר המספיקה ל- 9 שעות עבודה, את טרקפד ה- Force Touch, מעבדים גרפיים חזקים יותר ואחסון פלאש מהיר יותר. המקבוק פרו 15 אינץ' מגיע ב- 2 תצורות: ששתיהן מגיעות עם 16GB של זכרון RAM וכרטיסי מסך מסוג Iris Pro של אינטל. אולם הדגם הנמוך יותר מכיל מעבד i7 במהירות 2.2GHz בעוד הדגם היקר יותר מכיל מעבד i7 במהירות 2.5GHz תמורת מחיר יקר יותר של 2,499$ (אל מול 1,999$) אולם מחיר זה כולל גם נפח אחסון גדול יותר וכן כרטיס גרפי נוסף מסוג AMD Radeon R9 M370X עם זיכרון של 2GB מסוג GDDR5.

ליין האיימק זכה כאמור אף הוא לעדכון בדמות תצורה חדשה במחיר זול יותר של 1,999$ לדגם ה- 5K בגודל ה- 27 אינץ'. הדגם החדש כולל מעבד מרובע ליבות מסוג i5 במהירות של 3.3Ghz, זכרון RAM בנפח של 8GB וכונן קשיח בנפח של 1TB. בעוד שדרוג החומרה הוא מצוין, הדבר העקרי בעדכון זה הוא תג המחיר הזול יותר המתבטא בעובדה שרוב מסכי ה- 4K עולים פחות או יותר באותו המחיר שאפל מציעה את ה- iMac החדש, כשכאן תמורת סכום דומה מקבלים גם מק. יש לציין שלאור העובדה שאינטל עדיין לא הציגה את מעבדי ה- Broadwell הרלוונטיים, זאת לאור קשיים לא קטנים שענקית השבבים נתקלה בהם במעבר לתהליך הייצור החדש, המקבוק פרו 15 אינץ' החדש וה- iMac בגודל 27 אינץ' ממשיכים להשתמש במעבדי ה- Haswell דור 4 של אינטל כשיתכן מאוד שאפל בסופו של דבר תחליט לוותר לחלוטין על השימוש במעבדי ה- Broadwell במחשבים אלו ולעבור ישר למעבדי ה- Skylake שצפויים להגיע במהלך חודש אוגוסט, במידה ולא יהיה עיכוב בהשקתם.

במקביל להשקת הדגמים החדשים בליין המק, אפל גם השיקה דוק חדש מתוצרתה המיועד למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס וכן לדגמים הישנים יותר של מכשירי האייפון בהם קיים מחבר הברק: האייפון 5, האייפון 5s והאייפון 5c שעולה 39$. מהלך זה של אפל העלה תמיהה לא קטנה לאור התזמון יוצא הדופן שלו, שהרי נראה כי הגיוני יותר היה להשיק את הדוק בסמיכות להשקת האייפון 6 בחודש ספטמבר האחרון, או להשקת האייפון 6s שככל הנראה עתיד להיות בחודש ספטמבר הקרוב. בכל אופן, מדובר בדוק הראשון שאפל מציגה מאז המעבר למחבר הברק לפני כ- 3 שנים, אז אפל החליטה לזנוח את מחבר ה- 30 פינים הוותיק לטובת מחבר קטן ומתקדם יותר, דבר שיצר תרעומת רבה בקרב קהל המשתמשים של אפל שהשקיע משאבים רבים במשך השנים ברכישת כבלים ואביזרים פריפריאלים שעושים שימוש במחבר 30 הפינים. כמו כן לאור העובדה שעד כה אפל לא הציגה דוק תואם למחבר הברק, יצרניות צד ג' מילאו את החלל הריק במעמדים ודוקים מתוצרתם ויתכן מאוד כי הביקוש למעמדים ודוקים אלו הביאו את אפל להציג דוק מתוצרתה.

Lightening dock

לחגיגת המוצרים החדשה של אפל מצטרף גם דיווח של האתר 9to5mac שמציין כי בביקורו האחרון של קוק בסין, קוק ציין כי השעון אכן יגיע לחנויות האפלסטור בחודש יוני, כפי שאנג'לה ארהרדט ציינה במזכר פנימי לעובדי האפלסטור שפורסם לפני מספר שבועות. קוק גם אישר כי השעון יגיע לחנויות של אפל בסין, כחלק מההשקה ה"רשמית" של השעון. קוק גם ציין שאפל מתקדמת להבאת שירות התשלומים הדיגיטלי שלה לסין, כחלק מהפריסה הבינלאומית של השירות, שצפויה לקרום עוד וגידים במחצית השניה של 2015.

 

מקורות: אפל ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho