אפל מדליפה את האייפון 6c לצד שמועות שהאייפון 6s יוצג באוגוסט

ע״י

האם אפל הדליפה בטעות באתר האונליין שלה את הגעתו של האייפון 6c? האם האייפון 6s יוצג כבר במהלך חודש ספטמבר? (ספוילר: לא).

 

 

iPhone 6 front

נראה כאילו בכל שנה מאז 2011, לקראת חודש יוני, חוזרת לה השמועה כי השנה אפל תציג את מכשירי האייפון הבאים כבר במהלך הקיץ. דיווחים אלו מגיעים מכיוונים שונים שכאילו מסרבים לקבל את העובדה שבשנת 2011, אפל החליטה להפוך את WWDC לאירוע המתמקד בעדכונים והחידושים בפלטפורמות שלה בכלל ובפרט במערכות ההפעלה שלה, ולתת הצצה ראשונה לקראת הדברים שיוצגו בחודשים הקרובים, במקום לעשות אירוע ייעודי ונפרד במהלך חודש מרץ. 2015 לא נבדלת בנושא זה מהשנים שקדמו לה, כאשר האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities, שידוע בזכות מוניטין של דיווחים אמינים (ברובם) מכיוון שרשרת האספקה והייצור של אפל על התוכניות והמוצרים של החברה, ציין לאחרונה במזכר שפורסם לראשונה ב- China Post שאפל תציג השנה את הדגמים הבאים של מכשירי האייפון כבר במהלך חודש אוגוסט, לקראת השקה רשמית של המכשירים בחודש ספטמבר. המזכר גם מציין שפוקסקון, שותפתה של אפל לייצור מכשירי האייפון והאייפד, תייצר בין 60% ל- 70% מכלל מכשירי האייפון החדשים, הודות לאחוזי תפוקה גבוהים.

הדיווח של Kuo לא שונה מדיווחים דומים שנשמעו בשנים הקודמות, כשעד כה אפל מעולם לא הציגה את מכשירי האייפון בחודש אוגוסט. המכשיר שהוצג לראשונה באירוע מקוורלד 2007 שהתקיים בחודש ינואר, הושק בסוף חודש יוני של אותה השנה, ובמהלך שלושת השנים שלאחר מכן, החברה שמרה על חלון ההשקה שלו להיות באירוע ה- WWDC השנתי. כאמור כל זאת השתנה בשנת 2011, עם מכשיר ה- 4s שהוצג והושק רק בחודש אוקטובר, אחרי שאפל הציגה את גרסה 5 של iOS ב- WWDC של אותה השנה, מה שהתברר להיות גם אירוע המדיה האחרון של ג'ובס.

האתר 9to5mac ביטל את הדיווח של Kuo, כשהוא מתייחס למקור שלו באפל שציין שהחברה כלל לא מתכננת להציג את מכשירי האייפון הבאים שלה בחודשי הקיץ. לאור העובדה שהמקורות של Kuo מגיעים בעיקר משרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח, נראה כי נוצרה חוסר הבנה מכיוון כזה או אחר לגבי המידע שסופק. בשנים האחרונות אפל הציגה את מכשירי האייפון החדשים שלה בתחילת חודש ספטמבר, כשהשקתו הרשמית של המכשיר נעשתה כ- 10 ימים לאחר מכן וכשבוע לאחר תחילת המכירות המוקדמות. כדי להגיע למצב זה אפל צריכה להכין את האספקה הראשונית של מכשירי האייפון כבר לקראת סופם של חודשי הקיץ. השנה לאור העובדה שהעיצוב של המכשירים לא צפוי להשתנות באופן משמעותי (למעט אולי צבע נוסף ושינויים כאלה ואחרים בחומרים מהם המכשירים עשויים), נראה כי תפוקת הייצור של המכשירים תביא לכך שכבר בחודש אוגוסט לאפל יהיה מלאי ראשוני מספק של מכשירי אייפון 6s, במיוחד אחרי שנראה כי החברה מתכוננת להיקף מכירות גדול אפילו עוד יותר במהלך רבעון החגים שמתחיל בספטמבר, כשבשנה שעברה החברה מכרה 74.5 מיליון מכשירי אייפון ברבעון זה.

למרות ש- 9to5 ו- Kuo לא מסכימים על זמן ההצגה של מכשירי האייפון 6s, שזכה לאחרונה לדיווח מקיף מצידו של Kuo על המאפיינים שלו, נראה כי שניהם מסכימים על כך שאפל לא תציג דגם חדש של אייפון 5c השנה. השמועות על הגעתו של האייפון 6c היו עד כה שנויות במחלוקת, כאשר דיווחים כאלה ואחרים טענו שאפל כן תציג דגם חדש ולרשת הודלפה אפילו תמונה המציגה את הפאנל האחורי של המכשיר, שמעלה סברה כי מכשיר ה- 6c עשוי להיות מכשיר ה- 5s במעטפת פלסטיק. אולם מקורות אחרים ביניהם Kuo דיווחו שאפל לא תציג דגם חדש של מכשיר אייפון עם מסך בגודל 4 אינץ'.

iPhone 6c

 

היום השמועות סביב האייפון 6c חזרו כאשר אחד מקוראי האתר AppleInsider שם לב לתמונה של הדוק החדש שאפל הציגה לפני ימים אחדים, המראה את מכשיר האייפון 5c מונח עליו. אולם בעוד שהמכשיר שהוצג בתמונה היה עם מעטפת פלסטיק אדומה, לחצן הבית שלו כלל את חיישן ה- Touch ID ולאור העובדה שמכשירי האייפון 5c לא כוללים את החיישן הביומטרי בלחצן הבית שלהם, נראה היה שאפל בטעות הדליפה את מכשיר ה- 6c. מאז שהדבר דווח, אפל החליפה את התמונה ועדכנה אותה להציג את האייפון 5c ללא חיישן ה- Touch ID. באופן מעניין האתר 9to5mac דיווח כי לפי המקורות שלו באפל, לא מדובר בהדלפה אלא בטעות ברינדור של התמונה ושלאפל אין כוונה להציג השנה מכשיר אייפון c חדש. באופן מעניין התמונה בין אם טעות ברינדור או לא, מאששת את הסברה לגבי ה- 6c – שיהיה מעטפת פלסטיק עבור ה- 5s. כמו כן, לאור העובדה שלא מדובר במכשיר חדש של ממש, יתכן מאוד שאין סתירה בין הדיווחים והרמזים השונים, כשגם אפל אכן תציג אייפון 6c, שהרי לא יהיה מדובר במכשיר חדש.

מצד שני אחת הסיבות להצגתו של האייפון 5c הייתה כדי להבדיל בין הדגם של השנה שעברה לבין הדגם החדש יותר של שנת 2013, הלוא הוא האייפון 5s ששמר על תצורת העיצוב של האייפון 5. כך שאם אפל כן תציג השנה מכשיר 6c, סביר להניח שיהיה זה מכשיר בגודל של 4.7 אינץ' שמטרתו תהיה להבדיל בין האייפון 6s לבין האייפון 6. כך או כך נראה כי עד להצגתו של ליין מכשירי האייפון הבא, יש עוד יותר מ- 3 חודשים בהם אנו צפויים לקבל שלל עדכונים, דיווחים והדלפות כאלה ואחרות על מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס.

 

מקורות: AppleInsider ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho